ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Hory a pobřeží jarní Andalusie

Na co se můžete těšit?

  • Nejkrásnější pěší výlety v jižním Španělsku s ubytováním v hotelech a penzionech
  • Pobřežní národní park Cabo de Gata-Nijár s koloniemi plameňáků růžových
  • Nenáročný výstup na horu Pico de Veleta (3394 m)
  • Královská cesta Caminito del Rey po zajištěných lávkách v kaňonu řeky Guadalhorce
  • Historická města Granada , Ronda  a Gibraltar

Popis

Vydejte se s námi do Andalusie – podmanivé oblasti jižního Španělska, která vás překvapí pestrostí své přírody. Najdete zde nejvyšší pohoří Pyrenejského poloostrova Sierra Nevada, jedinou pravou evropskou poušť Tabernas, nedotčené pobřeží se sopečnými útesy a koloniemi plameňáků růžových a mohutné kaňony lákající dobrodruhy a sportovce k jejich průzkumu.

Andalusie je však také zajímavou mozaikou kultur, kde dodnes přežívají tradice, jež se staly symbolem pro celé Španělsko. Můžeme se zde nechat unést rytmy vášnivého tance flamenco, shlédnout tradiční býčí zápasy a prozkoumat kouzelná města plná unikátních památek s maurskými prvky. Pochutnáme si také na tradiční šunce jamón iberico, pestrých tapas a čerstvém ovoci z trhů pulzujících životem.

Jaro je pro návštěvu Andalusie ideální termín, kdy se tato jindy vyprahlá oblast zazelená a zavládnou zde příznivé podmínky pro pěší výlety. Společně si tak v malé skupince projdeme ty nejkrásnější stezky, jež se klikatí podél rozeklaného pobřeží, v horách a hlubokých kaňonech. Adrenalinoví nadšenci budou mít možnost vyzkoušet canyoning na horské říčce Rio Verde, který patří k nejlepším v celém Španělsku. A všichni se mohou těšit na útulné ubytování v hotelech a penzionech, díky němuž si tento zájezd užije skutečně každý.

Program

1. den

Letecky přímým spojem Praha – Málaga; večerní procházka po městě (podle času letového řádu).

2. den

Gibraltar – nedobytná britská enkláva na dohled od afrických břehů: návštěva Jeskyně sv. Michala (Cueva de San Miguel) a centra města s autentickou britskou atmosférou; výjezd lanovkou na skálu Rock of Gibraltar a pozorování magotů bezocasých – jediných volně žijících opic v Evropě.

3. den

Pěší výlet na horu Cruz de Juanar (6 km / 2,5 h) s působivou vyhlídkou na Gibraltarský průliv z výšky 1164 m; přejezd do města Ronda vystavěného na dvou strmých masivech oddělených hlubokým kaňonem El Tajo; zakončení dne u přehrady Embalse de Guadalhorce s možností koupání.

4. den

Caminito del Rey – slavná Královská cesta (8 km / 3 h), původně velmi nebezpečná stezka kaňonem řeky Guadalhorce, která si vyžádala několik lidských životů, kterou dnes už lze absolvovat bezpečně po visutých chodnících a mostech s úžasnými výhledy na okolní krajinu; přejezd do města Granada na úpatí Sierry Nevady, nejvyššího pohoří kontinentálního Španělska; večerní prohlídka Alhambry  – obrovský palácový komplex z dob maurské nadvlády, krásné mozaiky uvnitř paláců, zahrady s vodními kanály a fontánami.

5. den

Den v pohoří Sierra Nevada: výstup na Pico de Veleta (3394 m) – třetí nejvyšší horu kontinentálního Španělska (13 km / 5,5 h); večer odpočinek v historickém centru Granady.

6. den

Procházka kolem vodopádů a peřejí horské říčky Monachil (6,5 km / 2,5 h); průjezd krajinou kolem města Guadix – zastávka na vyhlídce "na konci světa" (Mirador del Fin del Mundo) s rozhledem na geologicky významnou oblast Geoparque de Granada (2 km / 1 h); přejezd na pobřeží do přírodního parku Cabo de Gata-Níjar, který stojí stranou masivního cestovního ruchu typického pro španělské pobřeží; večerní odpočinek u moře, případně kratší procházky po pobřeží.

7. den

Dopoledne relaxace u moře, případně pěší výlet po pobřeží přírodního parku Cabo de Gata-Níjar – klidné vesničky, tajemná polopouštní krajina, možnost koupání na bílých plážích (6,5 km / 2 h); odpoledne cesta kolem salin (Salinas de Cabo de Gata) hojně obývaných plameňáky až k samotnému mysu Cabo de Gata, který působí jako konec světa; večer přejezd do pobřežního městečka Nerja.

8. den

Návštěva jeskynního komplexu Cueva de Nerja; večer příjezd do Málagy – možnost představení tanců flamenco, individuální prohlídka města.

9. den

Rozloučení s Andalusií, odlet do Prahy dle letového řádu.

Podmínky