ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Švédským Laponskem z Abiska pod Kebnekaise

Královská turistická cesta Kungsleden
turistické zájezdy2 středně náročný program★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 8. – 1. 9. 202410 dní15565401

Aktuálně plno! Odlet z Berlína (svoz Praha–Berlín/Berlín-Praha zajišťuje CK).

30. 8. – 8. 9. 202410 dní15565402

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Putování švédskou tundrou a horami za polárním kruhem
  • Kebnekaise – výstup na nejvyšší horu Švédska
  • Možnost přeletu vrtulníkem do Nikkaluokty
  • Ubytování v útulných horských chatách

Popis

Poznejte přírodu a hory Laponska na vlastní kůži! Vydejte se s námi na sedmidenní pochod za polárním kruhem po nejznámější značené turistické cestě Skandinávie – "královské" Kungsleden. Trasa začíná v národním párku Abisko a míří směrem k jihu pod nejvyšší švédskou horu Kebnekaise (2110 m), kterou ti zdatnější budou mít příležitost zdolat. Naše putování povede s relativně malým převýšením nejprve širokou dolinou podél peřejí divoké řeky, pak po náhorní plošině s horskou tundrou a řadou jezer, až dorazíme přes sedlo Tjäktja pod mohutné skalní stěny a náhorní ledovce masivu Kebnekaise. Severská příroda vám svou krásou určitě vezme dech, zvlášť v tomto období, kdy se již bude krášlit podzimními barvami. Pojeďte a přesvědčte se sami! Termín na konci léta je ideální i kvůli nepřítomnosti komárů a hojnosti borůvek, a možná už bude také šance spatřit polární záři.

Nocovat budeme na chatách švédského turistického klubu, půjdeme tedy jen s lehčím batohem. Kromě jedné delší etapy jsou jednotlivé dny plánovány jako půldenní pochody v poklidném tempu od chaty k chatě, s možností odpolední procházky do okolí.

Program

1. den

Letecky Praha – Kiruna, zde ubytování v hostelu.

2.–7. den

Vyhlídkový přejezd vlakem z Kiruny do Abiska a pětidenní putování z NP Abisko až pod Kebnekaise. První den nás cesta povede z osady Abisko (400 m) národním parkem Abisko na chatu Abiskojaure a další den po stopách sobů jezerní krajinou na chatu Alesjaure. Během následujících tří dnů dokroužíme přes nejvyšší sedlo Tjäktja (1130 m) a přes chaty Tjäktja, Sälka a Singi až k masivu Kebnekaise, načež v závěru dorazíme efektní horskou soutěskou do "horské stanice" (hotelu) Kebnekaise fjällstation (690 m).

8. den

Dvě noci na tomtéž místě nám umožní vystoupit až téměř na vrchol nejvyšší švédské hory Kebnekaise (2096 m), méně zdatní mohou vystoupat jen do sedla (1450 m), či zdolat předvrchol Vierranvárri (1706 m), nebo si mohou užívat přírodu v bližším okolí hotelu.

9. den

Závěrečnou rovinatou část treku okolo jezera Ladtjojaure k autobusu do osady Nikkaluokta je možné absolvovat standardně pěšky, nebo lze fakultativně zvolit vyhlídkový přelet vrtulníkem. Návrat autobusem do Kiruny, nocleh v hostelu.

10. den

Letecký návrat do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