ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Silvestr ve Vietnamu

Přelom roku v jižním Vietnamu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
26. 12. 2022 – 4. 1. 202310 dní29349301

Na co se můžete těšit?

  • Pohnutá minulost i moderní současnost Saigonu
  • Tunely Cu Chi vybudované za vietnamské války
  • Rušný život na řece Mekong
  • Nový rok pod kokosovými palmami

Popis

Vyměňte mrazivé a pošmourné dny za sluncem zalité jižní pobřeží Vietnamu a oslavte s námi Nový rok na ostrově Phu Quoc, na jednom z nejhezčích míst jihovýchodní Asie. Naše cesta kombinuje poznání i zábavu, dobrodružství i aktivní odpočinek, ruch velkoměsta, poklidnou vesnickou atmosféru i svérázný život v tropické džungli. Nejprve navštívíme Saigon a seznámíme se blíže s jeho složitou a pestrou minulostí, nevyhneme se ani jeho ulicím tepajícím životem. Unikneme ale i do klidu vesniček lemujících břehy Mekongu, uvidíme přípravu cukrovinek z medu a rýže a ti nejodvážnější si připijí pálenkou, v níž místo švestek plavou hadi a štíři. Pohnutou válečnou historii země si připomeneme u tunelů Vietcongu v Cu Chi. Od všech vjemů si odpočineme při několikadenním pobytu na ostrově Phu Quoc, kde si každý najde aktivity dle svého gusta.

Program

1.–2. den

Praha – Saigon (dnešní Ho Či Minovo město): přílet do největšího města Vietnamu, kde se duch koloniální minulosti prolíná s hektickým tempem moderního života, překotným rozvojem a kosmopolitní atmosférou – případný program dle času příletu.

3. den

Saigon: výlet do tunelů Cu Chi – síť více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války; Saigon – koloniální francouzská architektura (pošta, radnice, bývalý prezidentský palác, katedrála Notre Dame); kavárničky, tržnice a životem kypící ulice vietnamské jižní metropole.

4. den

Saigon – delta Mekongu: projížďka lodí po hlavním toku řeky i po bočních ramenech – prodej ovoce a zeleniny přímo z lodi, malé výrobny produktů z rýže, medu ad.; nocleh v deltě Mekongu.

5. den

Delta Mekongu – Saigon: plovoucí trh Cai Rang (největší v deltě); návrat do Saigonu a vychutnávání rušné atmosféry velkoměsta – možnost návštěvy některého z nočních trhů.

6. den

Saigon – Phu Quoc: přesun na letiště a odlet na Phu Quoc – oslavy Silvestra a Nového roku v prostředí tropického ostrova.

7.–8. den

Phu Quoc: 2denní odpočinek na sněhobílých plážích, koupání a šnorchlování v průzračných vodách Thajského zálivu, projížďky na motorkách, výlety do centra ostrova.

9.–10. den

Phu Quoc – Praha: odlet přes Saigon zpět do ČR, přílet 10. den.

Podmínky

Přijďte na naše promítání

Vietnam

Promítající: Jan Pospíšil

14.11.2022, 18:00, Hradec Králové: Adalbertinum – Studio A

Vstup 70 Kč
Kapacita 50 míst
Kontaktní údaje
Čs. armády 300, Hradec Králové Otevřít v Google Maps
Studio A – pondělí od 18:00 do 19:40 hodin
Zakoupit lístky na vybrané promítání můžete ZDE.
Představíme vám zemi, kde moderní a rušná velkoměsta střídají vesničky v nekonečné zeleni rýžových políček. Tentokrát se budeme podrobněji věnovat zejména jeho severní části. Žijí zde představitelé horských kmenů, jež si doposud zachovaly svou tradiční kulturu a způsob obživy. Dlouholetý průvodce a milovník Vietnamu Jan Pospíšil vás seznámí s lidmi etnik Hmong, Nung, Dao a dalšími, jež od sebe snadno rozpoznáme podle krásného a unikátního oblečení jejich žen. Ukáže vám méně známá místa a odlehlé vesničky někdejší Indočíny s barevnými trhy, krajinu členitých hor, zelených políček s rýží i zeleninou a nesčetných jeskyní a vodopádů. Nevynechá ani významná místa starobylé Hanoje – kulturního centra a metropole Vietnamu. Promítání doplní i fotografie malebné oblasti okolí Ninh Binhu neboli jak říkají Vietnamci "Halongu na souši".