ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kuba na kole křížem krážem

Aktivní pohoda v karibském rytmu
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
17. 11. – 3. 12. 202417 dní21763403

AKTUÁLNĚ PLNO! Odlet/ přílet přímým letem z/ do Frankfurtu (transport Praha-Frankfurt-Praha zajištěn)

Na co se můžete těšit?

  • Etapová cykloturistika kubánským venkovem po zapadlých silničkách
  • Koloniální Havana , životem kypící Trinidad  a famózní Cienfuegos 
  • NP Alejandro de Humboldt, proslulá La Farola a oblast Baracoa
  • Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba... a kolo
  • Ubytování v hotelech či v soukromí u kubánských rodin

Popis

Zveme vás na největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou.

Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí malebné, šťavnatě zelené kubánské krajiny, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Mexického zálivu i obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si i dostatek času na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit.

Program zájezdu je sestaven našimi specialisty na Kubu – zahrnuje to nejznámější, ale také to "nejkubánštější" z celého ostrova. Jde o zájezd se středně náročnou cykloturistikou, díky níž si vychutnáme nejatraktivnější oblasti ostrova – některé hvězdicově, jiné etapově. Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality s malým provozem. 

Čekají nás písečné pláže lemované královskými a kokosovými palmami, silničky v divokých horách, tabáková políčka mezi vápencovými homolemi, deštné lesy s utajenými vodopády a jeskyněmi, americké bouráky, které jinde už dávno skončily na vrakovišti nebo v muzeu. Těšit se můžete i na půvabně omšelé koloniální paláce, hypnotizující noční život, karibský rum, snědé mulatky i usměvavé vesničany – díky tomu všemu na Kubu jen tak nezapomenete.

Program

1. den

Transfer do Frankfurtu a letecky Frankfurt–Holguín; krátký přejezd do oblasti oblíbeného letoviska Guardalavaca; ubytování a sestavení kol; odpočinek po cestě.

2.–4. den

Etapově po severním pobřeží ostrova: tyrkysové moře a pláže s bílým pískem, kde v roce 1492 přistál Kryštof Kolumbus; krajem dětství Fidela Castra, biologický skvost národní park Alejandro de Humboldt  (160 km / 3 dny).

5.–6. den

Dva dny v kouzelném koloniálním přímořském městečku Baracoa a v jeho mimořádně malebném okolí: první den výlet pralesem a koupání pod vodopádem pod magickou stolovou horou El Yunque (22 km); druhý den vyjížďka podél pobřeží k ústí řeky Yumurí (60 km); večery plné bohatého kulturního a společenského života.

7. den

V sedle po legendární horské silnici La Farola, průjezd několika vegetačními pásmy – z tropického pralesa do vyprahlé polopouště; koupání na plážích Karibského moře; vyhlídka na americkou námořní základnu Guantánamo; dojezd do Santiaga de Cuba – noční procházka s hudbou a tancem (65 km).

8. den

Santiago de Cuba – hlavní město kubánské hudby a rumu: pirátská pevnost San Pedro de la Roca , prohlídka centra s nejstarším domem na Kubě; po opuštěné pobřežní silničce klikatící se unikátním národním parkem Baconao – bizarní muzeum pravěku pod širým nebem, koupání na Playa Siboney, slavný hřbitov Santa Ifigenia (35 km).

9.–10. den

Dvoudenní cyklistické putování podél romantického a opuštěného pobřeží s tříštícím se příbojem a strmými svahy divokého pohoří Sierra Maestra  s nejvyšším kubánským vrcholem Pico Turquino (1974 m) (150 km / 2 dny); dojezd do ospalého města Niquero.

11. den

Celodenní přejezd Manzanillo–Trinidad se zastávkou v Camagüey  – hlavním městě katolického srdce Kuby plném kostelů, obřích džbánů a bronzových soch; večer v některém z bezpočtu hudebních klubů a stylových barů, jimiž Trinidad doslova hýří.

12. den

Pěší prohlídka proslulého koloniálního města Trinidad  s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; cyklovyjížďka s koupáním na pláži Ancón s bílým pískem (30 km); fakultativně návštěva unikátní strážní věže Manaca Iznaga v údolí cukrovarů Valle de los Ingenios .

13. den

Na kole napříč jedinečným parkem Topes de Collantes tyčícím se nad Trinidadem – pěší procházka tropickým pralesem, koupání v chladivých vodopádech; dojezd do Cienfuegos  – elegantního novoklasicistního města s francouzským šarmem, přezdívaného „Perla jihu“ (35/70 km).

14. den

Přesun autobusem přes proslulou Zátoku sviní a krokodýlí farmu do Havany.

15. den

Havana  – hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou: koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.

16.–17. den

Projížďka veterány přes Plaza de la Revolución a Parque Lennon po nezapomenutelném nábřeží Malecón; poslední nákupy, zabalení kol a odlet; přílet následující den.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