ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Po rovině napříč Alpami

Tauernská cyklistická stezka JINAK
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
11. 9. – 15. 9. 20245 dní49203420
8. 5. – 12. 5. 20245 dní49203410

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Rovinaté cyklostezky obestřené velehorami
  • Historický Salcburk a velkolepě upravená soutěska Liechtensteinklamm

Popis

Unikátní zážitek: jedeme téměř po rovině, po cyklostezce, kterou lemuje hradba Vysokých a Nízkých Taur. Stezky podél alpských řek Salzach, Lammer, Taurach a Enns vedou šťavnatými pastvinami, míjí upravené selské usedlosti. Pro více pohody jsme zvolili ubytování ve St. Martinu am Tennengebirge.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 5:45) do Rakouska; na kolech od tajemného jezírka Hintersee divokou soutěskou Strubklamm a s kopce do údolí řeky Salzach (31 km).

2. den

Etapa úvodní části Tauernské cyklostezky podél řeky Salzach oblastí Vysokých Taur přes Mittersill do Kaprunu a okolo Zellerského jezera (46 km).

3. den

Z vyhlášeného lyžařského střediska Obertauern v sedle Nízkých Taur k horskému jezeru a sjezd po Taurašské a Enžské cyklostezce do Altenmarktu k aquaparku (32 km) nebo dále do
St. Martina (50 km).

4. den

Ze St. Martina přes Wagrain do St. Johannu im Pongau a do nově upravené spektakulární soutěsky Liechtensteinklamm. Po Tauernské cyklostezce do Bischofshofenu (54 km).

5. den

Údolím řeky Lammer na Tauernskou cyklostezku a historickými městy Golling a Hallein s proslulými cukrárnami a třítisíciletou historií těžby soli do Salcburku, projížďka historickým centrem (40 km). Odjezd do ČR. Příjezd do Prahy před půlnocí. 

Podmínky