Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Kostarika a Panamský průplav

S možností prodloužení o Panamský průplav
poznávací zájezdyturistikahotely, penziony, chatystandard služeb 2*1 nenáročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
23. 11. – 8. 12. 201816 dní-4%62 208 Kč64 800 Kč22740811

Pouze Kostarika

23. 11. – 11. 12. 201819 dní-4%75 648 Kč78 800 Kč22740812

Kostarika + Panama

9. 2. – 24. 2. 201816 dní64 800 Kč22740803

Pouze Kostarika

9. 2. – 27. 2. 201819 dní78 800 Kč22740804

Kostarika + Panama

Popis

Kostarika je jedinečná! Na rozloze menší než Česká republika nalezneme téměř čtyřtisícové hory, pobřeží Pacifiku i Karibského moře, nedotčené tropické pralesy, desítky kilometrů opuštěných pláží lemovaných kokosovými palmami, vodopády, činné sopky, korálové útesy i mimořádně bohatou paletu živočišných a rostlinných druhů. Nabízíme vám poznat vstřícnou, sympatickou zemi s nezaměnitelným středoamerickým koloritem, která se vzorně stará o své přírodní bohatství a vytváří tak nejlepší příležitost pro aktivní poznávání tropické přírody v rámci celého latinskoamerického regionu. Čekají nás pěší vycházky a výlety do různorodých národních parků, od horského mlžného lesa v Cordilleře de Talamanca až po přímořské tropické pralesy na poloostrově Osa, kde si bohatě užijeme bujné zeleně, opojného vzduchu nabitého kyslíkem a vláhou i pozorování papoušků, opic, tukanů, leguánů a dalších obyvatel pralesa. Samozřejmě nevynecháme romantické koupání na krásných odlehlých plážích Pacifiku i Karibiku a odvážnější zájemci i skvělý rafting unikátním kaňonem řeky Pacuare, která se řadí mezi deset nejkrásnějších raftových řek světa.
Prodloužení zájezdu do sousední Panamy obohatí náš program především o Panamský průplav, velkolepé technické dílo malebně zasazené do okolní přírody, a o cenné komplexy koloniální architektury při pacifickém i karibském pobřeží.

Na co se můžete těšit?

 • Nejlepší tropické národní parky Střední Ameriky
 • Pohodlně na nejkrásnější sopku Kostariky – vulkán Poás
 • Pěší výlety s pozorováním tropické přírody
 • Koupání na plážích Pacifiku i Karibiku

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – San José.

 • 2. den

  NP Poás – minibusem na činný vulkán, vycházka kolem kráterového jezera obklopeného tropickou vegetací; během návratu fakultativní návštěva kávových plantáží včetně odborného výkladu.

 • 3. den

  San José – návštěva unikátního muzea Zlata a předkolubovských kultur, dále minibusem přes Cartágo s návštěvou okouzlující baziliky de Nuestra Señora de los Angeles. Dále přejezd horskou silnicí přes sedlo hřebene Cordillery de Talamanca (3300 m) do San Gerarda de Dota.

 • 4. den

  NP Los Quetzales – nocovat budeme ve stylových lodžích v nitru horského mlžného pralesa a čekají nás zde pěší výlety s pozorování přírody a snad i její zdejší perly, krásně zbarveného vzácného ptáka quetzala. Odpoledne přejezd do San Gerarda de Rivas.

 • 5. den

  NP La Amistad  – půldenní výlet do přírodní rezervace Cloud Bridge, situované na úpatí nejvyšší hory Kostariky – Cerro Chirripó (3820 m), pozorování přírodních krás horského mlžného pralesa, odpoledne relaxace v přírodních termálních pramenech.

 • 6.–7. den

  Přejezd do městečka Sierpe; odtud pronajatým člunem po přílivové řece s ekosystémem mangrovů až do pacifické zátoky Drake Bay, kde údajně kotvil tento slavný pirát a mořeplavec. Druhý den fakultativní lodní výlet do ostrovní rezervace Isla del Caňo s koupáním a šnorchlováním nebo výlet na poloostrově Osa v okolí Drake Bay po liduprázdných plážích Pacifiku a koupání.

 • 8.–10. den

  NP Corcovado, nejrozsáhlejší území primárního tropického deštného pralesa ve Střední Americe – lodí z Drake Bay podél pobřeží poloostrova Osa do srdce nár. parku, 1x nocleh na rangerské stanici Sirena, pěší výlety džunglí i po odlehlých oceánských plážích, koupání v Pacifiku, velká šance na pozorování zvířat (papoušci ara, tukani, lenochodi, mravenečníci, opice, leguáni, tapíři). Třetí den návrat člunem do Sierpe a následující den přejezd do centrální Kostariky do Turrialby.

 • 11.–14. den

  Karibské moře – přejezd do Puerto Viejo de Talamanca, cestou možnost fakultativního raftingu kaňonem řeky Pacuare, která právem patří mezi deset nejkrásnějších raftových řek na světě;  NP Cahuita – přímořský tropický prales, pěší výlet, krásné pláže, koupání, korály; fakultativně možnost projížďky na kole a návštěva přírodní rezervace Gandoca-Manzanillo s překrásnými pobřežními sceneriemi; poslední den přejezd do San José.

