Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Vánoce a Silvestr na Kubě

poznávací zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Na co se můžete těšit?

  • Štědrý večer v hlavním městě Kuby
  • Silvestrovský přípitek s „Cuba libre“ ve Viňales
  • Relax na karibských plážích
  • Vánoční čas strávený v poklidu 
  • Hory, tropická příroda i koloniální architektura

Popis

Prožijte Vánoce a konec roku netradičně. V zemi plné hudby a tance, v zemi podmanivé salsy, v zemi s nádhernou koloniální architekturou a pestrou přírodou. Na Kubě. Štědrý večer strávíme přímo v hlavním městě - Havaně, Nový rok oslavíme se sklenkou vyhlášeného rumu či některým s kubánských koktejlů v oblasti národního parku Viňales. Odpočineme si, vykoupeme se na písečných plážích Karibského moře, navštívíme nejpřitažlivější místa této země. Ubytování v soukromí nám umožní blíže poznat skutečný život přátelských a pohostinných Kubánců, poznamenaný léty izolace a autoritářského socialismu. Vřele doporučujeme polopenzi u hostitelských rodin, výběr jídla je vždy pestrý a bohatý. Prožijte Vánoce a konec roku s nezapomenutelnými zážitky. 

Program

1. den

Letecky Praha – Havana.

2.–3. den

Havany – hlavní a zároveň největší město krásného karibského ostrova Kuba; město nabité jedinečnou elektrizující atmosférou; prohlídka města, kde se snoubí historie se současností. Havana Vieja – staré město plné koloniálních památek zapsané v seznamu světového dědictví UNESCO, procházka novou Havanou, která se snaží být jako každá jiná metropole; Plaza Vieja –  centrum starého města; Capitolio nacional úchvatná monumentální budova považovaná za nejúchvatnější budovu metropole je bývalým sídlem kubánského kongresu a současným sídlem kubánské akademie věd; Muzeum rumu s ochutnávkou; všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, pevnost El MorroFloridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje "daiquirí". 

4. den

Santa Clara – prohlídka tohoto malebného univerzitního města, které je spjato úzce s Che Guavarou; Parque Vidal – rozlehlé náměstí s impozantními koloniálními a neoklasicistními budovami, budova divadla La Caridad, bývalé sídlo radnice Palacio del Gobierno Provincial, dle času návštěva památníku a mausolea význameného revolucionáře Che Guavary, Museo Memorial del Ernesto Che Guevara. Přejezd do Trinidadu. 

5. den

Trinidad  – proslulé koloniální město s množstvím památek, muzeí a jedinečnou atmosférou, Casco Histórico – uličky lemované krásnými koloniálními domy; Plaza Mayor – náměstí v neoklasicistním stylu, kde místní odpočívají na lavičkách pod palmami; Iglesia Parroquial de la Santísima Trinidad – kostel z 19. století; Palacio Brunet – dům, ve kterém sídlí muzeum nábytku a porcelánu. Návštěva koloniálního cukrovaru Manaca Iznaga (cca 30 km). Večery s kubánskou hudbou a možnost ochutnávky skvělé "Cuba libre". 

6. den

Pláž Ancón – odpočinek na pláži s průzračným mořem; možnost šnorchlování. V některém z barů doporučujeme ochutnat místní specialitu coco loco - rum s kokosovým mlékem podávaný v kokosovém ořechu. 

7. den

Topes de Collantes – fakultativní možnost návštěvy chráněné oblasti v pohoří Sierra del Escambray - nenáročná procházka panenskou krajinou s mnoha vodopády a kaňony, pozorování fauny a flory (do 5 km). Případně volný den na plážích kolem Trinidadu. 

8.–9. den

Cienfuegos – prohlídka neoklasicistního centra města; přejezd do západní části ostrova spojený s průjezdem pobřeží Zátoky Sviní, místem vylodění kontrarevolucionářů v roce 1961; návštěva krokodýlí farmy v Guamá; koupání a šnorchlování u krásné Cueva de los peces s možností pozorování různých druhů ryb.Ubytování v hotelu s příjemnými bungalovy nad vodou. 

10. den

Soroa – cestou do Viňales návštěva krásné botanické zahrady, která je věnována výzkumu orchideí; návštěva zahrady s velkým počtem druhů květin a rostlin z celého světa;  prodhlídka domu zakladatele botanické zahrady Tómase Felipa Camacha, který slouží jako muzeum; procházka po chodníčcích a schodech k El Salto de Soroa s možností koupání. Odjezd do oblasti Pinar del Río. 

11.–13. den

Region Pinar del Río – fotogenický kuželový kras s homolovitými tvary hor (mogoty) v údolí Viňales; ukázka výroby doutníků, ruiny Hacienda Cortina a návštěva jeskyně Los Portales – velitelského stanoviště Che Guevary.

14. den

Havana – bohaté koloniální paláce, pevnosti a chrámy, nejstarší divadlo Nového světa, všudypřítomné pomníky všech kubánských revolucí, návštěva centra nové Havany La Rampaprocházka po nábřeží El Malecón.

15. den

Letecky zpět do Prahy.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU