ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Maroko – treking ve Vysokém Atlasu

Výstup na střechu severní Afriky – Džebel Toubkal
turistické zájezdy2-3 středně náročný / náročný★ zvládnu i noclehy pod stanem nebo náročné cestování

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
24. 5. – 1. 6. 20249 dní25411401

AKTUÁLNĚ PLNO

21. 9. – 29. 9. 20249 dní25411402

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Šestidenní treking ve Vysokém Atlasu nalehko
  • Výstup na nejvyšší horu severní Afriky – Džebel Toubkal (4167 m)
  • Marrákéš – starobylé královské město s nezapomenutelnou atmosférou
  • Ubytování v kempech a horských chatách s plnou penzí

Popis

Treking přes Vysoký Atlas je právem zařazován mezi nejhezčí treky světa. Budeme putovat po dávných karavanních stezkách dodnes využívaných místními pastevci, setkáme se s Berbery – místními obyvateli žijícími v harmonii s přírodou v kamenných vesničkách přilepených na úpatí majestátných hor. Překonáme několik třítisícových sedel a vrcholem naší cesty bude výstup na čtyřtisícový Džebel Toubkal, nejvyšší horu severní Afriky.

Celý trek absolvujeme v péči místního doprovodného týmu, zavazadla nám ponesou muly a o naše stravování se postará zkušený a zodpovědný kuchař. Spát budeme podle možností v horských chatách, u místních vesničanů a ve zcela neobydlených oblastech nám naši průvodci postaví stanový tábor.

Začátek a konec našeho pobytu věnujeme společné či individuální prohlídce Marrákeše, jednoho z nejkrásnějších marockých měst, pulzujícího autentickou severoafrickou exotikou.

Program

1. den

Letecky Praha – Marrákeš (nebo Casablanca), dle času příletu prohlídka města.

2. den

Transfer do horské vesničky Imlil (1800 m), výchozího bodu našeho treku, kde se společně s průvodcovským týmem připravíme na trek a pozvolna vykročíme údolím na první etapu směrem k Tacheddirtu (2314 m); den zakončíme večeří a stanováním vedle řeky s výhledy do údolí  (12 km/ ↑ 1020 m/ ↓ 340 m/ 6 h).

3. den

Po probuzení posnídáme u řeky a začneme pomalým, ale náročným výstupem přes údolí až k průsmyku Tizi Likemt (3555 m) odkud je pěkný výhled na Toubkal a jeho sesterské čtyřtisícové vrcholy; následně sestoupíme do vesnice Azib Likemt (2600 m), kde se na noc utáboříme a dopřejeme si zasloužený odpočinek (11 km/ ↑ 1264 m/ ↓ 985 m/ 7 h).

4. den

Lehčí etapa rozmanitou krajinou s výhledy na Džebel Toubkal; cesta nás zavede až do jedné z nejkrásnějších berberských osad – Amsourzerte (1797 m), kde se ubytujeme v tradičním berberském obydlí (15 km/ ↑ 730 m/ ↓ 1500 m/ 7 h).

5. den

Směrem na západ z Amsourzerte projedeme několika malými vesnicemi na cestě k jezeruIfni – jedinému jezeru v pohoří Vysokého Atlasu; jezero je obklopeno tyčícími se vrcholy a je příjemným místem pro stanování a strávení odpoledne odpočinkem na jeho břehu (8 km/ ↑ 720 m/ ↓ 240 m/ 4 h).

6. den

Dlouhý strmý výstup v náročném terénu až do sedla Tizi n'Ouanoums (3680 m), odkud sejdeme na Nelterovu chatu, kde se připravíme na zítřejší zdolání vrcholu Džebel Toubkal (11 km/ ↑ 1415 m/ ↓ 590 m/ 7 h).

7. den

Dlouhý den začneme ještě před rozbřeskem a během 2 až 3 hodin dosáhneme zaslouženého vrcholu nejvyšší hory severní Afriky – Džebel Toubkal (4167 m), odměnou za náročný výstup nám budou impozantní výhledy od pohoří Vysokého Atlasu, přes marrákešskou planinu na severu, až po nekončící Saharu na jihu; po sestupu zpět na horskou chatu si dopřejeme vítězný oběd a vrátíme se do Imlilu; transfer do Marrákeše (18 km/ ↑ 1040 m/ ↓ 2500 m/ 10 h).

8.–9. den

Marrákeš– královské město s nezapomenutelnou atmosférou, náměstí Jemaa el Fna, množství unikátních památek a súky, staré obchodní a řemeslnické čtvrti; gurmánský večer v centru města a poslední nákupy suvenýrů; letecky Marrákeš – Praha.

Podmínky

GALERIE: DOPRAVA, HORSKÉ VYBAVENÍ, UBYTOVÁNÍ, STRAVOVÁNÍ