ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Indonéský Lombok na kole

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 4. – 11. 5. 202518 dní21393501

Na co se můžete těšit?

  • Pohodová cyklistika nalehko v tropických kulisách
  • Jedny z nejkrásnějších pláží světa, šnorchlování na korálových útesech
  • Příznačný ostrovní poklid, pestrá kuchyně, asijská vstřícnost
  • Hotely u pláží nebo s bazénem a skvělé koupání
  • Možnost vyměnit dny cyklistiky za plážové lenošení či mořské radovánky

Popis

Indonésii tvoří 5200 km dlouhý pás více než třinácti tisíc ostrovů. Pro většinu turistů je jejich nejznámějším představitelem Bali, které využijeme zejména pro přílet a odlet ze země, a cyklisticky se soustředíme spíš na mnohem poklidnější Lombok. Oba ostrovy nadchnou úchvatně drsným pobřežím, nádhernými písečnými plážemi a špičkovými surfařskými lokalitami, které patří k nejlepším na světě. Bali má šířku necelých 150 km a Lombok pouhých 80 km. Pro oba jsou příznačné vysoké sopky obklopené mimořádně úrodnou půdou s typickými elegantními terasovitými rýžovými políčky. Svou kulturou se ale od sebe výrazně odlišují: zatímco Bali je jediný hinduistický ostrov celé jihovýchodní Asie, Lombok je jako většina Indonésie muslimský.

Náš cyklistický program nás zavede z větší míry na méně kopcovatý a také méně turistický Lombok. Putovat budeme podél jeho západního a jižního pobřeží, přičemž se dotkneme nejzápadnějšího mysu přezdívaného Desert Point. Budeme mít dostatek času na cyklistické toulky, ale i na odpočinek a relax ve stínu palmových hájů, samozřejmě se vykoupeme na překrásných bílých plážích. Navštívíme rušnou metropolitní Kutu i méně známá zákoutí zatím neobjeveného jihovýchodního poloostrova. Závěr našeho výletu musí samozřejmě patřit úchvatnému šnorchlování na jednom ze tří blízkých ostrůvků Gili.

Program

1.–2. den

Letecky Praha – Denpasar (Bali); transfer do hotelu v blízkosti přístavu Padangbai a ubytování; sestavení kol.

3. den

Lodí na ostrov Lombok – do přístavu Lembar; na kole úzkou silničkou mezi rýžovými políčky a malými vesničkami míříme na poloostrov Sekotong (25 km / ↑200 m / asfalt).

4. den

Pokračujeme po severní straně polostrova Sekotong až do zátoky naproti ostrovu Gili Gede (20 km / ↑150 m) – ubytování na 2 noci; odpoledne možnost šnorchlování u rezortu či fakultativně výlet lodičkou na okolní ostrovy.

5. den

Na kole na samý konec poloostrova Sekotong, označovaný jako Desert Point – nejzápadnější bod celého Lomboku a mekka všech surfařů; návštěva sousední rybářské vesnice Bangko Bangko – cestou nespočet příležitostí ke koupání v azurovém moři (38 km / ↑600 m).

6. den

Úchvatnou panormatickou silničkou přejedeme na jih Lomboku do Buwun Mas – cestou projíždíme malebné vesnice ukryté v palmových hájích, kocháme se výhledy na rozmanitou krajinu lemovanou azurovým mořem a divoké pobřeží s tříštícími se vlnami Indického oceánu; podél jižního pobřeží pokračujeme až do Balai Desa – ubytování a večeře v jednom z plážových barů (54 km / ↑1050 m / náročná kopcovitá etapa, lze zkrátit popovezením).

7.–8. den

Pohodová etapa kolem nejkrásnějších pláží Lomboku Mawun Beach a Are Guling Beach sevřených mezi útesy – stoupání do sedla nad Tumpakem a závěrečný nekonečný sjezd do rušné Kuty (22 km / ↑500 m) a ubytování na 2 noci; další den projížďka po okolí a procházka po Kutě – bohémské centrum surfařů a cestovatelů z celého světa (kavárny, bary, nákupy a samozřejmě pláže).

9. den

Opouštíme Kutu a pokračujeme po pobřeží směrem na východ, kolem městského okruhu Moto GP Mandalika – další ze série skvělých indonéských pláží a surfařských zátok Tanjung a Gerupuk; živé okolí Kuty zůstane za námi a my otevíráme bránu do opuštěného rozeklaného pobřeží poloostrova Pantai Kaliantan – ubytování na dvě noci blízko vesnice Ekas (50–60 km / ↑600–750 m).

10. den

Okružní cyklovýlet (nebo výlet na mopedu) dle chuti – možnost dojet až na růžovou pláž Pantai Pink, nebo na surfovací pláže v oblasti Pantai Surga.

11. den

Opouštíme jižní pobřeží Lomboku a míříme na sever do vnitrozemí: cesta nás vede nejprve mezi tabákovými plantážemi, později přibývá rýžových políček – dojezd do vesnice Tetebatu v podhůří sopky Rinjani a ubytování na dvě noci (52 km / ↑650 m).

12. den

Volný den v okolí Tetebatu – koupání ve vodopádech, návštěva opičího lesa a deštného pralesa na úpatí sopky Rinjani; cyklistický výlet po překrásném okolí s výhledem na téměř čtyřtisícový kužel.

13. den

Opuštíme krajinu rýžových teras a kolem hlavního města Mataram míříme zpět k pobřeží – nocleh v plážovém letovisku Senggigi (60 km / ↑300 m).

14. den

Na kole na sever do přístavu Bangsal (45 km / ↑300 m) a krátká plavba lodí na ostrůvek Gili Air – ubytování na 3 noci.

15.–16. den

Dvoudenní pobyt na Gili Air – ostrov bez aut s korálovým útesem kolem dokola; výběr z mnoha fakultativních výletů za šnorchlováním či potápěním.

17.–18. den

Lodí zpět na Bali, zabalení kol a transfer na letiště v Denpasaru; letecky do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