ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Na cestách 11. 10. 2018

Na cestách 11. 10. 2018

Adventura na cestách: Na lyžích až za polární kruh!

Adventura

Zažít život

Na lyžích až za polární kruh

Vážení přátelé, cestovatelé,
na sklonku překrásného babího léta si vám dovolujeme zaslat informace o naší pestré nabídce zimních, tedy přesněji lyžařských zájezdů. Jsme přesvědčeni, že si v ní vybere opravdu každý lyžař. Sportovně a dobrodružně laděné zájezdy na běžkách míří za nejkrásnějšími trasami do Laponska, Švédska i Norska. Příznivcům manšestru a upravených sjezdových tratí pak nabízíme prodloužené lyžařské víkendy v Rakousku či italských Dolomitech. V neposlední řadě jsou to pak kurzy a skialpinistické přechody vedené profesionálními horskými vůdci, se kterými zamíříte do nejlepších skialpových oblastí Alp i Skandinávie.
Těšíme se na setkání s vámi ve stopě, na svahu nebo v nekonečném prašanu
či jarním firnu.

Za všechny adventurní milovníky lyžařských sportů - „SKOL!“
Petr Novotný
ředitel CK Adventura

Výpravy na běžkách
do Laponska

Výpravy na běžkách do Laponska

Vydejte se s námi za romantikou za polární kruh, na nejkrásnější daleký sever Skandinávie. Akce jsou určeny pro pokročilé běžkaře-turisty s kvalitním vybavením, ale lyžařsky nejsou příliš náročné. Užijeme si rozlehlé zvlněné pláně, lesní úseky, zamrzlá jezera i výhledy na dramatické horské pasáže. Vybavení si potáhneme na tažných saních, tzv. pulkách. Večer nás čekají skromné útulné sruby s praskajícím dřevem v kamnech a polární záře za oknem! Zdá se vám to příliš dobrodružné? Nabízíme i pohodlnější a méně náročnou cestu, která míří na běžkách za losy do Norska.

Skialpinistické kurzy
a přechody

Skialpinistické kurzy a přechody

Lákají vás panenské svahy a zasněžené vrcholky hor, ale nemáte dostatek zkušeností? Naučte se na skialpech pohybovat bezpečně pod vedením profesionálů, horských vůdců a znamenitých lyžařů Tondy Volka, Víti Nováka a Vojty Dvořáka. V malé skupině vás naučíme správně stoupat i sjíždět, plánovat túry a pracovat s lavinovými prostředky. Méně náročné programy jsou dostupné již pro průměrně zdatné lyžaře. Ti zkušení naopak ocení možnost dopřát si opravdu mimořádný zážitek a splnit si lyžařský sen v některé z nejkrásnějších skialpových oblastí světa spolu s námi.

Sjezdové lyžování v Alpách

Sjezdové lyžování v Alpách

Letošní nabídku prodloužených lyžařských víkendů do špičkových lyžařských středisek jsme opět rozšířili. Vybrat si můžete 3 dny lyžování v Amadé nebo 4 dny na lyžích v Dolomitech. Těšit se můžete navíc na večerní společenský program s promítáním a vyprávěním o našich nejzajímavějších zájezdech, která okoření toto příjemné setkání s našimi pravidelnými klienty, přáteli a spolupracovníky. Stihneme i návštěvu aquaparku či wellness relaxaci. Díky rozsáhlé nabídce sjezdovek si lyžování užijí začátečníci i pokročilí lyžaři.

Krásy Nového Zélandu

Krásy Nového Zélandu

Pojeďte s námi poznat "zelený ráj" na konci světa, s velkolepou krajinou, která okouzlí naprosto každého. Projedeme oba ostrovy Nového Zélandu, od samého severu až na jih. Nebudou chybět domorodí Maoři ani ohrožený pták Kivi nebo místa známá z filmů Hobit či Pán prstenů. Ubytování máme zajištěné v komfortních motelech a penzionech. Budete mít i dostatek času vyzkoušet některou z mnoha doplňkových aktivit - jízdu na tryskovém člunu, black water rafting, let vrtulníkem nad ledovcem nebo plavby lodí s pozorováním velryb.

Martin Loew promítá
Madagaskar

Martin Loew promítá Madagaskar

Zveme vás na novou diashow cestovatele a našeho průvodce Martina Loewa, kde vám představí ostrov Madagaskar. Během projekcí živě vypráví poutavý příběh dobrodružné cesty plný úžasných fotografií i veselých zážitků z ostrova skotačivých lemurů, podivných chameleonů i věkovitých baobabů. Termíny diashow po celé ČR, fotky i cestopis najdete zde.

Novinky z české edice Lonely Planet

Novinky z české edice Lonely Planet

Opět pro vás máme tipy na nové průvodce z české edice Lonely Planet, a to do dvou nádherných severských zemí: NORSKO a FINSKO. V průvodcích naleznete inspirativní fotografie, přehled nejzajímavějších míst, užitečné tipy i nejlepší doporučené trasy, které vám pomohou při plánování vašich cest. Při koupi nezapomeňte využít Kartu klienta Adventury s exkluzivní slevou 25 %.