 • 15.–16. den

  Rozloučení s Kostarikou a letecky zpět do Prahy.

 • 15.–16. den

  PRODLOUŽENÍ O PANAMSKÝ KANÁL:

  Letecky do Panamy; hl. město Panama City – staré koloniální centrum Casco Viejo , rybí trh, nábřeží Balboa, muzeum průplavu aj., Panamský průplav – sledování velkých lodí a práce pacifického zdymadla Miraflores z pozorovatelny, pralesní zoo s místní faunou.

 • 17. den

  Minibusem napříč Panamskou šíji ke Karibiku, starobylé přímořské koloniální městečko a pevnost Portobelo-San Lorenzo , dále Panamský průplav – opět pozorování lodí a obdivuhodné práce atlantického zdymadla Gatún z bezprostřední blízkosti. Zpět do Panama City minibusem nebo fakultativně obnovenou stylovou vyhlídkovou železnicí podél trasy průplavu.

 • 18.–19. den

  Rozloučení s Panamou a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Upozornění:

Letenky pořizujeme nejčastěji s přestupem v USA, pro který je potřeba si včas pořídit biometrický pas a žádost ESTA nebo mít platné americké vízum.

Vzhledem k vzrůstající aktivitě vulkánu Turialba došlo v r. 2015 k zániku kráterového jezera sousedního vulkánu Irazú. Z tohoto důvodu jsme byli nuceni upravit část programu druhého dne zájezdu. Návštěva vulkánu Irazú byla nahrazena návštěvou unikátního muzea Zlata a předkolubovských kultur v San José, které patří mezi nejzajímavější muzea svého druhu v Latinské Americe.

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–San José–Praha ve výši 22 000 Kč nebo při prodloužení Praha–San José–Panama City–Praha ve výši 29 000 Kč, pronajaté minibusy, případně občas i solidní linkové autobusy, 3x loď, 13x hotel či bungalov, 1x skromnější nocleh na rangerské stanici v NP Corcovado, vstupy do NP dle programu informační materiály; v prodloužení navíc 3x hotel, doprava minibusem, vstupy na Panamský průplav (Miraflores, Gatún).

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):
odletová taxa – asi 26 USD.
Fakultativní služby:

lodní výlet na Isla Caňo (asi 95 USD), rafting na Pacuare (asi 90 USD), v Panamě vyhlídková železnice podél průplavu (asi 40 USD).

Víza:

U termínů, kde je uvedena registrace ESTA za příplatek, se poletí přes USA.

Pro transit přes USA je potřeba registrace ESTA a biometrický pas a nebo pas s platným vízem.

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

 

Ubytování:

Pokoje v hotelích a bungalovech jsou standardně 2 lůžkové, často typu matrimonial (jedno široké dvojlůžko), v NP Corcovado na matracích pod střechou na příjemné vzdušné terase v rangerské stanici (k dispozici zdarma moskitiéra i lehčí deka), případně ve čtyřlůžkovém pokoji.

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný (termíny 2018). Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování:

Stravování je individuální z místních zdrojů s dopomocí průvodce – restaurace, supermarkety, trhy, levné tropické ovoce. V NP Corcovado na rangerské stanici je k dispozici restaurace (cca 25 USD za jídlo). 

Noclehy:

Ubytování bude rozmanité. Ve městech v běžných turistických hotelech, někdy v bungalovech. Celkem 2 noci strávíte jen pod moskytiérami pod přístřeškem v NP Corcovado. Více k tomuto tématu na informační schůzce.

2x budete ubytovaní v menším hotelu De Montaňa El descanso v San Gerardo de Rivas. Jedná se o rodinný hotel s výbornou kuchyní (každá skupina si jí velice chválí), avšak hotel je menší a  může dojít k tomu, že některé pokoje budou mít sdílenou koupelnu a wc. 

Náročnost:

Plánujeme převážně kratší vycházky a výlety, občas ztížené náročnějšími klimatickými podmínkami, zejména v NP Corcovado (horko a vlhko).  Dle potřeby vám nabídneme alternativní trasy.

Fakultativní rafting je střední obtížnosti, zvládne ho i odhodlanější začátečník, ale je třeba umět plavat.

Klima:

vlhké tropické, ale v suchém období, kdy lze očekávat přechodné srážky obvykle jen odpoledne v horách. Průměrné teploty bývají – vzduch 29 °C, voda 27 °C bez velkých výkyvů.

Poznámka:

Od 21. 1. 2016 platí změněné podmínky pro cestování v rámci bezvízového styku. Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1.3.2011 do Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Sýrie a Súdánu, nemůže k cestě do USA využít ESTA (Visa Waiver Program), ale musí na Velvyslanectví USA požádat osobně o vízum. Více na stránkách MZV.

 

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.