Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Španělsko – Andalusie a Valencie

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 5. – 27. 5. 20199 dní-3%32 689 Kč33 700 Kč15170901

Termín se může změnit v závislosti na letových řádech. 

Základní cena -3%32 689 Kč33 700 KčFirst-minute sleva do 19. 12. 2018.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný4 500 Kč
Palácový komplex Alhambra1 200 Kč

Popis

Zveme vás na cestu do španělských oblastí Valencie a Andalusie. Cestovat budeme v menší skupině pronajatým minibusem, pouze cestu z Valencie do Sevilly absolvujeme chloubou španělské železnice na palubě unikátního rychlovlaku AVE. Nocovat budeme přímo v navštívených místech. Návštěvu historických měst a památek si zpestříme i vycházkou po nově otevřené a unikátní Caminito del Rey s vyhlídkou na Garganta del Chorro. Odpočinek na pláži je také zahrnut v programu. Navštívíme věhlasná města v čele s Granadou, ochutnat můžete proslulou sušenou šunku jamón serrano nebo pravou paellu valencianu a komu síly stačí, ten si může po nocích zatančit flamenco v jednom z andaluských barů. 

Na co se můžete těšit?

 • Valencie - město umění a vědy
 • Historické památky i malebná příroda Andalusie
 • Přejezd rychlovlakem AVE
 • Ubytování přímo v navštívených městech

Program

 • 1. den

  Letecky Praha – Valencie

 • 2. den

  Valencie – prohlídka historického centra – náměstí Plaza del Ayuntamiento s historickou budovou radnice, místo, kde se lidé setkávají stejně, jako v Praze "pod koněm"; městská brána Torres de Serranos, jedna ze středověkých věží obranné pevnosti Valencie, gotická budova Hedvábné burzy, kde se scházeli obchodníci a obchodovalo se především s hedvábím – La Lonja , valencijská katedrála, ve které se údajně nachází svatý Grál. Prohlídka moderního projektu CAC – Města umění a věd, Oceanografic – největší a nejsložitější dílo známého architekta Santiaga Calatravy; fakultativně návštěva největšího mořského parku v Evropě. 

 • 3. - 4. den

  Sevilla – hlavní město autonomní oblasti Andalusie; ranní odjezd rychlovlakem AVE z Valencie; odpoledne a následující den prohlídka historické části města. Procházka čtvrtí El Arenal, zde je k vidění jedna z nejkársnějších býčích arén, sevillská Maestranza, kde dodnes můžete býčí zápasy navštívit, gotická katedrála s maurskou zvonicí La Giralda , jeden z hlavních symbolů Sevilly, Archivo de Indias, archivy, kde jsou k vidění různé dokumenty popisující objevení Ameriky; královské hradby Real Alcázar, originální náměstí Plaza Espaňa, které je příkladem andaluské architektury a které si zahrálo již v mnoha filmech. 

 • 5. den

  Córdoba – ranní odjezd do dalšího významného andaluského města; návštěva nejslavnější mešity Mezquita , do které byla později vestavěna katedrála; pevnost Alcázar de los Reyes Cristianos je obklopena krásnými zahradami; malebné uličky židovského a arabského města Judería, postavené ve stylu arabského mudéjar. Večerní odjezd do Granady. 

 • 6. den

  Granada - místo posledního odpočinku katolických králů Capilla Real, náměstí Plaza Isabel Católica, kde se nachází socha královny Isabely, jak předává Kryštofu Kolumbovi dokumenty k jeho cestám; městská historická čtvrť Albaicín , kde se nachází i vyhlídka na Alhambru Mirador de San Cristóbal, středověký komplex paláců a pevností v arabském stylu Alhambra a zahrady Generalife se systémem jezírek a fontán (vtupné viz poznámka). 

