Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníStandard služeb (poznávací zájezdy)

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Silvestr na Zanzibaru

dovolená s dětmipoznávací zájezdyhotely, penziony, chatysnídaněstandard služeb 3*

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
26. 12. 2017 – 4. 1. 201810 dní49 800 Kč25498801

AKTUÁLNĚ PLNO!

Popis

Korálový ostrov nazývaný Zanzibar byl už před 500 lety důležitou obchodní a kulturní křižovatkou v Indickém oceánu. V současné době je v povědomí spíše produkcí mnoha druhů koření a tropického ovoce a zejména díky svému klimatu a teplému moři jako vyhledávaný cíl cestovatelů. Naštěstí jej turismus však zatím nepřipravil o jeho jedinečnou atmosféru. Přes svůj turistický potenciál si celý ostrov stále zachovává původní ráz s chýšemi místních obyvatel, žijících převážně z rybolovu a pěstování tropických plodin. Turistické resorty malebně zapadají svým stylem do okolí a panorama tu nikde nekazí betonové hotely nebo jiné výškové budovy. Historické centrum jediného města na ostrově - Stone Town - je dokonce zařazeno na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Zanzibar je ve správném významu souostrovím tvořeným ostrovy Unguja a Pemba. Právě Unguja je všeobecně nazývaná Zanzibarem a tvoří cíl naší cesty, který leží v jižní polovině chráněné mořské rezervace Zanzibar Archipelago. Přístrojové potápění nebo šnorchlování, plavání s delfíny, rybaření a odpočinek na písečných plážích – tak vypadají hlavní turistická lákadla. Po celou dobu pobytu budeme plnými doušky ochutnávat ze všeho, co nám tropická vegetace a teplé moře nabízí. Rovným dílem budeme pobývat v jižní i severní části ostrova. Na jihu ostrova budeme mít na dosah historický Stone Town, ale po celou dobu zájezdu budeme ubytováni přímo u pláží s každodenní možností koupání.

Na co se můžete těšit?

 • Pobyt na korálovém ostrově v Indickém oceánu
 • Stone Town  – za poznáním historie
 • Zajímavá fauna
 • Stylové hotely na pláži, možnost šnorchlovánání i potápění

Program

 • 1. – 2. den

  Letecky Praha – Dar es Salaam, přejezd rychlolodí na Zanzibar; ubytování v resortu nedaleko Stone Townu (zde strávíme celkem 3 noci, možnost koupání v moři).

 • 3. – 4. den

  Bohatý volitelný program dle vlastního výběru: průvodcovaná prohlídka po malebném historickém jádru městaSpice tour – cesta za kořením (průvodcovaný výlet s výkladem o pěstování koření a tropického ovoce spojený s ochutnávkami); Delfin tour – plavání s delfíny (na malé rybářské loďce s ploutvemi a šnorchlem, pak už jen skok do vody mezi delfíny....); NP Jozani Forest – pralesní rezervace s endemickými guerézami; korálový ostrůvek Changu s chovnou stanicí obřích želv – možnost koupání a šnorchlování na přilehlém útesu atd..

 • 5. – 8. den

  Přejezd na sever ostrova s bílými plážemi a nejlepším koupáním na celém Zanzibaru (zde strávíme 4 noci); silvestrovská večeře na pláži a přivítání Nového roku; fakultativní program a aktivity: šnorchlování a přístrojové potápění na korálové bariéře; návštěva rybářské vesnice; projížďka na katamaranu; celodenní výlet na ostrov Mnemba se šnorchlováním; výlet na rybářské dlabané plachetnici dhow spojený s rybařením; návštěva záchranné stanice mořských želv a další aktivity.

 • 9. – 10. den

  Ranní návrat do Stone Townu, dokončení prohlídky města, nákupy koření na pestrém trhu Darajani; ubytování v hotelu v centru města; možnost večeře v zahradách Forodhani  mořské plody, ryby a další místní speciality, vskutku gurmánský zážitek; brzký ranní transfer na letiště; odlet do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce CK a místní průvodci, letenka vč. všech poplatků Praha-Dar es Salaam / Zanzibar-Praha, veškeré transfery, trajekt Dar es Salaam - Zanzibar, 8x ***/**** hotel ve 2lůžkových pokojích se snídaní, silvestrovská večeře formou bufetu, informační materiály.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě):

tanzanské vízum – 50 USD (je třeba mít dolarovou bankovku přesně této nominální hodnoty).

Fakultativní služby:
přístrojové potápění - podle množství ponorů 150 až 240 USD, všechny ostatní uvedené aktivity a vstupy v součtu - asi 130 USD.
Ubytování:

3x Zanzibar Ocean View Resort **** ( www.zanzibaroceanview.com) na pláži Kilimani poblíž Stone Townu a 4x Amaan Bungalows Beach Resort **** ( www.amaanbungalows.com) přímo na pláži v Nungwi (hotel má i velký bazén a oblast Nungwi je nejlepší oblastí na ostrově co se týká možností koupání v moři); 1x hotel *** v centru Stone Townu.

Velikost skupiny:

Vzhledem k charakteru zájezdu může být velikost skupiny až 35 klientů.

Poznámka:

Pro vstup na Zanzibar (respektive do Tanzanie) je třeba mít očkování proti žluté zimnici. Ačkoli WHO již v r. 2015 oficiálně zrušila povinnost mít do Tanzanie očkování proti žluté zimnici, ještě stále to v běžné praxi nefunguje a bez tohoto očkování a jeho záznamu v mezinárodním očkovacím průkazu vám může být odepřen vstup na území Tanzanie.

Pořadatel:
CK Adventura
Očkování:
Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.