ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Enžská cyklostezka

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 5. – 27. 5. 20244 dny49204410
5. 9. – 8. 9. 20244 dny49204420

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety podél řeky Enns s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Jedna z nejoblíbenějších cyklostezek Rakouska
  • Po rovině v sevření Alp
  • Dobrodružnou stezkou po zrušené železnici s tunely

Popis

Hvězdicově pojatý zájezd po překrásné cyklostezce sledující tok řeky Enns vede říší divokých hor a nespoutané vody. Pojedete podél horního toku v lyžařské oblasti Amadé (1200 m n. m.) podél Radstadtských a Schladmingských Taur, Dachsteinu, přes vlídná podhorská městečka, soutěskou Gesäuse v sevření rudných hor až k mírnému dolnímu toku Enns. Dobrodružnou variantou je jízda po zrušené horské železnici s 12 tunely napříč Národním parkem Vápencové Alpy.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 6:00) do Rakouska. Na kole podél horního toku Enže přes světoznámé lyžařské středisko Flachau do penzionu (34 km), příp. zajížďka do romantického horského údolí Marbachtal (+6 km).

2. den

Po Enžské cyklostezce lemované Nízkými Taurami po jedné straně a masívem Dachsteinu po druhé straně přes střediska
Altenmarkt, Radstadt do Schladmingu - kafíčko na náměstí nebo kabinovou lanovkou (možno i s koly) za výhledy na Planai (1905 m), možnost ukončení ve Schladmingu (38 km) nebo dále přes Haus do Pruggern (59 km).

3. den

Z Pruggern po rovinaté cyklostezce podél Nízkých Taur a pohoří Grimming kolem zámku Trautenfells (rybářská hospůdka u rybníka) a koupacího jezeraPutterersee do Liezenu s možností ukončení či prodloužení okruhem po Lassing Radweg (47/60 km).

4. den

Busem do sedla Hengstpass, údolím Laussabach, přes občerstvení Mooshöhe na trasu po zrušené železnici skrz tunely Národním parkem Vápencové Alpy do cílového Reichramingu (42 km). Příjezd do Prahy před půlnocí.

Podmínky