Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Nepál na kole

Nejhlubším údolím světa pod osmitisícovkami
dovolená na kole★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování4 velmi náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
7. 11. – 22. 11. 201816 dní52 900 Kč21316802
Základní cena 52 900 Kč

Popis

Tento zájezd je vhodný pro všechny cyklisty, kteří sní o návštěvě Nepálu, ale mají respekt před úctyhodnými nadmořskými výškami a náročnými stoupáními do sedel. Itinerář zájezdu je sestaven tak, že budeme postupně sjíždět z posvátného Muktináthu ve výšce 3800 metrů až do subtropických oblastí na úpatí Himálaje, přitom si však uchováme možnost vzhlížet ke slavným himálajským obrům: Dhaulágirí a Annapúrnám. Staneme se svědky hinduistických i buddhistických obřadů, uvidíme tibetskou architekturu i slavná města nepálských králů. Údolím posvátné řeky Kálí Gandakí projedeme po horských silnicích s velmi řídkým provozem do příjemného města Pokhara na břehu jezera Pewa. Další etapy nás povedou velmi málo navštěvovanými místy po cestách mezi vesnicemi v podhůří Himálaje do kolébky poslední nepálské královské dynastie – horské pevnosti Gorkha. Během zájezdu si prohlédneme chrámy a paláce v nezapomenutelném Káthmándú a fakultativně i zachovalé historické město Bhaktapur , jež je perlou nepálské architektury.

Na co se můžete těšit?

 • Etapově na horských kolech s doprovodným vozidlem
 • Ubytování v hotýlcích nebo turistických lodžích se snídaní
 • Výhledy na Dhaulágirí a velkolepé panoráma Annapúren
 • Sjezd nejhlubším údolím světa Kálí Gandakí
 • Královské město Káthmándú  

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha  - Káthmándú; přílet brzy ráno a volný den ve městě: prohlídka největších pamětihodností Káthmándú ; stúpa Svajambhunáth, náměstí Durbar s hinduistickými chrámy, posvátné místo a pohřebiště Pašupatináth, stúpa Buddhanáth (nebo může být tento den zařazen před odletem dle aktuálního letového řádu).

 • 3. den

  Autobusem do Pokhary (800 m), města ležícího pod vysokou hradbou masivu Annapúren, návštěva centra s procházkou u smaragdového jezera Phewa Tal: výhledy na slavnou Machapuchare (6993 m).

 • 4. den

  Přelet na horské letiště v Jomsomu (2800 m) přes nejhlubší údolí světa Kalí Gandakí mezi štíty Dhaulágirí (8167 m) a masivem Annapúren (8091 m) s několika vrcholy (v případě nepříznivého počasí pozemní přejezd); sestavení kol a první zahřívací etapa (15 km / 450 m).

 • 5.–6. den

  Dva dny na hranici mýtického království Mustang; na kole přes Kagbeni (2800 m) – bránu Mustangu, do posvátného chrámu Muktináth (3700 m) – poutní místo uctívané hinduisty i buddhisty s výhledy na osmitisícovku Dhaulágirí, zpět dlouhým terénním sjezdem kolem stád pasoucích se jaků do Kagbeni (první den 26 km / 1000 m, druhý den 30 km / 1160 m).

 • 7.–8. den

  Sjezd po horských cestách z vysokohorské pouště s budhistickými kláštery do subtropů s hinduistickými svatyněmi; přes malebné vesnice, vodopády a potoky s visutými mosty; vesnička Marpha a pravá nepálská jablečná pálenka; koupání v termálních pramenech v Tatopani; Kalopani a výhledy na Annapurny; městečko Beni ležící na soutoku řek Kálí Gandakí a Myagdi; dojezd subtropickou přírodou do Birethani  (první den 61 km / 950 m, druhý den 63 km / 1520 m).

 • 9. den

  Dopoledne nepálským venkovem a přes vyhlídkový kopec Sarangkot dojezd do Pokhary; odpoledne odpočinek u jezera Phewa Tal, fakultativně návštěva Horolezeckého muzea (43,5 km / 1150 m).

 • 10.–11. den

  Na kole mezi rýžovými políčky a odlehlými vesničkami v podhůří Himaláje po vlnitých hliněných cestičkách; unikátní zážitky v málo známém a turisty opuštěném koutu Nepálu; přehrada Begnas Tal; malebné hinduistické vesničky Bhorletar a Sundaar Bazar (první den 34 km / 7800 m, druhý den 34 km / 1100 m).

 • 12.–13. den

  Horská pevnost Gorkha – kolébka poslední nepálské královské dynastie, návštěva pevnosti na kopci nad městem; závěrečná královská etapa z Gorkhy do Benighátu a sladká odměna v podobě výhledů na hřeben Himaláje se třemi osmitisícovkami v řadě (Annapurna, Manaslu a Dhaulágirí); zabalení kol (první den 54 km / 1600 m, druhý den 47 km / 1300 m).

 • 14. den

  Autobusem do hlavního města Káthmándú , podvečer ve městě a poslední nákupy; v případě zájmu fakultativně výlet do královského města Bhaktapur .

 • 15.–16. den

  Letecky Káthmándú - Praha.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Káthmándú–Praha + vnitrostátní přelet Pokhara–Jomsom, autobus z Káthmándú do Pokhary a z Gorkhy do Káthmándú, doprovodné auto na zavazadla po celou dobu cyklistiky, ubytování 5x v hotelích se snídaní a 8x v turistických lodžích, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

nepálské vízum - 25 USD (platí se při vstupu)

individuální doprava ve městech (zejména Káthmándú a Bhaktapur)

případná letecká přeprava kola - bude upřesněno po zakoupení letenek

Ubytování:

5x v hotelích se snídaní ve městech Káthmándú, Górka, Jomsom a Pokhara. 8x v turistických lodžích v horách, stravování se bude řešit individuálně, možností je dostatek.

Náročnost:

Celkem na horském kole ujedeme přibližně 400 km a nastoupáme 10 tis. výškových metrů. Většina etap vede po horských kamenitých cestách, některá stoupání i sjezdy jsou velmi prudké a technické. Zájezd je vhodný pouze pro horské kolo a dobře využijete i celoodpružené.

Klima:

Nepál je hornatá země s velmi vysokou průměrnou nadmořskou výškou. Budeme se pohybovat od 800 až téměř do 4000 m. Nadmořská výška bude výrazně ovlivňovat teploty. Ve vyšších polohách mohou noční teploty klesnout pod 10 stupňů. Přes den je obvykle slunečno s teplotami 15 – 20 stupňů, může být ale větrno a v horní části údolí Kálí Gandakí také velmi prašno. Dole jsou obvykle noční teploty velmi příjemné kolem 20 stupňů a denní mohou přesáhnout 30 stupňů. Počasí je v posledních letech značně nevyzpytatelné a ani v obvykle suché říjnové sezóně nelze vyloučit vydatnější déšť.  

Minimální počet účastníků:

10

Poznámka:

Více fotografií ze zájezdu konaného v roce 2017 naleznete zde.

Naše doporučení:

Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnout si ho můžete zde.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k leteckým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 01_CYKLO_LETECKY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.