ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Kuba na kole křížem krážem

Jedinečný průřez celým ostrovem
dovolená na kole2 středně náročný program★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
17. 11. – 4. 12. 202218 dní-2%68 404 Kč69 800 Kč21761204
Základní cena -2%68 404 Kč69 800 KčFirst-minute sleva do 17.7.2022.
Služby za příplatek
Kubánské vízum900 Kč
Jednolůžkový pokoj povinný7 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapová cykloturistika po zapadlých silničkách kubánského venkova s minimálním provozem
  • Večery s podmanivou kubánskou hudbou a vůní rumu a doutníků
  • Ubytování převážně v soukromí kubánských rodin
  • Šest památek UNESCO

Popis

Zveme vás na největší karibský ostrov, pohupující se v nakažlivém rytmu salsy, který kráčel dějinami vždy svou vlastní cestou. Chcete-li ještě zažít neopakovatelnou atmosféru, vznášející se v neskutečných kulisách, máte nejvyšší čas vyrazit na cestu. Čekají nás písečné pláže lemované královskými a kokosovými palmami, silničky v divokých horách, tabáková políčka mezi vápencovými homolemi, deštné lesy s utajenými vodopády a jeskyněmi, americké bouráky, které jinde už dávno skončily na vrakovišti nebo v muzeu. Půvabně omšelé koloniální paláce, hypnotizující noční život, karibský rum, snědé mulatky i usměvaví vesničané – díky tomu všemu na Kubu jen tak nezapomenete. Jde o zájezd se středně náročnou cykloturistikou, pomocí níž vychutnáme nejatraktivnější oblasti ostrova – některé hvězdicově, jiné etapově. Základní trasy vedou převážně po asfaltových silnicích různé kvality s malým provozem. Celou trasu absolvujeme nalehko s podporou doprovodného auta.

"Vážení a milí v Adventuře,
děkujeme Vám za nezapomenutelné zážitky, které jsme prožily na Vašem cyklo zájezdu Kuba na kole.
Doufaly jsme, že se nám to bude líbit a že budeme spokojené, ale skutečnost předčila naše očekávání. Navštívily jsme spoustu měst a míst, kam bychom se jinak nedostaly a měly možnost poznat tu “pravou” Kubu. Chtěly bychom tímto hlavně poděkovat i naší průvodkyni Evě Sterecové za její vysoce profesionální i lidský přístup k nám všem. Eva tam pro nás byla 24 hodin denně, nikdy neřekla ne, to nevím, to nejde... I díky ní budeme na Kubu v dobrém vzpomínat. Díky Evo za vše!
CK Adventuře přejeme ať se jí daří a mnoho dalších spokojených zákazníků."

Jana a Marcela

Program

1. den

Letecky Praha–Havana.

2. den

Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Capitolio, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda MalecónFloridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri, noční přejezd do Santiaga de Cuba.

3. den

Ranní příjezd do hotelu a sestavení kol; popovezení autobusem k laguně Baconao a první cyklistická etapa silničkou klikatící se podél pobřeží přes unikátní národní park Baconao až na významnou pláž Siboney; cestou koupání v teplém moři, fakultativně návštěva bizarního muzea pravěku pod širým nebem, muzea starých aut nebo kaktusové zahrady; večer plný hudby v kubánském hudebním hlavním městě (37 nebo 52 km).

4. den

Den bez kol: dopoledne prohlídka Santiaga de Cuba , odpoledne autobusový přejezd přes hory na východ ostrova až do neuvěřitelného městečka Baracoa, kde budeme ubytováni následující tři noci; cestou vyhlídka na americkou námořní základnu Guantanámo akoupání v Atlantiku u Imías.

5.–6. den

Dva dny v kouzelném koloniálním přímořském městečku Baracoa a v jeho mimořádně malebném okolí; první den výlet pralesem a koupání pod vodopádem pod magickou stolovou horou El Yunque(30 km); druhý den vyjížďka podél pobřeží na panenskou pláž Playa Maguana a koupání v Atlantiku (40 km); večery plné bohatého kulturního a společenského života.

7. den

V sedle po legendární horské silnici La Farola, koupání na plážích Karibského moře, přesun do Caletónu Blanco, odlehlého místa pod Sierrou Maestrou(67 km/1000 m).

8.–9. den

Dvoudenní cyklistické putování podél romantického a opuštěného pobřeží s tříštícím se příbojem a strmými svahy divokého pohoří Sierra Maestra, pod Pico Turquino (1974 m),nejvyšší kubánský vrchol  (150 km/2 dny).

10. den

Líné dopoledne u moře v oblasti Marea del Portillo a krátky cyklistická vyjížďka; autobusem typickým kubánským vnitrozemím přes Bayamo, město stojícího u zrodu kubánských bojů za nezávislost, až do Camagüey (0 – 30 km).

11. den

Prohlídka Camagüey  – hlavního města katolického srdce Kuby na stylových bici taxi. Odpoledne přejezd autobusem do Trinidadu. Večer v jednom z bezpočtu hudebních klubů a stylových barů, kterými Trinidad doslova oplývá.

12. den

Dopoledne peší prohlídka proslulého koloniálního města Trinidad s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou, odpoledne cyklovýjížďka s koupáním na pláži Ancón s bílým pískem (okruh 30 km).

13. den

Přesun autobusem na západ do pohoří Cordillera de Guaniguanico, cestou zastávka v elegantním novoklasicistním městě Cienfuegos s francouzským šarmem, přezdívaném „Perla jihu“; v podvečer dojezd do pozoruhodné ekovesničky Las Terrazas zasazené do zelené zahrady s travertinovými kaskádami de San Juan.

14.–16. den

Tři dny v úchvatné krajině údolí Viňales  a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety pohádkovou krajinou kuželového krasu a tabákových políček (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků):  unikátní vápencové mogoty a malebný venkov, na kole na poloostrov Cayo Jutías a Playa La Mulata; koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy (180 km/3 dny).

17.–18. den

Letecky Havana–Praha.

Podmínky