Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Grónsko – severský treking

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
5. 8. – 18. 8. 201914 dní-4%67 008 Kč69 800 Kč22022901
Základní cena -4%67 008 Kč69 800 KčFirst-minute sleva do 5. 2. 2019.

Popis

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra.
Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.

Tento zájezd je určen pro zdatnější trekaře. Trasa hlavního šestidenního treku sleduje střídavě členité pobřeží několika fjordů, prostupuje skrze dlouhá hluboká údolí, vede po vyhlídkovém kamenitém horském hřbetu a přiblíží se na dosah mohutným ledovcovým splazům, nořícím se do poklidných vod oceánu. V úvodní a závěrečné části programu navštívíme tři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel – umiaku a kajaku. Zájezd je určený zkušeným turistům s vlastním kvalitním a vyzkoušeným vybavením. Rozumné rozdělení celé trasy přesto umožňuje poklidné tempo s dostatkem času pro vnímání a vychutnání okolních krás.

 

Na co se můžete těšit?

 • Oblast Tasiilaq - „Švýcarsko grónského pobřeží“
 • Šestidenní treking nefalšovanou divočinou
 • Sermilik - jedinečný ledovcový fjord
 • Úchvatné pobřežní scenerie, eskymácké osady

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Keflavík (večerní let) a následně Keflavík – Kulusuk.

 • 3. den

  Aklimatizační pěší výlet nalehko vnitrozemím i podél pobřeží ostrova Kulusuk, návštěva stejnojmenné a nesmírně fotogenické eskymácké osady.

 • 4. - 10. den

  Plavba rybářským člunem dlouhým fjordem Ammassalik na začátek treku, následně již pěšky podél tisíc metrů hlubokého fjord Qingertivaq, táhlými horskými údolími podél jezer a říček až na pobřeží ledového fjordu Sermilik. Zde na lehko vyhlídkový výstup s pohledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které tečou do fjordu rychlostí přes 10 kilometrů za rok a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě! Dále podél fjordu Sermilik členitým pobřežím s řadou brodů až do osady Tiniteqilaaq (možnost dokoupení potravin).

 • 11. - 12. den

  Přesun lodí do Tasiilaqu - návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů, kratší vycházka k vyhlídce na oceán posetý množstvím gigantických plovoucích ker.

 • 13. - 14. den

  Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island, letecky Keflavík – Praha (ranní let).

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Reykjavík–Kulusuk a zpět do Prahy ve výši 31 500 Kč, transfery mezi letišti na Islandu, 3x plavba fjordy licencovanými rybářskými čluny (celkem téměř 140 km), 2x penzion na Islandu, 2x nocleh v hostelu či hostitelské rodině v Tasiilaqu, 8x nocleh ve volné přírodě ve vlastních stanech, 2x snídaně na Islandu, 10x polopenze při pobytu v Grónsku, pronájem kulovnice a satelitního telefonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

Večeře s ochutnávkou místních specialit v domě našich přátel na závěr programu (asi 25 EUR) .

Letenky:

Pro leteckou přepravu na Island využíváme přímé lety z Prahy. Na Island poletíme večerním letem a zpět ranním, proto je první a poslední den vyhrazen pouze na přepravu.

Náročnost:
Je dána pohybem v odlehlé krajině bez turistických stezek s občasným broděním ledových potoků a říček, přechody morén s balvanitými úseky i dalšího nestabilního povrchu. Předpokládané průměrné denní vzdálenosti se pohybují okolo 12 km, budeme se pohybovat v nadmořských výškách od nuly do cca 400m. Šance potkat v této oblasti ledního medvěda je v letních měsících prakticky nulová, přesto cena zájezdu zahrnuje i pronájem kulovnice na případnou ochranu proti těmto šelmám.
Klima:
Drsné severské s teplotami obvykle v rozmezí 8–12 °C a s možností přeháněk. Za vyjasnění a bezvětří se mohou teploty vyšplhat až ke 20 °C.
Velikost skupiny:

9–12 účastníků.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k trekingovým zájezdům:
Potřebné informace o vybavení najdete v souboru 03_TREKING_Seznam_vybaveni_na_zajezdy_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.