ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kuba na kole křížem krážem

Jedinečný průřez celým ostrovem
dovolená na kole2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Na co se můžete těšit?

  • Etapová cykloturistika po zapadlých silničkách kubánského venkova s minimálním provozem
  • Večery s podmanivou kubánskou hudbou a vůní rumu a doutníků
  • Ubytování převážně v soukromí kubánských rodin
  • Šest památek UNESCO

Popis

Zveme vás na největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou. Chcete-li ještě zažít neopakovatelnou atmosféru, vznášející se v neskutečných kulisách, máte nejvyšší čas vyrazit na cestu. Čekají nás písečné pláže lemované královskými a kokosovými palmami, silničky v divokých horách, tabáková políčka mezi vápencovými homolemi, deštné lesy s utajenými vodopády a jeskyněmi, americké bouráky, které jinde už dávno skončily na vrakovišti nebo v muzeu. Půvabně omšelé koloniální paláce, hypnotizující noční život, karibský rum, snědé mulatky i usměvaví vesničané – díky tomu všemu na Kubu jen tak nezapomenete. Jde o zájezd se středně náročnou cykloturistikou, pomocí níž vychutnáme nejatraktivnější oblasti ostrova – některé hvězdicově, jiné etapově. Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality s malým provozem. Celou trasu absolvujeme nalehko s podporou doprovodného auta.

Program

1. den

Letecky Frankfurt–Havana.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Capitolio, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda MalecónFloridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri, noční přejezd do Santiaga de Cuba.

3. den

Ranní příjezd do hotelu a sestavení kol; popovezení autobusem k laguně Baconao a první cyklistická etapa silničkou klikatící se podél pobřeží přes unikátní národní park Baconao až na významnou pláž Siboney; cestou koupání v teplém moři, fakultativně návštěva bizarního muzea pravěku pod širým nebem, muzea starých aut nebo kaktusové zahrady; večer plný hudby v kubánském hudebním hlavním městě (37 nebo 52 km).

4. den

Den bez kol: dopoledne prohlídka Santiaga de Cuba , odpoledne autobusový přejezd přes hory na východ ostrova až do neuvěřitelného městečka Baracoa, kde budeme ubytováni následující tři noci; cestou vyhlídka na americkou námořní základnu Guantanámo akoupání v Atlantiku u Imías.

5.–6. den

Dva dny v kouzelném koloniálním přímořském městečku Baracoa a v jeho mimořádně malebném okolí; první den výlet pralesem a koupání pod vodopádem pod magickou stolovou horou El Yunque(30 km); druhý den vyjížďka podél pobřeží na panenskou pláž Playa Maguana a koupání v Atlantiku (40 km); večery plné bohatého kulturního a společenského života.

7. den

V sedle po legendární horské silnici La Farola, koupání na plážích Karibského moře, přesun do Caletónu Blanco, odlehlého místa pod Sierrou Maestrou(67 km/1000 m).

8.–9. den

Dvoudenní cyklistické putování podél romantického a opuštěného pobřeží s tříštícím se příbojem a strmými svahy divokého pohoří Sierra Maestra, pod Pico Turquino (1974 m),nejvyšší kubánský vrchol  (150 km/2 dny).

10. den

Líné dopoledne u moře v oblasti Marea del Portillo a krátky cyklistická vyjížďka; autobusem typickým kubánským vnitrozemím přes Bayamo, město stojícího u zrodu kubánských bojů za nezávislost, až do Camagüey (0 – 30 km).

11. den

Prohlídka Camagüey  – hlavního města katolického srdce Kuby na stylových bici taxi. Odpoledne přejezd autobusem do Trinidadu. Večer v jednom z bezpočtu hudebních klubů a stylových barů, kterými Trinidad doslova oplývá.

12. den

Dopoledne peší prohlídka proslulého koloniálního města Trinidad s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou, odpoledne cyklovýjížďka s koupáním na pláži Ancón s bílým pískem (okruh 30 km).

13. den

Přesun autobusem na západ do pohoří Cordillera de Guaniguanico, cestou zastávka v elegantním novoklasicistním městě Cienfuegos s francouzským šarmem, přezdívaném „Perla jihu“; v podvečer dojezd do pozoruhodné ekovesničky Las Terrazas zasazené do zelené zahrady s travertinovými kaskádami de San Juan.

14. den

x

15. den

x

16.–17. den

Letecky Havana–Frankfurt.

Podmínky