ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Finsko – krásy zimního Laponska

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
21. 3. – 25. 3. 20245 dní17535401

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Celodenní safari na sněžném skútru s nádhernými výhledy do zimní krajiny
  • Jízda se psím spřežením a na běžkách s místním průvodcem
  • Večerní pozorování polární záře nebo návštěva saunového rituálu
  • Tradice sámské kultury i nečekané kouzlo severské gastronomie

Popis

Pojeďte s námi v zimě do Finska a my vám garantujeme, že budete unešeni fascinující krásou laponské přírody! Během vzrušující výpravy na sněžném skútru uvidíte nekonečné lesy a rašeliniště, při jízdě na saních tažených psy budete moci otevřít svou mysl a vnímat jedinečné ticho a všeobjímající krásu zdejší přírody. A kde jinde vyzkoušet jízdu psím spřežením či pozorovat polární záři, než na evropském severu... Mukavin terveisin! 

Program

1. den

Letecky Praha – Kittilä, transfer do hotelu – ubytování a večeře.

2. den

Výlet za arktickými husky – místní "husky průvodce" vás seznámí se životem těchto psů v arktickém psím centru, kde má domov více než 500 tažných psů; naučíte se ovládat psí spřežení a takto vyškoleni se vydáte na 17kilometrové husky safari. Po návratu sauna a závěrečná večeře.

3. den

Celodenní safari na sněžném skútru – jízda laponskou krajinou včetně zastávek na vyhlídkových místech a oběda formou pikniku, připraveného místním průvodcem; během dne ujedeme na sněžném skútru až 80 km. Večer možnost sauny na hotelu, relaxace a večeře.

4. den

Výlet na běžkách s místním průvodcem, nebo fakultativně výlet na sněžnicích, případně procházka do městečka Muonio a na most do sousedního Švédska. Sauna a večeře na hotelu.

5. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky