ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Cyklostezkami podél alpských řek

Podél řek a potoků do nitra alpských údolí
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
4. 5. – 8. 5. 20235 dní49210310

AKTUÁLNĚ PLNO! - státní svátek; 5 denní program

2. 7. – 9. 7. 20238 dní49210320

státní svátek; 8 denní program

Na co se můžete těšit?

  • NOVĚ upravený program
  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ubytování v penzionu s polopenzí
  • Lehké trasy lemované Alpami
  • Salcburské zámky
  • Bavorské perly - Berchtesgaden a Königsee

Popis

Neuvěřitelná kombinace lehkosti jízdy po údolních cyklostezkách s panoramaty velehor! Trasy inspirované Tauernskou cyklostezkou – zvou na vybrané cyklostezky údolími zařezávajícími se podél horských řek do nitra Nízkých a Vysokých Taur, Solné komory, Berchtengadenských Alp a Totes Gebirge. Projedeme se i po nově otevřených cyklostezkách. 

Program

1. den

Dopolední přesun busem (Praha asi 8:30) do Solné komory. Pěší výlet originální stezkou bezprostředně podél půvabného fjordovitého jezera Traunsee podél skalní stěny dominantního Traunsteinu (3 h).

2. den

Po cyklostezce podél řeky Gasteiner Ache přes lázeňské středisko Bad Gastein s možnou zajížďkou k horské chatě či návštěvou lázní Bad Hofgastein (40/50/68 km).

3. den

Ze sedla nad Bad Dürnbergem sjezd do údolí řeky Berchtesgadener Ache a podél ní po cyklostezce do bavorského letoviska Berchtesgaden a k jezeru Königsee. Přes St. Leonhard na Tauernskou cyklostezku při řece Salzach a po ní do Halleinu (25/44 km); prodloužení po cyklostezce kolem zámků Anif, Hellbrunn, Emslieb, Fronburg, Freisaal k pevnosti Hohensalzburg. Centrem Salcburku po Tauernské cyklostezce do Halleinu (+22 km).

4. den

Z Forstau podél alpské bystřiny Forstaubach do panenského údolí Forstauwinkl, zpět po cyklostezce podél řeky Enns přes známá střediska Radstadt a Altenmarkt (44 km), případně do St. Martina (+16 km).

5. den

Národním parkem Vápencové Alpy po nové rovinaté cyklostezce po bývalé železnici Steyrtalradweg. Podél vodní nádrže a zámku Klaus a. d. Pyhrnbahn na úpatí Totes Gebirge přes Steinbach proslulý adventními tradicemi až k soutoku řek Steyr a Enns v historickém městě Steyr (48 km). Odjezd do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí. 

-

Prodloužená týdenní varianta v termínu 49-210-320

5. den

Volný den s relaxací u jezírka Seepark v St. Martinu či individuálním výletem na kole či pěšky k horské salaši nebo do údolí Lammertal.

6. den

Naším autobusem mýtní silnicí na náhorní planinu Postalm, na kolech k romantickým salaším, pěšky na vyhlídku na jezero Wolfgangsee a sjezd po bývalé silnici Postalmstrasse podél horské bystřiny Aubach se skrytými tůněmi na koupání a soutěskou do Abtenau (25 km), odsud naším autobusem nebo na kolech do penzionu (50 km).

7. den

Centrální částí Tauernské cyklostezky podél řeky Salzach ze Schwarzachu přes soutěsku Liechtensteinklamm a Bischofshofen do Werfenu se středověkým hradem (32 km).

8. den

Národním parkem Vápencové Alpy po nové rovinaté cyklostezce po bývalé železnici Steyrtalradweg. Podél vodní nádrže a zámku Klaus a. d. Pyhrnbahn na úpatí Totes Gebirge přes Steinbach proslulý adventními tradicemi až k soutoku řek Steyr a Enns v historickém městě Steyr (48 km). Odjezd do ČR, příjezd do Prahy před půlnocí.

Podmínky