ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Perly západní Kanady

Zájezd nabitý atrakcemi!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 7. – 10. 8. 202315 dní40100330

AKTUÁLNĚ PLNO!

24. 8. – 7. 9. 202315 dní40100340
21. 9. – 5. 10. 202315 dní40100350

Na co se můžete těšit?

  • Největší přírodní krásy a atrakce západu Kanady
  • Plavba po zálivu kosmopolitního města Vancouver
  • NP Banff i NP Jasper s ledovcem Athabasca
  • Nejkrásnější vodní cesta světa – Inside Passage
  • Ostrov Vancouver a hl. město Britské Kolumbie – Victoria

Popis

Naši zkušení průvodci Vás seznámí s metropolemi a přírodou západní Kanady. Poznáte kosmopolitní Vancouver i prérijní Calgary, luxusní Kelownu i od světa odříznutý Prince Rupert. Projdete se po trailech Rocky Mountains kolem jezer tak krásných a barevných, že se ani nechce věřit jejich přírodnímu původu. Náš zájezd Vám nabídne poznání nejkrásnějších partií Britské Kolumbie a Alberty, dovede Vás na přírodní klenot ostrov Vancouver. Setkáte se s medvědy, jeleny a losy, budete se plavit na raftu po řece i na člunu po horském jezeře, vydáte se do pacifických fjordů za velrybami a kosatkami….a celodenní průjezd lodí slavnou Inside Passage jen umocní Vaše dojmy.

Program

1. den

Letecky Praha – Vancouver (v některých termínech může být přílet do města Seattle v USA). Po uvítání na letišti průvodcem transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

Vancouver – celodenní prohlídka zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Stanley Parku a Lynn Valley s jedinečným visutým mostem a Vancouver Lookout – věže v centru města s 360° výhledem; fakultativně nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou; návštěva kina IMAX nové generace s filmem "Fly Over Canada".

3. den

Kelowna – Časně odjezd vstříc horám. První zastávku uděláme v městečku Hope, které se proslavilo natáčením filmu Rambo. Některá z míst Vám budou jistě povědomá… Přes North Cascades Range, polopouštní krajinou přes městečka Princeton a Penticton dorazíme k Okanagan Lake, dle počasí koupání v jezeře. Odpoledne příjezd do města Kelowna, prohlídka centra a ubytování. Bude-li zájem, můžeme navštívit některé ze zdejších vinařství… 

4. den

NP Mt. Revelstoke, Radium Hot Springs – přejezd do města Revelstoke, návštěva horského národního parku Mt. Revelstoke a výlet kvetoucí horskou přírodou; pokračování přes národní park Glacier do městečka Golden, ztraceného mezi horami. Potom do Radium Hot Springs, vstupní brány národního parku Kootenay. Po ubytování Vás pozveme ke koupeli ve zdejších termálních pramenech.

5. den

NP Kootenay, NP Banff, Calgary – den začneme průjezdem NP Kootenay, kde budeme obdivovat majestátní horské štíty a ledovce. Při pozdějším průjezdu NP Banff absolvujeme vycházku Johnston Canyonem podél horské bystřiny k vodopádům. Odpoledne dorazíme do Calgary, následuje prohlídka centra a ubytování. Večer společně navštívíme vyhlídkovou věž Calgary Tower.

6. den

NP Banff – odjezd přes Canmore do slavného letoviska Banff. Cestou navštívíte Kananaskis Valley, které je známé výskytem losů a velkého množství medvědů baribalů. Nabídneme Vám také fakultativní let helikoptérou nad horami a jezerem Minnewanka, největším z jezer v oblasti. Po ubytování v Banffu následuje prohlídka městečka a jeho okolí. Všem doporučujeme podvečerní návštěvu termálních lázní s výhledem na majestátní vrcholy hor!

7. den

NP Banff, NP Jasper – dopoledne návštěva jezer Lake Louise a Moraine Lake v NP Banff. Poté si „odskočíme“ do sousedního NP Yoho, kde navštívíme peřeje řeky Kicking Horse, jedinečné Emerald Lake, a impozantní vodopády Takakkaw. Zhlédneme také zdejší raritu – spirálové železniční tunely. Odpoledne pak navštívíme vyhlídku na jezero Peyto Lake, známé neskutečně pastelovou barvou vody. Ubytování ve večerních hodinách.

8. den

NP Jasperráno fakultativní let helikoptérou nad Rocky Mountains; poté následuje odjezd po Icefields Hwy do Jasperu. Po vyhlídce na ledovec Columbia (krátká túra k čelu ledovce) Vás čeká prohlídka parku včetně stejnojmenného městečka. Zde Vás pozveme k plavbě na raftu po řece Athabasca jedinečným krajem neporušené horské přírody! Vaše dnešní cesta pokračuje k úchvatnému jezeru Maligne, kde jsme Vám připravili plavbu lodí s výhledy na okolní majestátní horské štíty.

9. den

PP Mt. Robson – v případě slušného počasí ráno fakultativněmožnost výjezdu proslulou lanovkouna vrchol Whistlers nad městem Jasper a vyhlídka na jedinečné panorama hor; pokračování cesty do provinčního parku Mt. Robson, procházka a pozorování zvěře; v podvečer příjezd do Prince George.

10. den

Prince Rupert – celodenní přejezd jedinečnou přírodou Britské Kolumbie do téměř od světa odříznutého města Prince Rupert ležícího na břehu hlubokého mořského fjordu. Cestou dávejte dobrý pozor na četné medvědy, losy a jeleny!

11. den

Inside Passage – velmi časně se nalodíme na lodní trajekt, kterým absolvujeme celodenní průjezd jednou z nejkrásnějších vodních cest světa; necháme se unášet krásou okolní nedotčené přírody a budeme pozorovat obyvatele zdejších fjordů – vydry, kosatky, běluhy, vorvaně; v pozdní večer příjezd do Port Hardy na ostrově Vancouver. (U prvního a posledního zájezdu sezóny plavba probíhá zčásti v nočních hodinách, a ubytování je zajištěno na lodi.)

12. den

Vancouver Island – celodenní relaxační přejezd ostrovem Vancouver do hlavního města Britské Kolumbie Victorie; cestou navštívíme Campbell River a Duncan, který je známý velkou sbírkou domorodých totemů.

13. den

Victoria – den zahájíme pěší prohlídkou města, kterou zakončíme ve středu Inner Harbor, přístavu v centru. Odpoledne jedinečný výlet na člunu Zodiac za kosatkami – typickými obyvateli zdejších vod; fakultativně let hydroplánem nad Victorií a pobřežím ostrova Vancouver; poslední večer strávíme v romantickém centru města.

14.–15. den

Dopoledne odjezd trajektem na pevninu, Podle letového řádu individuální program, transfer na letiště do Vancouveru, letecky zpět do Prahy. (V případě odletu domů v dopoledních hodinách bude přesun na pevninu realizován v předešlý večer.)

Podmínky