Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kypr

Turecká i řecká tvář jednoho ostrova
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 10. – 2. 11. 20198 dní29 800 Kč15490903

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 29 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný6 000 Kč
1. 5. – 8. 5. 20208 dní-4%28 608 Kč29 800 Kč15490001
1. 5. – 8. 5. 20198 dní29 800 Kč15490901

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Na co se můžete těšit?

  • Křižovatka kultur
  • Výlety na turecké i řecké straně ostrova
  • Skvělé víno a gastronomie

Popis

Ostrov Kypr byl odedávna křižovatkou, kde se střetávaly velké civilizace a kultury Evropy, Asie i Afriky. Každá z těchto kultur zde zanechala větší i menší stopy a vy máte možnost je poznat během našich hvězdicových výletů. Kromě památek ostrov nabízí i horskou přírodu provoněnou bylinami a pryskyřicí cedrových lesů, krásné mořské zátoky a pláže. Neopakovatelná je i jeho středomořská atmosféra s výtečným vínem a gastronomií. Překážkou na našich výletech nám nebude ani rozdělení ostrova na tureckou a řeckou část, naopak poznáme to nejhezčí z obou jeho částí.    

Program

1.

Letecky Praha – Kypr, transfer a ubytování.

2.

Famagusta – prohlídka kdysi nejbohatšího města světa, obklopeného mohutnými hradbami, množství gotických kostelů přestavěných na mešity, návštěva mešity Laly Mustafy Paši, někdejší katedrály sv. Mikuláše postavené po vzoru katedrály v Remeši, trosky antické Salamíny.

3.

Kyrenia (Girne) – nejhezčí přístav na Kypru, prohlídka zdejšího hradu s muzeem lodního vraku starého 2 300 let, cesta citrusovými háji k zachovalým troskám gotického opatství Bellapais, výstup na velkolepý horský hrad sv. Hilaria s výhledem na celý ostrov.

4.

Nikosia – hlavní město rozděleného ostrova, prohlídka severní i jižní části, Selimova mešita (někdejší chrám sv. Sofie), bazar, dům Hadžigeorgakise Kornesia, uličky starého města a další pamětihodnosti.

5.

Poloostrov Karpas – výlet na nejodlehleší část Kypru s  původní přírodou, prohlídka mohutného hradu Kantara, zázračný pramen v klášteře sv. Ondřeje (Apostolos Andreas).

6.

Pohoří Troodos – výlet do svěží a zelené horské části Kypru, návštěva nejimpozantnějšího a nejbohatšího kláštera Kykkos , krátká procházka Cedrovým údolím s endemickým cedrem krátkolistým, unikátní klášter Agios Ioannis Lamadistis  s freskami z 12. století, na závěr ochutnávka vyhlášeného vína commandaria v městečku Omodos.

7.

Západní Kypr, cesta do Pafosu a návštěva nejzachovalejší antické památky na Kypru Kato Pafu , prohlídka tzv. Královských hrobek, pobřeží a zátoka zrození slavné Afroditi, křižácký hrad Kolossi.

8.

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky