ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jižní Vietnam na kole

Na kole deltou Mekongu
dovolená na kole2 středně náročný program★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
7. 2. – 21. 2. 202515 dní21342501
23. 2. – 8. 3. 202415 dní21342401

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Na co se můžete těšit?

  • Na dosah rušnému životu na Mekongu
  • Saigon (Ho Či Minovo město) a NP Cat Tien
  • Gurmánské zážitky – jedinečná vietnamská kuchyně
  • Závěrečná relaxace na plážích ostrova Phu Quoc
  • Ubytování v turistických hotelech se snídaní, doprovodný autobus

Popis

Atraktivní krajina jižního Vietnamu, jež překypuje vláhou, šťavnatě zelenými rýžovými políčky, tropickým ovocem všech barev a tvarů, plná živoucích vesniček vonících po netradiční směsi koření, nám poskytne zázemí pro příjemnou cyklistiku v době, kdy je u nás pošmourno a nevlídno a "ani psa by ven nevyhnal", natož na kole ;-).

Naši cestu zahájíme v Saigonu – pulzující metropoli, kde se střetává moderní život velkoměsta se složitou a pestrou minulostí. Pohnutou válečnou historii země si připomeneme u tunelů Vietkongu v Cu Chi, v národním parku Cat Tien zase zažijeme pravou vietnamskou džungli a v okolní sopečné krajině budeme obdivovat skalní útvary čnící z pohádkové venkovské krajiny. Několik atraktivních cyklistických dnů strávíme v deltě Mekongu, kde na úzkých betonových cestičkách, vratkých lávkách či na palubě lokálních přívozů budeme zakoušet autentický život, jenž pulzuje na březích tohoto asijského veletoku.

Jak už je u našich exotických zájezdů tradicí, neochudíme vás ani o závěrečné plážové radovánky, tentokrát na kouzelném ostrově Phu Quoc, situovaném v Thajském zálivu.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Saigon; transfer z letiště do hotelu a ubytování na 2 noci – individuální program dle času příletu.

3. den

První cyklistický výlet v okolí Saigonu: systém tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války (40 km); podvečerní pěší prohlídka Saigonu – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, bývalý prezidentský palác, katedrála Notre Dame), kavárničky, tržnice a životem kypící ulice jihovietnamské metropole.

4. den

Přejezd autobusem do oblasti Dinh Quan: na kole rovinatou zemědělskou venkovskou krajinou až k řece Dong Nai, kterou přeplavíme místním trajektem, a dostaneme se tak na okraj NP Cat Tien – cestou oběd v místní tržnici a návštěva vesnice s minoritním etnikem Ta Lai (50 km).

5. den

NP Cat Tien: cyklo a pěší výlet po nejrozsáhlejší rezervaci deštných lesů v jižním Vietnamu – podél krokodýlích bažin, cestou pozorování opic a mnoha druhů ptáků (30 km).

6. den

Dopoledne na kole pestrobarevnou krajinou malých venkovských farem a sopečných útvarů přes Tan Phu (40 km); odpoledne transfer autobusem na hranici delty Mekongu.

7. den

Na kole krajinou farem a sadů dračího ovoce (pitaya) do My Tho – naší vstupní brány do oblasti delty Mekongu (65 km).

8. den

Na kole po úzkých venkovských cestičkách klikatících se palmovými háji, podél vodního kanálu Mo Cay, lemovaného pro region typickými továrničkami na zpracování vláken z kokosových skořápek (70 km).

9. den

Velkolepá kmerská pagoda Ang u jezera Ba Om; na kole pokračujeme venkovskou krajinou, pro niž jsou v této oblasti typická rýžová políčka a sady s pomerančovníky (62 km); poslední kilometry před Can Tho absolvujeme kvůli velkému provozu autobusem.

10. den

Lodí na jeden z posledních tradičních asijských plovoucích trhů Cai Rang a dále do Phong Dien, kde se vylodíme; odtud pokračujeme už na kole venkovskou cestou mezi vesničkami a ovocnými sady až ptačí zahradě v Thot Not (60–80 km); autobusem do hotelu.

11. den

Poslední cyklistická etapa: na úvod k archeologickému areálu Oc Eo z 6. stol. – hlavnímu městu velkolepé říše Fu-nan, jež kdysi zabírala celou deltu Mekongu; na kole podél vodního kanálu Thoaiha až do Rach Gia (68 km); večer zabalení kol.

12.–13. den

Lodí (již bez kol) na ostrov Phu Quoc v Thajském zálivu a ubytování na 2 noci: množství fakultativních programů – koupání, zapůjčení mopedu, šnorchlování, návštěva továrničky na výrobu rybí omáčky aj.

14.–15. den

Letecky Phu Quoc – Saigon – Praha.

Podmínky