Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Národní parky Černé Hory na kole

Po horských cestách, skvělá gastronomie
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
20. 6. – 1. 7. 201812 dní14 990 Kč11390812

POSLEDNÍ 2 VOLNÁ MÍSTA!

Základní cena 14 990 Kč

Popis

Navštívíme pohoří Prokletije, Bjelasica, Komovi, Lovćen, Moračka planina, Sinjajevina a Durmitor , z nichž každé má svůj specifický ráz, etapy jsou tudíž velice pestré. Kromě přírodních krás budeme obdivovat také kulturní a historickou rozmanitost: monastýry, pravoslavné kostely a mešity nebo pevnostní architekturu na středomořském pobřeží. Oblast nabízí lehčí výlety pro treková kola i náročnější terény pro horská kola. Většina etap umožňuje výběr tras různé délky a obtížnosti či přejezd autobusem.

Na co se můžete těšit?

 • Etapová cyklistika nalehko i hvězdicové cyklovýlety
 • Ubytování v hotelech a chatách se stravováním
 • Sedm různých pohoří, nejhlubší kaňon Evropy
 • Pravoslavné i muslimské památky
 • Středomořský přístav Kotor , dalmatské pobřeží

Program

 • 1.–2. den

  Odjezd dopoledne, ráno příjezd do muslimského městečka Gusinje (2 noci); ruzné varianty cyklistiky - výlet do albánské vesnice Vermosh a do sedla Lepushë v NP Theth, projížďka kolem Plavského jezera, k vývěrům Alipašini izvori a další možnosti (nejnáročnější varianta 60 km).

 • 3. den

  Cyklistika dolinou Grbaja (20 km) a pěší výstup na Voljušnici, nebo jiné varianty cyklistiky.

 • 4. den

  Přejezd autobusem k Biogradskému jezeru, cyklistika v pohoří Bjelasica – NP Biogradska gora, nocleh v sedle Trešnjevik (50 km).

 • 5. den

  Ze sedla Trešnjevik v pohoří Komovi kaňonem Lijeve rijeky (70 km), přejezd autobusem do historického města Cetinje.

 • 6. den

  NP Lovćen, výjezd na Jezerski vrh, Njegošovo mauzoleum, ochutnávka vyhlášeného pršutu, sýru a pálenky ve vesnici Njeguši; sjezd do města Kotor vyhlídkovou silnicí s úchvatnými "leteckými" pohledy na Boku Kotorskou (57 km), koupání v Jadranu či procházka starým centrem; večerní přejezd do údolí řeky Komarnica ke kaňonu Nevidio (2 noci).

 • 7. den

  Moračka planina – okružní cyklistika v malebně tvarované oblasti travnatých horských luk a skalních vápencových hřebenů s výškou kolem 2000 m, Kapetanovo jezero, sjezd do Šavniku (variantní trasy 40–60 km).

 • 8. den

  Podhůřím NP Durmitor přes Riblje, Vražje a Zminijske jezero do horského městečka Žabljak (variantní trasy 40–55 km) (3 noci).

 • 9. den

  NP Durmitor : okružní etapa přes tři horská sedla a Sušický kaňon s výhledy na nejvyšší vrcholy (80 km); nebo kratší etapy v okolí Žabljaku a řeky Tary.

 • 10. den

  Přes planinu Sinjavina k Zminičko jezeru nebo k nejhlubšímu evropskému kaňonu řeky Tary, vyhlídka Ćurevac (variantní trasy 40–60 km); fakultativně rafting na Taře.

 • 11.–12. den

  Procházka kolem Černého jezera, nebo individuální program před odjezdem; polední odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Podmínky

V ceně zahrnuto:

průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 9x hotel/horská chata, 9x snídaně, 5x večeře, vstupné do NP, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování:

2x hotel a 7x horské chaty, ve 2–5lůžkových pokojích.

Povrch a profil:

Asfaltové, částečně šotolinové cesty, převýšení 500–1400 výškových metrů, doporučujeme horské kolo nebo trekingové se širšími terénními plášti; variantně pěší výstupy s denním převýšením od 300 do 1000 m, časová náročnost 4–8 hodin.

Minimální počet účastníků:

25

Poznámka:

V autobuse společně jedou zájezdy do Albánie a Černé Hory, program obou zájezdů je úplně nezávislý.

Nástupní místa:
Praha, Jihlava, Brno
Pořadatel:
CK Adventura
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole:
Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru 05_Cyklo_autobus_vseobecne_pokyny_2018.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.

Žádost o zaslání tištěných katalogů

KATALOG POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2018 / 2019

Pokud o katalog máte zájem, neváhejte poslat tuto objednávku. V případě, že jste s námi cestovali v posledních 2 letech, tak Vám katalog přijde automaticky. Katalog rozesíláme po 22. 11. 2017.

Katalogy posíláme pouze po ČR. Pro zájemce mimo ČR máme připraven katalog ke stažení ve formátu PDF na stránce katalogy v PDF (aktuálně ještě katalogy 2017/18).

Tištěné aktivní katalogy se změnily na internetové! Všechny zájezdy z katalogů DOVOLENÁ NA KOLE a TURISTIKA najdete nyní pouze on-line na našem webu.