 • 7. den

  NP Los Cahorros – půldenní pěší nenáročná vycházka krásnou krajinou podél řeky Río Monachil; odpolední prohlídka a odpočinek v přímořském městečku Salobreňa s možností koupání či nákupů suvenýrů v malebných uličkách; městečku dominuje zachovalý arabský hrad z 16. století, z jehož věží je úchvatný výhled na celé město. Večerní odjezd do Málagy.

 • 8. den

  Garganda del Chorro – možnost procházky krásnou přírodou po visutých lávkách světového unikátu Caminito delRey; odpoledne návštěva města Ronda, prohlídka nejmalebnějšího města Andalusie; domov býčích zápasů Plaza de Torros; Puente Nuevo, most přes hluboké údolí Guadalevín

 • 9. den

  Gibraltar – ranní přejezd do města, které je britským územím a je známé pro četný výskyt opic, střetává se zde Atlatntický ocená se Středozemním mořem; prohlídka města; možnost vyjet lanovkou na skálu Rock of Gibraltar. Večerní návrat do Malagy a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, letenka vč. poplatků Praha–Valencie/Málaga–Praha, doprava minibusem, transfery z/na vlak či letiště, lístek na rychlovlak AVE, vstupné na Caminito del Rey, 8x hotel ** / *** se snídaní, turistické taxy, materiály.

Fakultativní služby:

Katedrála ve Valencii - cca 3 EUR
Oceánografic v CAC ve Valencii - ceny od 8,80 EUR dle balíčku
La Lonja – burza hedvábí ve Valencii - cca 2 EUR
Býčí arena Maestranza v Seville - cca 8 EUR
Giralda v Seville - cca 8 EUR
Mezquita v Cordobě - cca 10 EUR
Alcázar v Cordobě - cca 5 EUR
Capilla real v Granadě - cca 5 EUR
Býří arena v Rondě - cca 7 EUR
Museum Pabla Picassa v Málaze - cca 7 EUR
Alcázar v Malaze  - cca 2 EUR
Ruské kolo na promenade v Malaze – Mirador Princess - cca 7 EUR
Lanovka na Gibraltaru - cca 22 EUR

Ceny jsou z roku 2018, mohou se drobně lišit.Ubytování:

Ubytování v hotelech 2/3* v centrech či v blízkosti centra měst. Vzhledem k tomu, že některé hotely nenabízí snídaně přímo v hotelu, může být snídaně řešena společným posezením v přilehlé kavárně, kterých je v Andalusii dostatek a můžete si tak vychutnat výbornou kávu a místní atmosféru již od rána. 

Z důvodu, že hotely se často nachází přímo v historickém centru měst, je možné, že autobus nebude moci s Vašimi zavazadly zajet přímo k hotelu. Tudíž počítejte s tím, že si svá zavazadla můžete v rámci několika metrů nést. 

Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Průvodce:

Andalusií vás provede průvodce Martin Šlambor. Pozvánkou na tento zájezd může být i jeho video z krásného města Sevilla

Minimální počet účastníků:

8.

Poznámka:

Palácový komplex Alhambra 

Vstupné do palácového komplexu (zahrnuje hradby, palác Nazaríes a zahrady Generalife) je limitováno počtem vstupenek. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme.

Caminito del Rey 

Návštěvu Caminito del Rey je nutné objednat několik měsíců dopředu, neboť počet navštěvníků je strikně limitován na každý den. Svůj zájem avizujte prosím s přihlášením, možnost vstupů obratem prověříme. V případě, že již vstupné nebude možné zajistit, je možnost procházek v okolí, kde se nachází i restaurace.

Pořadatel:
CK Adventura
Cestovní pojištění:
Nabízíme 2 varianty pojištění UNIQA s výhodnými podmínkami: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel L5Z (24 Kč / 48 Kč / den) nebo kompletní balíček K5SZ (2,2 % ceny zájezdu + L5Z), který navíc zahrnuje pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti. Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek
Pokyny k poznávacím zájezdům:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru POZNAVACI_ZAJEZDY_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Travel Asistent pro letecké zájezdy:
V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2019 / 2020

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2018.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalog 2019/2020 v PDF.

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.