ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Skotsko a Orkneje

Za poznáním a tradicemi
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 6. – 7. 7. 20229 dní41 800 Kč17630201

AKTUÁLNĚ PLNO!

Základní cena 41 800 Kč
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný14 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Hrady a zámky Skotska
  • Drsná a krásná příroda severu
  • Unikátní neolitické památky 
  • Cesta trajektem na Orknejské ostrovy
  • Ubytování v rodinných hotelech a penzionech se snídaní

Popis

Skotsko odedávna patří mezi vyhledávané cíle turistů. Jeho odlehlost od pevninské Evropy mu dala do vínku krásnou a drsnou krajinu. Zároveň zde vznikla i svébytná kultura plná památek a zajímavostí. Během naší cesty je navštívíme, vychutnáme si rovněž malebnou vysočinu i tajemné jezero Ness. Nedílnou součástí našeho putování se stanou Orknejské ostrovy, ležící severně od pevninského Skotska, kde na malém prostoru nalezneme velké množství památek, datovaných od prehistorických dob až po období druhé světové války.

Program

1. den

Letecky Praha – Edinburgh; návštěva úchvatné gotické Rosslynské kaple, jež se objevila i v jedné z ústředních rolí ve filmu Šifra mistra Leonarda; návrat do Edinburghu, prohlídka hlavního města Skotska, ústřední ulice starého Edinburghu Royal Mile, hrad s korunovačními klenoty, georgiánská architektura a další přitažlivé objekty.

2. den

Odjezd přes zátoku Firth of Forth do někdejšího království Piktů, dnešního hrabství Fife. Zastávka ve Falklandu s nádherným renesančním palácem skotských králů. Prohlídka St. Andrews, světoznámé kolébky golfu. Dále návštěva nejstarší skotské univerzity s troskami monumentální katedrály a hradu; odjezd do Dundee.

3. den

Cesta do srdce vysočiny (Highlands) divokou krajinou, údolím Glen Shee a pod horou Glas Maol, zastávka u letního sídla britské královské rodiny, zámku Balmoral. Ochutnávka whisky v Royal Lochnagar distillery, návštěva hradu a nádherných zahrad Crathers v údolí řeky Dee, dojezd do Aberdeenu.

4. den

Divoké mořské útesy kolem Stonehavenu, pěší výlet na skalní ostroh nad mořem s impozantní zříceninou hrad Dunnotar, návrat do „žulového města“ Aberdeenu, prohlídka centra města a plavba trajektem po Severním moři na Orknejské ostrovy.

5. den

Monumentální megalitické kruhy z období neolitu Stennes a Brodgar , kde nejvyšší kameny dosahují výšky téměr pěti metrů; 5 000 let stará hrobka Maes Howe, příjemné městečko Stromness; prohlídka nejzachovalejší osady z období neolitu v Evropě Scara Brae.

6. den

Kirkwall – hlavní město Orknejských ostrovů, cihlová gotická katedrála sv. Magnuse, historické jádro města s biskupským palácem; Orphil, někdejší sídelní místo Vikingů a norských králů. Prohlídka muzea Orkneyinga Saga Centre, Churchillova bariéra, která chránila základnu britské flotily Scapa Flow za druhé světové války; plavba trajektem zpět na pevninu severního Skotska.

7. den

Nejkrásnější zámek a zahrady severu Dunrobin, postavené ve stylu francouzské renesance, zastávka u jezera Ness s tajemnou příšerou; pěší výlet kolem zdymadel na kaledonském kanálu.

8. - 9. den

Kratší výlet údolím Glen Nevis pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis, poté cesta jezerní oblastí se zastávkami v Glencoe; krajem legendárního Roba Roye se zastávkou u jeho hrobu. Odlet z Edinburghu do Prahy.

Podmínky