ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kuba – Vánoce a Silvestr na kole

Aktivní pohoda v karibském rytmu
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 12. 2024 – 2. 1. 202516 dní21763501

Na co se můžete těšit?

  • Cyklotoulky západní Kubou nalehko, s podporou doprovodného vozidla
  • Čtyři dny v pohádkové krajině údolí Viñales 
  • Koloniální Havana  a životem kypící Trinidad 
  • Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba... a kolo
  • Aktivní dovolená v poklidném tempu
  • Ubytování v soukromí u kubánských rodin a v hotelech

Popis

Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Tento vánoční program nás zavede na západ Kuby, do oblasti La Mulata a malebného údolí Viñales, domova kubánských doutníků. Ze sedla kola budeme obdivovat zelenou krajinu plnou homolovitých vápencových útvarů (mogotů), navštívíme tabákovou farmu a budeme odpočívat ve stínu palem na plážích Karibiku i Mexického zálivu. Lodí se podíváme i na ostrůvek Cayo Levisa, který je vyhlášený svými běloskvoucími písečnými plážemi a skvělými podmínkami pro potápění a šnorchlování.

V koloniálním Trinidadu na nás dýchne slavná kubánská minulost. Budeme se toulat barevnými uličkami a navštívíme bývalé cukrovary v Manaca Iznaga. A samozřejmě si necháme dostatek času i na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit.

Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality s malým provozem. Denní etapy na sebe většinou navazují, nebude tak nutné trávit hodiny v autobusu. Delší přejezd nás čeká pouze jeden, a to do Trinidadu. 

Vánoční dovolená v tropických kulisách je skvělým únikem z chladné Evropy. Pojeďte s námi na Kubu, největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou.

Program

1. den

Letecky Praha – Havana; ubytování na dvě noci v hlavním městě Kuby.

2. den

Havana  – hlavní město Karibiku, nabité jedinečnou elektrizující atmosférou: koloniální paláce a pevnosti, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenádá Malecón a oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri – Floridita.

3. den

Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) na západ od Havany do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Baños, "hlavního města kubánského humoru" – sestavení kol, krátký cyklovýlet po městě a blízkém okolí, fakultativně návštěva Muzea humoru.

4. den

Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosario  s pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách San Juan (62 km / ↑350 m).

5.–6. den

Krajem cukrové třtiny a královských palem po odlehlé silničce lemující severní pobřeží ostrova do oblasti La Mulata (65 km / ↑850 m) – ubytování na dvě noci; další den celodenní výlet na kole a lodičkou na snový ostrůvek v Mexickém zálivu Cayo Levisa – celodenní koupání (28 km / ↑300 m).

7. den

Přesouváme se do Viñales  – světového centra pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků; na kole projíždíme pohádkovou krajinou kuželovitého krasu a obdivujeme výrazné vápencové útvary – mogoty (60 km / ↑600 m).

8. den

Cesta mezi tabákovými políčky do centra provincie Pinar del Río; návštěva bizarní malby Mural de la Prehistoria na skalní stěně hory Mogote Dos Hermanas (73 km / ↑700 m).

9.–10. den

Závěrečné dva dny v oblasti Viñales: na kole na poloostrov Cayo Jutías s nádhernými plážemi – koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu, návštěva tabákové farmy (150 km / ↑1300 m / 2 dny).

11.–12. den

Přesun z oblasti Viñales do Trinidadu  – ubytování na tři noci v proslulém koloniálním městě s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; koupání a šnorchlování na pláži Ancón s bílým pískem.

13. den

Na kole (s podporou autobusu) nahlédneme do jedinečného přírodního parku Topes de Collantes, jenž se tyčí nad Trinidadem; fakultativně pěší návštěva vodopádů Las Vegas (5 km); nekonečný vyhlídkový sjezd zpět k Trinidadu.

14. den

Vyjížďka do bývalého centra pěstování cukrové třtiny ve Valle de los Ingenios  a návštěva proslulého koloniálního cukrovaru včetně cukrové plantáže Manaca Iznaga (30 km / ↑350 m); oslavy příchodu nového roku v centru Trinidadu.

15.–16. den

Poslední nákupy a přesun na letiště do Havany; odlet a následující den přílet do Prahy.

Podmínky

GALERIE: UBYTOVÁNÍ