Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Silvestr na Zanzibaru

Termíny zájezdu

Telefonická rezervace

V tuto chvíli prodáváme poslední místa. Možnost rezervace je nutné ověřit telefonicky. Pro další informace volejte +420 271 741 734-36.

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 12. 2017 – 4. 1. 201810 dní49 800 Kč25498801

Popis

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago. Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání.

Na co se můžete těšit?

 • Pobyt na korálovém ostrově v Indickém oceánu
 • Stone Town  – za poznáním historie
 • Zajímavá fauna
 • Stylové hotely na pláži, možnost šnorchlovánání i potápění

Program

 • 1. – 2. den

  Dopolední odlet z Prahy, ranní přílet do Dar es Salaamu, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování v resortu nedaleko Stone Townu (zde strávíme celkem 3 noci, možnost koupání v moři).

 • 3. – 4. den

  Bohatý volitelný program dle vlastního výběru: průvodcovaná prohlídka po malebném historickém jádru městaSpice tour – cesta za kořením (průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami); Delfin tour – plavání s delfíny (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....); NP Jozani Forest – pralesní rezervace s endemickými guerézami; korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv – možnost koupání a šnorchlování na přilehlém útesu atd..

 • 5. – 8. den

  Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru (zde strávíme 4 noci); silvestrovská večeře na pláži a přivítání Nového roku; fakultativní program a aktivity: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře; návštěva rybářské vesnice; projížďka na katamaranu; celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním; výlet na rybářské dlabané plachetnici dhow spojený s rybařením; návštěva záchranné stanice mořských želv a další aktivity.

 • 9. – 10. den

  Ranní návrat do Stone Townu, dokončení prohlídky města, nákupy koření na pestrém trhu Darajani; ubytování v hotelu v centru města; možnost večeře v zahradách Forodhani  mořské plody, ryby a další místní speciality, vskutku gurmánský zážitek; brzký ranní transfer na letiště; odlet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha-Dar es Salaam / Zanzibar-Praha, veškeré transfery, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar, 8x ***/**** hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaní, silvestrovská večeře formou bufetu, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

tanzanské vízum – 50 USD (je třeba mít dolarovou bankovku přesně této nominální hodnoty).

Fakultativní služby:
přístrojové potápění - podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity a vstupy v součtu - asi 130 USD.
Ubytování:

3x Zanzibar Ocean View Resort **** ( www.zanzibaroceanview.com) na pláži Kilimani poblíž Stone Townu a 4x Amaan Bungalows Beach Resort **** ( www.amaanbungalows.com) přímo na pláži v Nungwi (hotel má i velký bazén a oblast Nungwi je nejlepší oblastí na ostrově co se týká možností koupání v moři); 1x hotel *** v centru Stone Townu.

Velikost skupiny:

Vzhledem k charakteru zájezdu může být velikost skupiny až 35 klientů.

Poznámka:

Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je třeba mít očkování proti žluté zimnici. Ačkoli WHO již v r. 2015 oficiálně zrušila povinnost mít do Tanzanie očkování proti žluté zimnici, ještě stále to v běžné praxi nefunguje a bez tohoto očkování a jeho záznamu v mezinárodním očkovacím průkazu vám může být odepřen vstup na území Tanzanie.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOGY NA ROK 2018/19

Katalog pro rok 2018 bude k dispozici koncem listopadu!

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraveny katalogy ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18). Případně využijte naše webové stránky. Děkujeme za pochopení.