ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Elba a Korsika na plachetnici

Sportovní plavba na jachtě
rafting a vodní turistika★★ jsem ochoten cestovat skromněji

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 9. – 10. 9. 20228 dní54073210

Cena cabin charter – jednotliví účastníci

3. 9. – 10. 9. 20228 dní54073211

Při kompletním obsazení lodě 6 účastníky

10. 9. – 17. 9. 20228 dní54073220

Cena cabin charter – jednotliví účastníci

10. 9. – 17. 9. 20228 dní54073221

Při kompletním obsazení lodě 6 účastníky

Na co se můžete těšit?

  • Plavba na plachetnici
  • Skalnaté i písečné pláže, které si v ničem nezadají s Karibikem
  • Pestré pobřeží, divoké hory a malebné středomořské vesničky
  • Skvělé šnorchlování a potápění v nejlepším místě ve středomoří
  • Plavba plná skvělého jídla a vynikajícího vína.

Popis

Jachta, respektive katamarán či plachetnice to není jen "loď", ale jakýsi fenomén dnešní doby. Jachting představuje aktivní způsob jak zažít moře a cizí země. Navíc jde v době covidu o velmi bezpečný způsob cestování.

Ostrovy Elba a Korsika jsou pro mnoho jachtařů opravdu srdeční záležitostí.

Toskánský ostrov Elba je idilickou jachtařskou oblastí. Charakterizuje ji členité pobřeží, průzračné moře, malebné zátoky a také pestrý podmořský život. Písečné zátoky střídají skalnaté útesy a malebné zátoky nabízející romantická kotviště. Jedná se o jednu z nejlepších středomořských oblastí pro potápění s mnoha vraky a úžasnou podmořskou skalní scenérii.Stálé a teplé počasí je příznivé nejen pro plachtění, ale také pro pěstování vína. Budeme prozkoumávat vnitrozemí a také degustovat zdejší skvělou gastronomii i vína.

Pro Korsiku jsou zase typické vysoké divoké hory, velkolepé pobřeží, skvělá kuchyně a také uvolněný přístup k životu. Při krátké návštěvě Korsiky rozhodně stojí za objevování Cap Corse. Je to působivá oblast nejsevernějšího výběžku s mnoha kostely, hrobkami a malými přístavy a krásnými vinicemi ze kterých je úchvatný pohled na moře.

Oba dva ostrovy – Elbu i Korsiku spojuje historie a jméno Napoleona Bonaparte. Korsika je jeho rodištěm a Elba bylo místo jeho a nuceného exilu.

Program

1.den

Příjezd do Piombina, setkání s kapitánem, nalodění, breefing a vyplutí. Po dvouhodinové přeplavbě doplouváme do přístavního městečka Rio Marina. Můžeme zde navštívit římské památky a vyzkoušet skvělou kuchyni středomořskou kuchyni a ochutnat zdejší skvělá vína.

2.–3. den

Plavba okolo ostrova Elba, který charakterizuje krásné členité pobřeží. Velký počet miniaturních pláží v malebných zátokách vybízí ke koupání v průzračném moři a k nahlédnutí do podmořského světa.

Zakotvení v charismatickém přístavním městečku Marciana Marina, které zdraví námořníky charakteristickou saracénskou věží. Právě odtud vede pro zájemce stezka k lanovce (nebo pěšky)  na nejvyšší vrchol ostrova Monte Capanne (1019 m) s úchvatným výhledem hodným Napoleona.

4. den

Přeplavba na malý romantický ostrov Capria s divokou přírodou, strmým pobřežím s mnoha jeskyněmi. Zdejší zálivy jsou domovem mnoha nebojácných ryb a nezřídka kdy tady můžete vidět i delfíny.

5.–6. den

Pokud budeme mít chuť si opravdu zaplachtit, můžeme se na den vydat k nádhernému členitému pobřeží Korsiky a zakotvit u malé vesničky Macinaggio na severním cípu ostrova.

Je zde fascinující pevnost Culumbano a lákají i někdejší stezky celníků na Cap Corse. To je Korsika v miniatuře. Strážní věže, kostely, hrobky a malé přístavy i vinice a úžasné výhledy.

7. den

Dlouhá celodenní přeplavba. (Částečně můžeme plout i v noci). Nazpět do Piombina. Nocleh v marině.

8. den

Ranní vylodění v Piombinu.

Podmínky

ZOBRAZIT FOTOGALERII PODMÍNEK ZÁJEZDU