Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Španělsko – Andalusie a Valencie

S ubytováním v centru měst
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 5. – 28. 5. 20209 dní-1%34 353 Kč34 700 Kč15170010

Termín se může změnit v závislosti na letových řádech. 

Základní cena -1%34 353 Kč34 700 KčFirst-minute sleva do 20.2.2020.
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný4 500 Kč
Palácový komplex Alhambra1 200 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Valencie - město umění a vědy
  • Historické památky i malebná příroda Andalusie
  • Přejezd rychlovlakem AVE
  • Ubytování v centrech navštívených měst
  • Snídaně v ceně

Popis

Zveme vás na cestu do španělských oblastí Valencie a Andalusie. Cestovat budeme v menší skupině pronajatým minibusem, pouze cestu z Valencie do Sevilly absolvujeme chloubou španělské železnice na palubě unikátního rychlovlaku AVE. Nocovat budeme přímo v centrech navštívených míst. Návštěvu historických měst a památek si zpestříme i vycházkou po nově otevřené a unikátní Caminito del Rey s vyhlídkou na Garganta del Chorro. Odpočinek na pláži je také zahrnut v programu. Navštívíme věhlasná města v čele s Granadou, ochutnat můžete proslulou sušenou šunku jamón serrano nebo pravou paellu valencianu a komu síly stačí, ten si může po nocích zatančit flamenco v jednom z andaluských barů. 

Program

1. den

Letecky Praha – Valencie

2. den

Valencie – prohlídka historického centra – náměstí Plaza del Ayuntamiento s historickou budovou radnice, místo, kde se lidé setkávají stejně, jako v Praze "pod koněm"; městská brána Torres de Serranos, jedna ze středověkých věží obranné pevnosti Valencie, gotická budova Hedvábné burzy, kde se scházeli obchodníci a obchodovalo se především s hedvábím – La Lonja , valencijská katedrála, ve které se údajně nachází svatý Grál. Prohlídka moderního projektu CAC – Města umění a věd, Oceanografic – největší a nejsložitější dílo známého architekta Santiaga Calatravy; fakultativně návštěva největšího mořského parku v Evropě. 

3. - 4. den

Sevilla – hlavní město autonomní oblasti Andalusie; ranní odjezd rychlovlakem AVE z Valencie; odpoledne a následující den prohlídka historické části města. Procházka čtvrtí El Arenal, zde je k vidění jedna z nejkársnějších býčích arén, sevillská Maestranza, kde občas býčí zápasy ještě probíhají, gotická katedrála s maurskou zvonicí La Giralda , jeden z hlavních symbolů Sevilly, Archivo de Indias, archivy, kde jsou k vidění různé dokumenty popisující objevení Ameriky; královské hradby Real Alcázar, originální náměstí Plaza Espaňa, které je příkladem andaluské architektury a které si zahrálo již v mnoha filmech. 

5. den

Córdoba – ranní odjezd do dalšího významného andaluského města; návštěva nejslavnější mešity Mezquita , do které byla později vestavěna katedrála; pevnost Alcázar de los Reyes Cristianos je obklopena krásnými zahradami; malebné uličky židovského a arabského města Judería, postavené ve stylu arabského mudéjar. Večerní odjezd do Granady. 

6. den

Granada - místo posledního odpočinku katolických králů Capilla Real, náměstí Plaza Isabel Católica, kde se nachází socha královny Isabely, jak předává Kryštofu Kolumbovi dokumenty k jeho cestám; městská historická čtvrť Albaicín , kde se nachází i vyhlídka na Alhambru Mirador de San Cristóbal, středověký komplex paláců a pevností v arabském stylu Alhambra a zahrady Generalife se systémem jezírek a fontán (vtupné viz poznámka). 

7. den

NP Los Cahorros – půldenní pěší nenáročná vycházka krásnou krajinou podél řeky Río Monachil; odpolední návrat do Málagy a prohlídka města. Procházka po hradbách Alcazaru s výhledy na město, možnost návštěvy muzea a rodného domu Pabla Picasa, případně koupání. 

8. den

Garganda del Chorro – možnost procházky krásnou přírodou po visutých lávkách světového unikátu Caminito delRey; odpoledne návštěva města Ronda, prohlídka nejmalebnějšího města Andalusie; domov býčích zápasů Plaza de Torros; Puente Nuevo, most přes hluboké údolí Guadalevín

9. den

Gibraltar – ranní přejezd do města, které je britským územím a je známé pro četný výskyt opic, střetává se zde Atlatntický ocená se Středozemním mořem; prohlídka města; možnost vyjet lanovkou na skálu Rock of Gibraltar. Večerní návrat do Malagy a letecky zpět do Prahy.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Valencie a Andalusie

Promítající: Martin Šlambor (Mart Eslem)

25.02.2020, 18:00, Praha 10: CK Adventura

VSTUP ZDARMA
Kapacita 30 míst
Rezervovat místoKontaktní údaje
Voroněžská 20, Praha 10 Otevřít v Google Maps
Tramvají (č. 22, 7 a 13), autobusem (č. 135) – zastávka Krymská.
Na promítání JE NUTNÉ SI PŘEDEM REZERVOVAT MÍSTO, pro registrované přes oranžové tlačítko REZERVOVAT MÍSTO a pro neregistrované e-mailem na promitani@adventura.cz. Bez předchozí rezervace není možné na promítání přijít! Kapacita je omezena. Děkujeme za pochopení.
Vydejte se do slunného Španělska v době, kdy ještě nebývá tak rozžhavené. Vydejte se tam, odkud pochází paella. Projděte se místy, kde se mísila dvě hlavní monoteistická náboženství. Vychutnejte si sladkou sangriu ve stínu kvetoucích žakarand. Poznejte býčí arény v Seville a Rondě i rodné město Pabla Picassa Malagu. Projděte se zahradou v Cordóbě, kde byl Kryštof Kolumbus poprvé vyslechnut španělským královským párem. Potkejte na Gibraltarské skále jediné volně žijící opice v Evropě.