Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Krásy východního Grónska

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
25. 7. – 6. 8. 201913 dní-4%76 608 Kč79 800 Kč22021901

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena -4%76 608 Kč79 800 KčFirst-minute sleva do 25. 1. 2019.
8. 8. – 20. 8. 201913 dní-4%76 608 Kč79 800 Kč22021902

NOVĚ OTEVŘENÝ TERMÍN – POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA!

Popis

Grónsko, největší ostrov světa, není jen nekonečnou zaledněnou pustinou, ale oplývá nesmírně pestrou a různorodou krajinou. Drsnou a fantastickou zemi tvoří prastaré skalní masivy obroušené masami ledu, mladší vysoká pohoří se závratnými skalními stěnami, členité pobřeží s fjordy, fotogenicky ozdobenými plovoucími úlomky ledovců, i barevná arktická tundra.
Nabízíme vám návštěvu jeho nejkrásnější oblasti, která leží na východním pobřeží nedaleko pod polárním kruhem. Díky ní získala země před více než tisíci lety svůj název Greenland, tedy "zelená země", a přezdívá se ji také "Švýcarsko grónského pobřeží", i když je nesrovnatelně liduprázdnější a divočejší. Díky specifickým podmínkám je zdejší klima příznivější a stabilnější než na lidnatějším západním pobřeží a místní obyvatelé, roztroušení do několika malých osad, se zde dodnes živí tradičním lovem.

V průběhu našeho turisticko-poznávacího zájezdu v oblasti fjordu Ammassalik navštívíme postupně nejatraktivnější lokality celé oblasti. Mezi jednotlivými místy se budeme přesouvat rybářskými čluny s licencí pro přepravu návštěvníků. Už během plavby si budeme moci vychutnat krásy zdejšího členitého pobřeží a nejkrásnější rozhledy si užijeme během nenáročných pěších výletů překrásnou panenskou přírodou. Také postupně navštívíme čtyři eskymácké osady v čele s Tasiilaqem, kde se nachází známé etnografické muzeum s expozicí tradičních plavidel – umiaku a kajaku. Nocovat budeme ve stanových kempech, které postupně postavíme na třech různých místech přímo na pobřeží. Během pobytu v přírodě bude vedoucí organizovat společnou přípravu snídaní a večeří z dovezených potravin. Závěrečné dvě noci v Tasiilaqu strávíme v hostelu, případně v domě místních přátel.

 

Na co se můžete těšit?

 • Oblast Tasiilaq - „Švýcarsko grónského pobřeží“
 • Tisícimetrové skalní věže a hluboké fjordy
 • Úchvatné pobřežní scenerie, eskymácké osady
 • Jednodenní výlety ze tří arktických stanových kempů
 • Polopenze při pobytu v přírodě

Program

 • 1. - 2. den

  Letecky Praha - Keflavík; Reykjavík, prohlídka příjemného hlavního města, katedrála, přístav, koupání v termálních lázních.

 • 3. den

  Letecky Reykjavík - Kulusuk, přesun lodí do prvního arktického kempu v překrásném fjordu Sermiligaq, cestou zastávka v inuitské osadě Kuumiit.

 • 4. - 5. den

  Pěší výlety v bezprostřední blízkost nádherných ledovcových splazů Karale a Knud Rasmussen, výhledy na fjordy a zaledněné dvoutisícové masivy.

 • 6. - 7. den

  Přesun do druhého arktického kempu v nitru zrcadlového fjordu Tasiilaq, pěší výlet údolím říčky Tasiilaq Kuas s možností rybolovu.

 • 8. den

  Plavba centrálním fjordem Ammassalik s možností pozorování kytovců, dále tisíc metrů hlubokým fjordem Ikasartivaq do inuitské osady Tiniteqilaq. Následně proplutí ledovým fjordem Sermilik s mimořádnou koncentrací plovoucích ker. Nocleh ve třetím arktickém kempu na pobřeží fjordu Johan Peterson.

 • 9. den

  Pěší výlet s neuvěřitelnými výhledy na úchvatné scenerie a mohutné ledovcové splazy kontinentálního grónského ledovce, které stékají do fjordu rychlostí více jak 10 kilometrů ledu ročně a patří tak mezi nejproduktivnější ledovcové splazy na světě!

 • 10. - 11. den

  Přesun lodí do Tasiilaqu - návštěva etnografického muzea i tradiční výrobny ručně vyřezávaných amuletů, tzv. tupilaqů, kratší vycházka k vyhlídce na oceán posetý množstvím gigantických plovoucích ker.

 • 12. - 13. den

  Návrat lodí do Kulusuku a odlet na Island; letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Reykjavík–Kulusuk a zpět do Prahy ve výši 31500 Kč, transfery mezi letišti na Islandu, 5x přesun licencovanými rybářskými čluny, 3x penzion v Reykjavíku, 2x hostel v Tasiilaqu, 7x nocleh v zapůjčených stanech v arktickém kempu (samonafukovaci karimatky Thermarest v zapůjčené výbavě), 2x snídaně na Islandu, 9x polopenze při pobytu v Grónsku, pronájem kulovnice a satelitního telefonu, informační materiály.

Fakultativní služby:

Večeře s ochutnávkou místních specialit v domě našich přátel na závěr programu (asi 25 EUR) .

Letenky:

Pro leteckou přepravu na Island využíváme přímé lety z Prahy. Na Island poletíme večerním letem a zpět ranním, proto je první a poslední den vyhrazen pouze na přepravu.

Náročnost:
Je dána pohybem v odlehlé krajině bez turistických stezek s občasnými přechody nestabilního povrchu. Jednotlivé pěší výlety absolvujeme pouze nalehko bez nutnosti nošení těžkého batohu. Budeme se pohybovat v nadmořských výškách od nuly do asi 500 m. Šance potkat v této oblasti ledního medvěda je v letních měsících prakticky nulová, přesto cena zájezdu zahrnuje i pronájem kulovnice na případnou ochranu před těmito šelmami.
Klima:
Drsné severské s teplotami obvykle v rozmezí 8–12 °C a s možností přeháněk. Za vyjasnění a bezvětří se mohou teploty vyšplhat až ke 20 °C.
Minimální počet účastníků:

9.

Poznámka:

Výběr kempů bude proveden na podle aktuálních povětrnostních podmínek a dostupnosti vodními cestami.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.
ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.