Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Silvestr na Zanzibaru

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
28. 12. 2018 – 6. 1. 201910 dní-3%48 306 Kč49 800 Kč25498901

JEN 5 DNŮ DOVOLENÉ!

Základní cena -3%48 306 Kč49 800 KčFirst-minute sleva do 28. 7. 2018.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj povinný8 500 Kč

Popis

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago. Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, který vás okouzlí svými tajůplnými malebnými uličkami i skvělou gastronomijí. 

Na co se můžete těšit?

 • Pobyt na korálovém ostrově v Indickém oceánu
 • Stone Town  – za poznáním historie
 • Zajímavá fauna i flóra
 • Nákupy koření
 • Stylový hotel na nejlepší pláži na ostrově, možnost šnorchlovánání i potápění

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Dar es Salaam, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování ve Stone Townu –zde strávíme celkem 3 noci, možnost koupání v moři (hotel je situován cca 2 minuty chůze od pláže); moonost nákupů koření na pestrém trhu Darajani; možnosti večeří v zahradách Forodhani – mořské plody, ryby a další místní speciality, vskutku gurmánský zážitek.

 • 3. – 4. den

  Bohatý volitelný program dle vlastního výběru:

  A) Prohlídka starobylého historického jádraStone Townu  kde se prolínají vlivy arabské, evropské, africké i indické: dominanta města Palác zázraků Beit al Ajaib, zdobná budova Old Dispensary, Stará celnice, Palace museum, Ngome Kongwe – zanzibarská pevnost, Perské lázně, katolická katedrála sv. Josefa, anglikánské katedrála postavená na místě bývalého trhu s otroky, celou dobu nás budou provázet nejslavnější architektonické prvky Stone Townu – masivní vyřezávané, ornamenty zdobené dveře, jež odpradávna symbolizovaly moc a postavení majitele domu; využijeme možnosti vstoupit do některé z mnoha místních mešit, ale navštívíme i hinduistický chrám.

  B) Delfin tour – plavání s delfíny (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....) a NP Jozani Forest – pralesní rezervace s endemickými guerézami.

  C) Výlet lodí na korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv a antilopek suni – možnost koupání či šnorchlování na přilehlém korálovém útesu.

  D) Spice tour – cesta za kořením: průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami (např. muškátový oříšek, pepřovník, chlebovník různolistý, vanilka pravá, skořicovník, hřebíčkovec vonný, karambola obecná, kakaovník pravý apod.).

 • 5. – 9. den

  Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru - strávíme zde 5 nocí; možnost mnoha fakultativních programů a aktivit:

  A) Šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře – celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním; půldenní výlet na ostrov Tumbatu se šnorchlováním

  B) Rybáření.

  C) Návštěva záchranné stanice mořských želv a rehabilitačního centra, ve kterém můžete se želvami plavat.

  D) Plavba na tradiční plachetnici dhow s drinkem či večeří v západu slunce.

 • 10. den

  Noční odjezd na zanzibarské letiště a odlet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha-Dar es Salaam / Zanzibar-Praha, veškeré transfery, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar, 8x ***/**** hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaní, silvestrovská večeře, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

tanzanské vízum – 50 USD (je třeba mít dolarovou bankovku přesně této nominální hodnoty nebo lze většinou platit kreditní kartou).

Fakultativní služby:

přístrojové potápění - podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity a vstupy v součtu - asi 130 USD.

Ubytování:

3x hotel v centru Stone Townu např. 
Forodhani Park Hotel***+ (www.forodhaniparkhotel.com), 5x Amaan Bungalows Beach Resort **** (www.amaanbungalows.com) přímo na pláži ve vesnici Nungwi. Hotel má i velký bazén a oblast Nungwi je nejlepší oblastí na ostrově co se týká možností koupání v moři).

Poznámka:

Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je třeba mít očkování proti žluté zimnici. Ačkoli WHO již v r. 2015 oficiálně zrušila povinnost mít do Tanzanie očkování proti žluté zimnici, ještě stále to v běžné praxi nefunguje a bez tohoto očkování a jeho záznamu v mezinárodním očkovacím průkazu vám může být odepřen vstup na území Tanzanie.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.