ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Cyklostezky Neziderského jezera

Maďarsko i Rakousko
dovolená na kole1 nenáročný program★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 9. – 29. 9. 20244 dny11690401

pro muže možnost doplnění

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v apartmánových domech u termálních lázní se snídaní
  • Bohaté večeře v místní restauraci
  • Zámek Fertöd – maďarské Versailles
  • Neomezený vstup do termálů v ceně zájezdu
  • Ideální pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi

Popis

Výlet je určen především těm, kdo si chtějí v poklidném tempu vychutnat krásu přírody a atmosféru vesniček vinařské oblasti na rozhraní Rakouska a Maďarska. Svět živočichů a rostlin je zde jedinečný vlivem unikátních klimatických podmínek v okolí 35 km dlouhého nížinného stepního jezera. V podzimním termínu jsou etapy navíc zpestřené ochutnáváním místního burčáku a vína. A samozřejmě nás potěší i vynikající místní kuchyně.

Základní denní cykloetapy obnášejí 25–50 km, pro zájemce lze vymyslet trasy kratší, ale i náročnější. V Hegykö jsou skvělé termální lázně, v nichž po celém dni na kole báječně zotavíme tělo i duši.

Program

1. den

Odjezd ráno, odpoledne ubytování v městečku Hegykö v Maďarsku; cyklovýlet po okolí, návštěva překrásných zahrad letního sídla rodiny Esterházy – zámku Fertöd, návšteva soukromého muzea nádražních svítidel – Fertőszéplak.

2. den

Východní břeh Neziderského jezera, cyklistika v proslulém ptačím ráji NP Seewinkel, rozhledny, vinohrady, městečka Podersdorf aIllmitz s větrným mlýnem a působivým majákem (50–60 km).

3. den

Západní břeh jezera, mezi vinicemi na pomezí Maďarska a Rakouska přes městečka Mörbisch, St. Margarethen (přírodní divadlo v lomu, farní kostel, kostnice); Oslip (muzeum moderních skulptur v přírodě) a Rust (do 45 km).

4. den

Vinicemi a převážně lesem na kole z Hegykö přes muzeum mašinek v Nagycenku (Széchenyiho zámek, lipová alej), po cestě možnost návštěvy vinného sklepa, a nakonec oběd nebo prohlídka historického centra města Šopron (30 km), odpoledne odjezd, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Podmínky

GALERIE: CYKLOVLEK