ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Za romantikou alpských salaší na kole

Zájezd pro milovníky panenské přírody
dovolená na kole2-3 středně náročný / náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
21. 8. – 27. 8. 20227 dní49206220

7 denní

Na co se můžete těšit?

  • Vybrané cyklotrasy s výhledy
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Úžasný start do zájezdu „balkónem“ Ewige Wand
  • Horskými cestami k chatám za občerstvením

Popis

Nově sestavený atraktivní program po nejoblíbenějších trasách z pobytového St. Martina je ideální pro horská kola a elektrokola. Naše trasy vedou romantickými údolími a na planiny se starými rázovitými horskými salašemi zvoucími k občerstvení. Stoupání na vyhlídkové vrcholy a náhorní planiny nám usnadní autobus i lanovka. Zavedeme vás na proslavená i tajná místa po stezkách a horských silničkách kolem průzračných alpských bystřin i vodopádů, překrásných jezer i jezírek do oblasti Severních vápencových Alp a Taur. Denně se budete kochat čarokrásnou přírodou.

Zájezd probíhá souběžně s turistickým zájezdem a je tak vhodný pro dvojice či skupiny s nestejnými zájmy.

Program

1. den

Ranní přesun busem (Praha asi 6:00) do Rakouska. Atraktivním MTB okruhem okolo masivu Predigstuhl přes salaš Hütteneckalm s výhledem na Dachstein. Skalním tunelem a balkónem vápencové stěny Ewige Wand do Bad Goisern (29 km), s prodloužením po cyklostezce k jezeru Hallstätter See (35 km). Nebo rovinatý okruh z Bad Goisern okolo jezera Hallstätter See s návštěvou pitoreskního Hallstattu (23 km).

2. den

NOVINKA: Výlet do Lungau: Z Zederhausu údolím Riedingbachtal až k chatám Schliereralm a Königalm, dále přes St. Michael po Murské stezce k hradu Moosham do srdce Lungau – Mauterndorfu s hradem a hospůdkami (32/59 km).

3. den (pouze termín od 21.8.)

Panenským údolím Ursprungtal kolem salaší do srdce Schladmingských Taur k překrásným horským jezírkům Giglachseen a horské chatě Mattis-Hütte, sjezd do Schladmingu. Zájemci o prodloužení si mohou zajet do údolí Obertal lemovanému salašemi (41/59 km).

4. den

Busem mýtní silnicí Postalmstrasse na náhorní planinu Postalm, na kolech k salaším a panoramatický sjezd po staré Postalmstrasse a soutěskou se zastávkou u historických mlýnů do Unterscheffau (43 km).

5. den

Z horského střediska Werfenweng (902 m) lanovkou i s koly na vyhlídkový vrchol Bischlinghöhe (1834 m), na kolech vyhlídkovou cestou kolem horské chaty Schwarzeneggalm do St. Martina. Přídavek: okruh "Platten" v okolí St. Martina (30/51 km).

6. den (pouze termín od 21.8.)

NOVINKA: Výlet z pobytového St. Martina k tradičním horským salaším Karalm, Schöberlalm a Spiessalm s kulisou masívu Tennengebirge, pěší okruh pralesem s nejvyššími stromy Rakouska (23 km) nebo volný den s relaxací u jezírka Seepark v St. Martinu.

7. den

Ze St. Martina přes údolí Neubachtal a jižním úbočím Dachsteinu a Bischofsmütze k 400 let starým horským chatám Hofalmen (občerstvení, panoramata) a přes Filzmoos do Mandlingu (40 km). Návrat do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí.

Podmínky