Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kypr

Turecká i řecká tvář jednoho ostrova
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 10. – 1. 11. 20198 dní-3%28 906 Kč29 800 Kč15490903

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Základní cena -3%28 906 Kč29 800 KčFirst-minute sleva do 25.5.2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 000 Kč
1. 5. – 8. 5. 20198 dní29 800 Kč15490901

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Popis

Ostrov Kypr byl odedávna křižovatkou, kde se střetávaly velké civilizace a kultury Evropy, Asie i Afriky. Každá z těchto kultur zde zanechala větší i menší stopy a vy máte možnost je poznat během našich hvězdicových výletů. Kromě památek ostrov nabízí i horskou přírodu provoněnou bylinami a pryskyřicí cedrových lesů, krásné mořské zátoky a pláže. Neopakovatelná je i jeho středomořská atmosféra s výtečným vínem a gastronomií. Překážkou na našich výletech nám nebude ani rozdělení ostrova na tureckou a řeckou část, naopak poznáme to nejhezčí z obou jeho částí.    

Na co se můžete těšit?

 • Křižovatka kultur
 • Výlety na turecké i řecké straně ostrova
 • Skvělé víno a gastronomie

Program

 • 1.

  Letecky Praha – Kypr, transfer a ubytování.

 • 2.

  Famagusta – prohlídka kdysi nejbohatšího města světa, obklopeného mohutnými hradbami, množství gotických kostelů přestavěných na mešity, návštěva mešity Laly Mustafy Paši, někdejší katedrály sv. Mikuláše postavené po vzoru katedrály v Remeši, trosky antické Salamíny.

 • 3.

  Kyrenia (Girne) – nejhezčí přístav na Kypru, prohlídka zdejšího hradu s muzeem lodního vraku starého 2 300 let, cesta citrusovými háji k zachovalým troskám gotického opatství Bellapais, výstup na velkolepý horský hrad sv. Hilaria s výhledem na celý ostrov.

 • 4.

  Nikosia – hlavní město rozděleného ostrova, prohlídka severní i jižní části, Selimova mešita (někdejší chrám sv. Sofie), bazar, dům Hadžigeorgakise Kornesia, uličky starého města a další pamětihodnosti.

 • 5.

  Poloostrov Karpas – výlet na nejodlehleší část Kypru s  původní přírodou, prohlídka mohutného hradu Kantara, zázračný pramen v klášteře sv. Ondřeje (Apostolos Andreas).

 • 6.

  Pohoří Troodos – výlet do svěží a zelené horské části Kypru, návštěva nejimpozantnějšího a nejbohatšího kláštera Kykkos , krátká procházka Cedrovým údolím s endemickým cedrem krátkolistým, unikátní klášter Agios Ioannis Lamadistis  s freskami z 12. století, na závěr ochutnávka vyhlášeného vína commandaria v městečku Omodos.

 • 7.

  Západní Kypr, cesta do Pafosu a návštěva nejzachovalejší antické památky na Kypru Kato Pafu , prohlídka tzv. Královských hrobek, pobřeží a zátoka zrození slavné Afroditi, křižácký hrad Kolossi.

 • 8.

  Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky