ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Skotsko – ostrov Skye

Putování po Mlžném ostrově
poznávací zájezdyturistické zájezdy1-2 nenáročný / středně náročný★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 9. – 23. 9. 20228 dní44 800 Kč16631210
Základní cena 44 800 Kč
Služby za příplatek
Jednolůžkový pokoj povinný14 800 Kč

Na co se můžete těšit?

  • Vodopády padající do moře, jezírka a skalní věže
  • Tajuplné skotské hrady, kamenné mosty a viadukty
  • Palírna whisky, rybářská městečka, tradiční hospůdky
  • Vyhřívající se tuleni i pasoucí se chlupaté ovce a krávy

Popis

Vypravte se s námi na několikadenní objevování největšího a nejkrásnějšího ostrova ze souostroví Vnitřní Hebridy. Ochutnejte jeho drsnou a nezaměnitelnou chuť stejnou jako slavná místní whisky Talisker, která učarovala už Robertu Louisi Stevensonovi. Budeme moci obdivovat nádherná zelená údolí s křišťálovou vodou, dramatické skalní útvary, útesy tyčící se nad mořem, pohádková jezírka a vodopády, starodávné hrady hrdých skotských rodů, kamenné mosty a viadukty. A když nás kochání se tou vší krásou unaví, můžeme si dát onu lahodnou skotskou single malt nebo spláchnout místní vyhlášené fish&chips sklenicí vychlazeného piva a kochat se nádherným západem slunce.

Program

1. den

Praha – Edinburgh – Fort William: přílet do hl. města Skotska a následný přejezd scénickou cestou přes Highlands; vyhlídka na Loch Tulla, pustá rašeliniště Rannoch Moor, dechberoucí scenérie Glen Etive jedna z nejfotografovanějších hor ve Skotsku, ikonická hora Stob Dearg; kratší výšlap (2 h) v jednom z nejkrásnějších údolí skotské vysočiny Glen Coe.

2. den

Fort William – ostrov Skye:údolí Glen Nevis pod nejvyšší horou Skotska Ben Nevis (1345 m), procházka pod vodopády Steall Waterfall (2 h), které se objevily i ve filmu Harry Potter a Ohnivý Pohár; přejezd na ostrov Skye – výhled na pět vrcholů Five Sisters a na asi nejznámější hrad skotské vysočiny Dornie Castle proslavený filmem Highlander; přejezd mostu Skye Bridge; vesnička Sligachan se starým kamenným mostem Old Bridge s vrcholky Cuillin Hills (tzv. skotské Alpy) v pozadí; malebné přístavní hlavní město ostrova Portree.

3. den

Výlet na nejsevernější výběžek ostrova  – tříhodinová túra s úžasným výhledem na skalní věž The Old Man of Storrvodopád Mealt Falls s vodou padající z výšky 55 metrů přímo do moře ze skály Kilt Rock připomínající tvarem mužský národní oblek;  hrad Dunvegan Castle klanu MacLeod; jedna z nejhezčích pláží ostrova – Coral Beach, procházka podél moře a pro otužilce možnost koupání; prohlídka romantického přístavu Portree s obchůdky a se skvělými fish&chips.

4 den

Vyhlídka na nejvyšší vrchol ostrova Sgurr Alasdair (992 m); rybářská vesnička Elgol projížďka výletní lodí kolem západního pobřeží ostrova, kde lze za slunného počasí cestou pozorovat tuleně vyhřívající se na kamenech; procházka (2 h) k nádhernému jezeru Loch Coruisk v srdci hor; procházka (2 h) k pohádkovým Fairy Pools na západním úbočí Cuillin Hills v širokém údolí Glen Brittle – kaskádovitá soustava jezírek s křišťálovu vodou. 

5. den

Krásná túra (4 h) údolím Glenem Sligachan podél stejnojmenné řeky se starým kamenným mostem mezi východní a západní částí pohoří Cuillins; světoznámá palírna Talisker Distillery z roku 1830, kde ochutnáme jedinečnou nakouřenou chuť  single malt whisky, která učarovala i spisovateli R. L. Stevensonovi;  kamenitá pláž Talisker Bay se západem slunce; pohled na vodopád padající z útesů Rubha Cruinn a skaliska vyrůstajících přímo z moře.

6. den

Staffin Dinosaur Footprint – zachovalá stopa prehistorického ještěra; Quiraing – součást geologického zlomu Trotternish Ridge – stolové kopce, skalní stěny a věže, rokle a spousta ovcí; přístavní město Uig a pivovar The Isle Of SkyeFairy Glen neboli “Údolí víl” – malinké avšak asi nejkouzelnější údolí ostrova s kopci bizarních tvarů, skalními věžemi, jezírky a kruhy z kamenů; maják Neist Point – jedno z nejpopulárnějších míst na pozorování západu slunce nad skalnatými útesy. 

7. den

Ostrov Skye – Stirling: zpáteční cestu vezmeme trajektem po vodě směr Mallaig; cestou do vnitrozemí nás čeká další krásná trasa podél zálivů a jezer jako Loch Ailort nebo Loch Eilt; Glenfinnan Viaduct – nejslavnější skotský viadukt, proslavený filmovou sérií o Harry Potterovi; zastávka v malebném přímořském městě Oban s viktoriánskou architekturou; přejezd do Stirlingu, města Williama Wallace a kdysi hlavního města Skotska, procházka historickým centrem. 

8. den

Stirling – Edinburgh – Praha: výhled na středověký hrad Stirling a na 67 m vysokou neogotickou věž tzv. Wallace Monument; přejezd na letiště v Edinburghu a odlet domů dle letového řádu.

Podmínky