ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Cyklostezky kolem Balatonu

Zahájení cyklistické sezóny u maďarského "moře"
dovolená na kole1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlnědovolená pro rodiny s dětmi do 10 let

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
8. 5. – 11. 5. 20244 dny11693401

Na co se můžete těšit?

  • Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
  • Ideální pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi
  • Vyjíždky okolo Malého i po březích Velkého Balatonu
  • Největší termální jezero v Evropě Hévíz
  • Ubytování v hotelu s polopenzí se vstupem do wellness

Popis

Jihozápadní oblast Balatonu je známa především termálními lázněmi, kvalitním vínem a historickými památkami. Základnou pro naše cyklovýlety mírně členitou krajinou nám budou jedny z nejznámějších maďarských lázní – Zalakaros – poblíž Malého Balatonu. Během vyjížděk poznáme historické „hlavní město Balatonu“ Keszthely, vinařskou oblast Badacsony, jedno z nejznámějších lázeňských středisek v Maďarsku Hévíz, svezeme se trajektem přes jezero a navštívíme rezervaci, kde v hustém rákosí hnízdí desetitisíce ptáků.

Program

1. den

Odjezd z Prahy v ranních hodinách, odpoledne ubytování v městečku Zalakaros; individuální návštěva termálních lázní nebo procházka lesní naučnou stezkou s dřevěnnými lávkami, která interaktivním způsobem seznamuje návštěvníky se zdejší krajinou.

2. den

Cyklovýlet kolem Malého Balatonu, rákosového ráje ptactva; fakultativně návštěva zubří rezervace v Kápolnapusztě a ostrůvku s ptačí rezervací Kányavár; cestou možnost nakouknout i do muzea Malého Balatonu vč. zajímavé archeologické expozice (40–55 km).

3. den

Na kole okolo a napříč Balatonem: historické hlavní město Balatonu Keszthely (česky Blatenský kostel), klidný Szigligetský poloostrov se středověkým hradem a rušnější okolí sopky Badaczony; přejezd Balatonu trajektem a zakončení etapy ve vinařském Balatonbogláru – nákupy vína anebo třeba svezení na bobové dráze (50–65 km).

4. den

Po snídani odjezd autobusem do města Hévíz s největším termálním jezerem v Evropě, projížďka na kole se zakončením v místních jezerních lázních (16 km); odpolední cesta domů, příjezd do Prahy v nočních hodinách. 

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, CYKLOVLEK