ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Z Andalusie až na konec světa

Tři mysy – Gibraltar, Sao Vicente a Cabo da Roca
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 5. – 8. 6. 202310 dní17071301

Na co se můžete těšit?

  • Za poznáním památek a přírodních krás Andalusie a jižního Portugalska
  • Výlet na Gibraltar - jediné místo v Evropě s volným výskytem opic
  • Návštěva měst Malaga, Cádiz, Sevilla  a Lisabon 
  • Relaxace na písečných plážích Atlantiku
  • Útulné ubytování v hotelích a penzionech

Popis

Skalnaté mysy s burácejími vlnami tříštícími se o břehy jsou místy s nezapomenutelnou atmosférou, která v lidech od nepaměti vzbuzovala chuť vydávat se za horizont známého. V oblasti Andalusie a jižního Portugalska je takových romantických míst, kde si připadáte jako na konci světa, hned několik. Zdobí je historické majáky, které už po staletí vítají mořeplavce, rybáře a dobrodruhy v bezpečí evropských břehů. Vydejte se s námi do těchto míst, kde končí země a začíná moře.

Krásná příroda a ohromující scenérie nejsou to jediné, co tento kout Evropy dokáže nabídnout. Navštívíme také město Sevilla s úžasnou gotickou architekturou, kouzelné město Lisabon, které brázdí typické žluté tramvaje a Cádiz, nejstarší město západního světa s kilometry zlatých pláží. Jedinečným zážitkem bude pozorování opic na skalách britské enklávy Gibraltar s výhledem na nedaleké africké břehy. Dosyta si užijeme také koupání a relaxace na plážích Atlantiku, především v proslulém regionu Algarve s malebným členitým pobřežím a písečnými plážemi. 

Putování si vychutnáme v malé skupině a bydlet budeme v příjemných hotelech, odkud vždy po snídani vyrazíme mikrobusem za poznáváním. 

Program

1. den

Letecky přímým spojem Praha - Malaga. Večerní procházka po městě (dle letového řádu).

2. den

Prohlídka Malagy - centra jižní Andalusie, kde se narodil Pablo Picaso; procházka na pevnost Alcazaba a hrad Castillo de Gibralfaro s krásným výhledem na město a moře; návštěva impozantní  katedrály Catedral de la Encarnación, trhu Mercado Central de Atarazanas a přístavu; možnost koupání, případně večerního představení tanců flamenco.

3. den

Přejezd na Gibraltar - nedobytnou britskou enklávu jen 13 kilometrů od afrických břehů; výjezdu lanovkou na impozantní skálu Rock of Gibraltar a pozorování magotů bezocasích – jediných opic s volným výskytem v Evropě; návštěva jeskyní St. Michel's cave a centra města s autentickou britskou atmosférou; večerní přejezd do městečka Tarifa, kde se nachází nejjižnější bod evropského kontinentu

4. den

Krátký pěší výlet (5 km/ 1,5 h) borovicovými lesy k útesům Acantilado de Barbate; přejezd do přístavu Cádiz – nejstaršího města Španělska, které se nachází na velmi úzkém poloostrově vybíhajícího do moře; procházka po nábřeží tvořeného hradbami, možnost návštěvy nepřeberného množství restaurací s mořskými plody, nebo koupání na bíllých plážích; večerní přejezd do Sevilly.

5. den

Sevilla – hlavní andaluská metropole s nepřeberným množstvím památek; návštěva architektonicky zajímavého náměstí Plaza España, které se objevilo již v mnoha filmech; prohlídka původně maurské pevnosti Real Alcazár s mozajkami a palácovými zahradami; návštěva gotické katedrály Iglesia Catedral de Santa María –  místa posledního odpočinku  mořeplavce Kryštofa Kolumba; možnost výstupu na zvonici La Giralda s výborným výhledem na město. 

6. den

Přejezd do portugalské oblasti Algarve proslulé krásnými plážemi a pískovcovými útesy; výlet lodí do jeskyní Benagil, při troše štěstí pozorování delfínů. Krátká procházka po útesech na písečné pláže Praia do Sobmarino a Praia João de Arens (4 km/ 1,5 h); nocleh v historickém městečku Lagos.

7. den

Zastávka na pláži Praia do Camillo s možností koupání; přesun na nejjihozápadnější mys Evropy Cabo de Sao Vicente – místo, které bylo ve středověku považováno za konec světa – procházka po útesech, případně prohlídka majáku; přesun do městečka Santiago do Cacém – v případě časových možností návštěva pozůstatků starověkého římského města Miróbriga a maurského hradu Castillo de Santiago de Cacém s romantickými výhledy do okolí.

8. den

Přejezd do Lisabonu přes písečnou kosu Tróia (možnost koupání) a přírodní park Arrábida; prohlídka Lisabonu  – návštěva obří sochy Krista Cristo Rei, který bdí nad městem; procházka po pobřežní čtvrti Belém – možnost návštěvy Památníku objevitelů připomínající slavnou éru portugalských mořeplavců, věže Torre de Belém, která se stala nejznámějším symbolem celého Lisabonu a impozantního kláštera Mosteiro dos Jerónimos.

9. den

Sintra  - původní letní sídlo portugalských králů s maurskými kořeny zasazené na úbočích zalesněných kopců; prohlídka působivého paláce Palácio National da Pena, který hraje všemi barvami; cílem našeho putování bude nejzápadnější bod evropského kontinentu – mys Cabo da Roca; krátká procházka po útesech, prohlídka majáku a možnost koupání na jedné z okolních pláží; večer volný program v Lisabonu.

10. den

Rozloučení s Portugalskem, odlet zpět do Prahy dle letového řádu.

Podmínky