ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Irsko – za poznáním a tradicemi

S návštěvou Severního Irska
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
16. 7. – 24. 7. 20229 dní17651202

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Krásné památky i přírodní zajímavosti
  • Významné hrady, malebné vesničky, zajímavá panství
  • Ubytování v příjemných penzionech s vydatnou irskou snídaní

Popis

Irsko je věčně zelený ostrov na okraji Evropy. Návštěvníky láká především svou malebností, spoustou přitažlivých památek a také přírodních zvláštností. Během naší cesty si prohlédneme nejvýznamnější památky Irska, poznáme irský venkov a neopomeneme také severní část Irska, jež je součástí Spojeného království. Naše putování můžeme zakončit ochutnávkou známého piva Guinness nebo si dát sklenku dobré whisky Bushmills. 

Program

1. den

Letecky Praha – Dublin

2. den

Hrabství Tipperary – návštěva nejvýznamnější památky Irska Rock of Cashel, někdejší opevněný klášter s hradem; přejezd do Cahiru a prohlídka stejnojmenného monumentálního hradu, místa natáčení mnoha historických filmů (například Statečná srdce); vyhlídka Ladies View na jezera a vřesoviště národního parku Killarney.

3. den

Dingle  – okružní cesta po odlehlém poloostrově; cestou zastávky v rázovitých vesničkách a prohlídka tradičního irského venkova, vyhlídky na členité pobřeží i pláže, prohlídka Gallarus Oratory a dalších prehistorických staveb. Nejzápadnější cíp ostrova Slea Head a přejezd Connor Pass (nejvýše položené horské sedlo v Irsku).

4. den

NP Killarney – výlet s lehkou turistikou údolím Gap of Dunloe; návštěva okázalého Muckross house, přilehlých zahrad a klášterů na břehu jezera Lough Leane, přejezd do Ennisu.

5. den

Cliffs of Moher – západní pobřeží s monumentálními útesy, zvláštní kamenná měsíční krajina Burren; megalitické památky, zříceniny hradů a dolmeny v hrabství Clare, nejdůležitější irský klášterní areál Clonmacnoise s typickými kulatými věžemi a keltskými kříži; přejezd do Severního Irska.

6. den

Dunluce – přejezd na severní pobřeží a zastávka u hradu postaveného na hraně útesu padajícího do moře, prohlídka spojená s ochutnávkou nejstarší palírny whisky v městečku Bushmills, návštěva nejslavnější přírodní zajímavosti Severního Irska GiantsCauseway neboli Obrovy schody, zvláštní geologický útvar, který se řadí mezi tzv. čedičové varhany; procházka k útesům u provazového mostu.

7. den

Belfast – krátká prohlídka centra hlavního města Severního Irska, návštěva megalitického tumulu, monumentu Newgrange v údolí řeky Boyne, dle časových možností návštěva dalších památek v okolí.

8. den

Wicklow Mountains – pahorkatina na jih od Dublinu; návštěva kláštera a vesnice Glendalough založené svatým Kevinem v 6. století, honosný palác a zahrady Powerscourt.

9. den

Dublin – prohlídka města a fakultativně návštěva pivovaru Guinness; odlet do Prahy.

Podmínky