ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Hory a pobřeží jarní Andalusie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
21. 5. – 29. 5. 20239 dní16070301

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Nejkrásnější pěší výlety jižního Španělska s ubytováním v hotelích a penzionech
  • Návštěva pobřežního národního parku Cabo de Gata-Nijár s koloniemi plameňáků růžových
  • Nenáročný výstup na horu Pico de Veleta (3394 m.n.m.)
  • Královská cesta Caminito del Rey po zajištěných lávkách v kaňonu řeky Guadalhorce.
  • Prohlídka historických měst Granada , Ronda  a Gibraltar

Popis

Vydejte se s námi do Andalusie – podmanivé oblasti jižního Španělska, která Vás překvapí pestrostí přírody. Najdete v ní nejvyšší pohoří Pyrenejského poloostrova Sierra Nevada, jedinou pravou evropskou poušť Tabernas, nedotčené pobřeží se sopečnými útesy a koloniemi plameňáků růžových a mohutné kaňony lákající dobrodruhy a sportovce k průzkumu.

Andalusie je však také zajímavou mozaikou kultur, kde dodnes přežívají tradice, které se staly symbolem pro celé Španělsko. Můžeme se zde nechat unést rytmy vášnivého tance flamenco, shlédnout tradiční býčí zápasy a prozkoumat kouzelná města plná unikátních památek s maurskými prvky. Pochutnáme si také na tradiční šunce jamón iberico, tapas a čerstvém ovoci z trhů pulzujících životem.

Jaro je pro návštěvu Andalusie ideálním termínem, kdy se tato jindy vyprahlá oblast zazelená a zavládnou zde ideální podmínky k pěším výletům. Společně si tak v malé skupince si tak projdeme ty nejkrásnější stezky klikatící se podél rozeklaného pobřeží, v horách a hlubokých kaňonech. Adrenalinoví nadšenci dostanou možnost vyzkoušet canyoning na horské říčce Rio Verde, který patří k nejlepším v celém Španělsku. Můžete se těšit na útulné ubytování v hotelích a penzionech, díky čemuž si tento zájezd užije skutečně každý.

Program

1. den

Letecky přímým spojem Praha - Málaga. Večerní procházka po městě (dle letového řádu).

2. den

Gibraltar - nedobytná britská enkláva nadohled od afrických břehů. Návštěva jeskyní St. Michel's cave a centra města s autentickou britskou atmosférou; výjezd lanovkou na skálu Rock of Gibraltar a pozorování magotů bezocasích – jediných opic s volným výskytem v Evropě. 

3. den

Pěší výlet na horu Cruz de Juanar (6 km/ 2,5 h) s působivou vyhlídkou na Gibraltarský průliv z výšky 1164 m.n.m.; přejezd do města Ronda postaveného na dvou prudkých masivech, oddělených hlubokým kaňonem El Tajo; zakončení dne u přehrady Embalse de Guadalhorce s možností koupání.

4. den

Slavná Královská cesta Caminito del Rey (8 km/ 3 h) – původně velmi nebezpečná stezka kaňonem řeky Guadalhorce, která si vyžádala několik lidských životů. Dnes jde absolvovat bezpečně po vysutých chodnících a mostech s úžasnými výhledy na okolní krajinu; přejezd do města Granada, ležícího na úpatí nejvyššího pohoří kontinentálního Španělska – Sierra Nevada; večení prohlídka Alhambry  – obrovského palácového komplexu z dob maurské nadvlády Španělska; krásné mozaiky uvnitř paláců, zahrady s vodními kanály a fontánami.

5. den

Den v pohoří Sierra Nevada. Výstup do 3394 m.n.m. na třetí nejvyšší horu kontinentálního Španělska - Pico de Veleta  (13 km/ 5,5 h); večer odpočinek v historickém centru Granady.

6. den

Procházka kolem vodopádů a peřejí horské říčky Monachil (6,5 km/ 2,5 h); průjezd krajinou kolem města Guadix. Zastávka na vyhlídce "na konci světa" Mirador del Fin del Mundo s rozhledem na geologicky významnou oblast Geoparque de Granada. (2 km/ 1 h); přejezd na pobřeží do přírodního parku Cabo de Gata-Níjar, který stojí stranou masivního cestovního ruchu typického pro španělské pobřeží; večerní odpočinek u moře, případně možnost kratších procházek po pobřeží.

7. den

Dopoledne relaxace u moře, případně pěší výlet po pobřeží přírodního parku Cabo de Gata-Níjar - klidné vesničky, tajemná polopouštní krajina, možnost koupání na bílých plážích (6,5 km/ 2 h); odpoledne cesta kolem Salinas de Cabo de Gata hojně obývanými plameňáky až k samotnému mysu Cabo de Gata, který působí jako konec světa; večer přejezd do pobřežního městečka Nerja.

8. den

Fakultativně canyoning v kaňonu Rio Verde - slaňování vodopádů, proplouvání řeky, skoky do vody; alternativně návštěva jeskynního komplexu Cueva de Nerja; večer příjezd do Málagy – možnost představení tanců flamenco, individuální prohlídka města.

9. den

Rozloučení s Andalusií, odlet do Prahy dle letového řádu.

Podmínky