Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Jižní Indie na kole

Od Bengálského zálivu k Arabskému moři
dovolená na kole★★ jsem ochoten cestovat skromněji2 středně náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 1. – 2. 2. 202015 dní-1%49 401 Kč49 900 Kč21296001
Základní cena -1%49 401 Kč49 900 KčFirst-minute sleva do 19.10.2019.
Služby za příplatek
jednolůžkový pokoj nepovinný6 000 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Etapově nalehko vnitrozemím
  • Skalní svatyně v Mahábalipuramu  a velkolepé čólské chrámy 
  • Pohoří Západní Ghát  a čajové plantáže
  • Unikátní exkurze indickým venkovem
  • Závěrečná relaxace na plážích Arabského moře

Popis

Vydejte se s námi do tropického ráje, do jižní Indie, jež nabízí jedinečnou kombinaci fascinujících památek, pestrobarevného venkova i nádherné přírody. Během putování poznáme Indii ze všech stran, se všemi jejími ctnostmi i nectnostmi. Nad něčím užasneme, nad jinými věcmi budeme nevěřícně vrtět hlavou a někdy musíme přimhouřit oko.

Společně navštívíme dva úchvatné jihoindické státy: chrámy oplývající Tamilnád a zelení překypující Kéralu. V poklidné a uvolněné atmosféře prozkoumáme vzácnou biodiverzitu pohoří Západního Ghátu , projížďkou mezi rýžovými políčky a čajovými plantážemi po zapadlých silničkách se seznámíme s autentickým jihoindickým venkovem, ve městech budeme obdivovat starobylé kulturní památky a nasávat vůni koření, vonných tyčinek i celosvětově známé indické kuchyně. Na závěr si odpočineme ve stínu kokosových palem na bílých plážích Arabského moře a nakoupíme suvenýry v malebném rybářském přístavu Kóčin.

Program

1.–2. den

Letecky Praha–Madrás, přesun do Puduččéri se zastávkou v Mahábalípuramu : unikátní monolitické skalní chrámy a reliéfy, první ochutnávka indické kuchyně; Puduččéri – bývalé hlavní město francouzských držav s impozantními kostely a širokými bulváry; podvečerní procházka po pobřežní promenádě a odpočinek po cestě.

3. den

Dopoledne sestavení kol a zahřívací etapa tropickými lesy do experimentální futuristické osady Auroville, jejímž posláním je podporovat spirituální rozvoj života; zpět přes pláž a možnost koupání v moři (30 km).

4. den

Zahájení cyklistického putování na jih; první kontakt s indickým venkovem: plantáže banánovníků a cukrové třtiny, barevné hinduistické svatyně, melouny, manga, žakie; v podvečer dojezd do rušného Čidambaramu  (85 km). 

5. den

Brzká ranní návštěva Natarádžova chrámu zasvěceného tančícímu Šivovi a možnost pozorovat hinduistické ceremonie a obřady nebo dostat požehnání od slona; odpoledne na kole do Pičavaramu krajem rybářských vesnic, jež se postupně vzpamatovávají z ničivé tsunami v roce 2004; fakultativně projížďka lodičkou rozsáhlou sítí kanálů mezi mangrovy (47 km).

6.–7. den

Noříme se do srdce Tamilnádu, krajinou zavlažovacích kanálů a rýžových políček směřujeme do vnitrozemí; etapy nás provedou po nejvýraznějších památkách slavné čólské říše: barevné gópury a obrovské vozy v Kumbakonamu, chrám Airavatešvara v Darasuramu obklopený malebnou zahradou, pro cyklistické nenasyty zajížďka do Svámimalai  – vesnice, která je uctívána jako jeden ze šesti posvátných příbytků Murugana, Šivova syna (115 km/2 dny).     

8. den

Den bez kol: za ranního chládku si prohlédneme Brhadéšvarův chrám v Tándžávuru a zbytek dopoledne strávíme odpočinkem a procházkou po městě; odpoledne se přesuneme autobusem do předhůří pohoří Západní Ghát 

9.–10. den

Krajina se začíná měnit, přibylo zeleně i vodních nádrží, atmosféru dokreslují vinice zasazené pod žulovými masivy; cestu lemují stánky s různými druhy tropického ovoce, které svádí k ochutnání; příjemné osvěžení pod posvátnými vodopády Suruli (pozor na opice); závěrečné stoupání odvážně vedenými serpentinami s monumentálními výhledy zpět do údolí (158 km/2 dny).

11. den

Volný den v oblasti NP Perijár zasazeném uprostřed pohoří Západní Ghát s množstvím fakultativních programů: návštěva čajové plantáže a výrobny čaje, procházka farmou na pěstování koření, projížďka lodí po jezeře; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění nebo kathakali – tradičního tance. 

12.–13. den

Oblastí koření, čaje a kaučukových plantáží sjíždíme do zelené úrodné nížiny při pobřeží Arabského mořeKérala – jedna z nejbohatších a nejmalebnějších oblastí Indie; spleť nekonečných vodních kanálů lemovaných malebnými rybářskými vesničkami s barevnými kostelíky; přívozem přes jezero Vembanad; fakultativně návštěva ptačí rezervace Kumarakom; západ slunce nad Arabským mořem (142 km/2 dny).

14.–15. den

Dopolední relaxace u moře, odpoledne na kole podél pobřeží do Kóčinu (40 km); Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; k večeři voňavá ryba zabalená v banánovém listu nebo kari z mořských plodů; zabalení kol; brzy ráno přesun na letiště a letecky návrat do Prahy.

Podmínky