Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Omán a Zanzibar

možnost prodloužení o Zanzibar
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
4. 11. – 12. 11. 20189 dní49 800 Kč25261806

Omán

Základní cena 49 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný9 500 Kč
4. 11. – 17. 11. 201814 dní69 800 Kč25261807

Omán + Zanzibar

Popis

Proč navštívit Omán? To se dočtete v úvodu k zájezdu To nejlepší z Ománu. Ale proč Omán v kombinaci se Zanzibarem? Ačkoli mnohým z nás by se tato kombinace mohla zdát poněkud nesourodá, vězte, že tyto dvě země k sobě dodnes kulturně i historicky patří. Korálový ostrov Zanzibar byl již před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou. Ománci jako zdatní mořeplavci a obchodníci ovládali v minulosti obchodní cesty z Pákistánu, Indie i východního pobřeží Afriky až po Mombasu. Časem si Ománci podmanili i Zanzibar. Založili zde plantáže s hřebíčkem, který byl v tehdejší Evropě velmi cennou komoditou. Díky rozvoji ostrova pod ománskou nadvládou se Zanzibar stal výchozím místem mnohých zejména evropských expedic do nitra „černé“ Afriky. Ománští obchodníci ale brzy zjistili, že obchod s otroky je mnohem výnosnější než pěstování koření a začali se mu intenzivně věnovat. Ze Zanzibaru se stalo překladiště otroků. Vlivem jejich aktivního obchodu probíhalo na ostrově míšení kultur Středního východu, Evropy, Afriky a Indie. Dodnes tyto vlivy můžeme pozorovat v architektuře, zvycích místních obyvatel i v jejich tvářích. Vždyť ománský sultán, na ostrově vládl ještě ve 2. polovině 19. století. A i když pokus o návrat „sultanátu“ roce 1963 nevyšel, dodnes zůstává Zanzibar s Ománem velmi silně spjat kulturně i ekonomicky. Mnozí místní obyvatelé se dodnes nepovažují za Afričany, nýbrž za Araby a odvozují svůj původ i tradice od ománské minulosti. Vydejte se tedy s námi poznat tento mocný arabský národ i s jeho „africkými“ nuancemi a vše si zpříjemnit báječným koupáním, šnorchlováním i potápěním v Indickém oceánu a odpočinkem na zanzibarských běloskvoucích písečných plážích.

Na co se můžete těšit?

 • Horská vádí, písečné duny
 • Bahla – pevnost z nepálených cihel 
 • Tradiční zavlažovací systém afláž 
 • Pozorování želv při kladení vajec do písku
 • Stone Town 
 • Běloskvoucí pláže Indického oceánu

Program

 • 1.–2. den

  Letecky Praha – Maskat; prohlídka Maskatu: rybí trh; sultánův palác Al Alam; vyhlídka na portugalské pevnosti Merani a Jalali; Velká mešita sultána Qaboose (včetně interiérů); oceňovaný Royal Opera House postavený ve stylu moderní ománské architektury; muzeum Bait Al Baranda; procházka po promenádě „Corniche“ až na nejstarší arabský trh tzv. súk Muttrah, ve stejnojmenné čtvrti, jež vyniká původní architekturou včetně zachovalého a dosud obývaného šíitského okrsku Soor al Lawatia s odlišnou architekturou.

 • 3. den

  Přejezd podél pobřeží do Súru, města námořníka Sindibáda, chráněného přístavu plného tradičních plachetnic „dhow“; cestou působivý Bimmah sinkhole (sifon) s možností koupání; vyhlídka na pozůstatky hrobky Bibi Maryam; výběžek Ras Al Hadd – kladiště mořských želv; fakultativněnoční pozorování želv při kladení vajec.

 • 4. den

  Vádí Bani Khalid – malebné horské údolí v pohoří al Hajar s průzračnými, sladkovodními bazénky, možnost koupání; fakultativně možnost výstupu k podzemní řece, jež odvádí vodu z vyvěrajícího pramene; poušť Wahiba Sands s vysokými písečnými dunami saharského typu, výlet terénními auty 4x4 vstříc západu slunce na dunách; večeře a noc v luxusním pouštním kempu.

 • 5. den

  Vesnice Birkat al Mawz – ruiny starobylé vesnice; Nizwa –bývalé hlavní město obklopené palmérií, od pobřeží chráněné mohutným pohořím Al Hajar: interiéry pevnosti ze 17. století, mešita a súk (trh) proslavený tradičními dýkami khanjar; bezesporu nejkrásnější horská vesnice postavená z nepálené hlíny Misfat Al Abriyeen, kde domy jakoby vystupují ze skal (domy tzv. „jemenského typu“); vyhlídka při západu slunce na hliněnou vesnici Al Hamra; na všech zmiňovaných místech uvidíte zavlažovací systémy, tzv. afláže , jichž je v Ománu více než 3000 stále funkčních.

