ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

poznávací exotika

poznávací exotika

23. únor 2022

Poznávací exotika
Vážení přátelé, cestovatelé!

Dobrých zpráv není nikdy dost. Mezi ty naše patří ta, že se začínají otevírat i naše tradiční a oblíbené asijské destinace, čímž potvrzují trend celosvětového návratu k normálu. Kromě již dříve uvolněné Šrí Lanky vás tak zveme do zcela nově otevřeného Íránu a Vietnamu. Naši jarní nabídku doplňují pozvánky do Latinské Ameriky.

Těšíme se na shledanou na cestách a na setkání při vaší letošní dovolené s Adventurou!

Za celý tým Adventury
Miloš Podpěra
vedoucí oddělení poznávacích cest Adventura Travel


Ekvádor a Galapágy
Přijměte pozvání na cestu do rozlohou nevelké země na rovníku. Nabízí pestrou škálu zajímavostí: od vysokohorského prostředí And s množstvím impozantních sopek až po tropické pralesy Amazonie a v neposlední řadě památky předkolumbovských kultur i malebná koloniální města. Nepochybným vrcholem je plavba jachtou na souostroví Galapágy, proslulé svou endemickou faunou a flórou.
 
 
Za krásami vietnamského venkova
V horských oblastech severního Vietnamu žijí představitelé kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob života. Vypravíme se za lidmi etnik Hmong, Nung, Dao a dalšími, jež od sebe snadno rozpoznáme podle unikátních oděvů. Navštívíme odlehlé vesničky s pestrobarevnými trhy, projedeme krajinou členitých homolovitých hor, jeskyní a zelených rýžových políček a po smaragdově zeleném jezeře Babe a necháme se uchvátit 70 m vysokými kaskádami Ban Gioc. Zastavíme se i ve starobylé Hanoji, a kdo bude chtít, může si celou cestu prodloužit o plavbu mezi slavnými skalisky „Zanořujícího se draka“.
 
 
Za tajemstvím Persie
Při vyslovení názvu Írán lehce zamrazí. Poodhrneme-li však černý závoj, překvapí nás přívětiví lidé, dýchne na nás krása země opěvované nejlepšími básníky a očaruje nás tajemná poušť i nebetyčné hory. Ve šlépějích Alexandra Velikého dojdeme do Perseopole, centra perské veleříše. Vydáme se po stopách starověkých říší Elamitů, Médů, Achajmenovců a Sasánovců. Oči unavené pouští pak osvěžíme v perských zahradách a odpočineme si v tradičních čajovnách u čaje a vodní dýmky. Budete překvapení, jak moderní je Írán zemí, přestože islám stále zůstává hlavní silou, která zasahuje do života celé společnosti i každého jednotlivce.
 
 
Peru – velký poznávací okruh
Z hlavního města Limy obkroužíme jižní část země se všemi jejími proslulými památkami i přírodními krásami. Mezi ně samozřejmě patří i legendární incká citadela Machu Picchu, západ slunce nad jezerem Titicaca či ohromující planina Nazca s obřími obrazci. Oddechneme si v půvabném městě Arequipa obklopeném vulkány, vyfotíme si kondory plachtící nad hlubinami kaňonu Colca a v Cuzcu a užasneme nad bohatostí koloniálních památek i stavebním uměním starých Inků. V úvodním volitelném prodloužení zájezdu jsme pro vás pro změnu vybrali nejatraktivnější místa na severu země.
 
 
Šrí Lanka – turistika v ráji
Aktivnější varianta cesty na Šrí Lanku je určená všem, kteří rádi kombinují poznávání s pohybem v přírodě. Ať už se vám ostrov zalíbil při prvním pobytu a toužíte ho poznat hlouběji, nebo jen chcete trávit více času pohybem než v autobusu, je tento zájezd právě pro vás. Vystoupáme tou nejkrásnější cestou na Adamovu horu, strávíme tři dny pěšími výlety nalehko v neobjevených horách Knuckles a uděláme si výlet do deštného pralesa Sinharádža. Vykoupeme se ve vodopádu, vyzkoušíme šnorchlování, canyoning či splutí řeky, nahlédneme do tradiční domorodé vesničky, ale navštívíme i známé památky. Cestu zakončíme na východním pobřeží u moře, kde se lze vydat za plejtváky a delfíny.
 
 
Uzbekistán – křižovatka Hedvábné stezky
Vydáme se po Hedvábné stezce napříč zemí, která nabízí nejkrásnější a nejzachovalejší památky z celé této středověké obchodní tepny. Samarkand, Buchara a Chiva patří k tomu nejlepšímu, co nám může nejen Střední Asie nabídnout. Protiklad k rušným historickým městům nalezneme v poklidné atmosféře odlehlých oáz pouště Kyzylkum a v bývalé rybářské vesnici na původním břehu dnes již téměř vyschlého Aralského jezera. Atraktivní a svébytná je i současná tvář Uzbekistánu. Nezapomenutelný bude jistě i nocleh v tradičních jurtách a posezení u ohně pod zářícími hvězdami.
 
Z bližších cest prvního pololetí zde ještě připomínáme naši pestrou nabídku cest na atlantické a středomořské ostrovy.