 • 6. den

  Faláž Daris – největší zavodňovací systém v Ománu; prohlídka malebného paláce Jabrin ze 17. století, bývalého centra vzdělanosti; návštěva monumentální pevnosti Bahla , jejíž původ sahá až do 5. století př. Kr. a její současná podoba pochází ze 13. – 14. století.

 • 7. den

  Návrat na pobřeží, cestou pevnost Rustaq z 13. století včetně interiérů a exteriéry pevnosti Nakhal; odpoledne koupání v moři, relaxace nebo fakultativně možnost posledních nákupů v Maskatu.

 • 8. den

  Koupání v Indickém oceánu, odpočinek, relaxace; fakultativně možnost z několika alternativ šnorchlování a potápění – např. ostrov Dimaniyat, jedno z nejlepších míst: více než 100 druhů tvrdých i měkkých korálů, různobarevné korálové rybky, rejnoci, hladkouni leopardí, murény, delfíni, mořské želvy apod. Noční transfer na letiště, odlet domů (přílet do Prahy 9. den).

 • 9. den

  Přelet na ostrov Zanzibar (Tanzanie) neodmyslitelně historicky a kulturně spjatý s Ománem; transfer do hotelu; Stone Town  – prohlídka tohoto okouzlujícího starobylého města, kde se prolínají vlivy arabské, evropské, africké i indické: dominanta města Palác zázraků – Beit al-Ajaib, zdobná budova Old Dispensary, Stará celnice, Palace museum, Ngome Kongwe – zanzibarská pevnost, Perské lázně, katolická katedrála sv. Josefa, anglikánské katedrála postavená na místě bývalého trhu s otroky; nejslavnější architektonické prvky Stone Townu – masivní ornamenty zdobené dveře, jež odpradávna symbolizovaly moc a postavení majitele domu; využijeme i možnosti vstoupit do některé z mnoha místních mešit, ale navštívíme i hinduistický chrám (prohlídka je rozdělěna do dvou dnů, 9. a13. den).

 • 10. den

  Sever ostrova: pozůstatky sultánových palácových komplexů Marahubi a Mtoni; fakultativně spice tour – prohlídka plantáže s kořením, seznámení se s jednotlivými druhy koření; odpoledne koupání na severnch plážích ostrova.

 • 11. den

  Sever ostrova, bílé pláže s nejlepším koupáním na celém Zanzibaru; výběr mnoha fakultativních aktivit: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře, návštěva rybářské vesnice, projížďka na katamaránu, celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním, vyjížďka na tradiční plachetnici dhow spojená s rybařením či večeří, návštěva záchranné stanice mořských želv apod..

 • 12. den

  Návrat do Stone Townu, dokončení prohlídky města a nákupy na trhuDarajani (koření, rukodělné výrobky, vonné oleje, datle apod.); fakultativně fakultativně výlet loďkou na korálový ostrůvek Changuu Island (Prison Island), kde jsou chovány želvy obrovské a malé antilopky suni; možnost koupání a šnorchlování na přilehlém korálovém útesu.

 • 13. den

  Jih ostrova - fakultativně: pozorovaní delfínů v oblasti Kizimkazimešita Kizimkazi – nejstarší ve východní Africe; NP Jozani Chwaka Bays guerézami zanzibarskými /červenými; výlet do mangrovů; večerní procházka v zahradách Forodhani, které se po západu slunce změní na „restauraci“ pod širým nebem, ochutnávka místních lahůdek.

 • 14. den

  Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci dle potřeby, letenka vč. všech poplatků Praha–Maskat–Praha (při prodloužení Praha–Maskat / Maskat–Zanzibar / Zanzibar– Praha), doprava minibusem, ubytování se snídaní: 4x hotel ***, 1x hotel **, 1x pouštní kemp****, 1x tradiční bungalow*** (+ 5x hotel hotel při prodloužení o Zanzibar), 2x večeře v Ománu, vstupné v Ománu dle programu, informační materiály.

Služby za příplatek:

jednolůžkový pokoj – 9500 Kč (Omán) /14000 Kč (Omán + Zanzibar)

 

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

ománské vízum – cca 14 USD (platí se při vstupu)

tanzanské vízum (Zanzibar) – cca 50 USD (platí se při vstupu)

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.