ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Z Vancouveru na Aljašku

Velká cesta za krásami severu
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
18. 7. – 7. 8. 202421 dní40518430

AKTUÁLNĚ PLNO

8. 8. – 28. 8. 202421 dní40518440
27. 8. – 16. 9. 202421 dní40518450

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO

8. 6. – 28. 6. 202421 dní40518410
27. 6. – 17. 7. 202421 dní40518420

Na co se můžete těšit?

  • Nespoutaná divočina NP Denali
  • Glacier Highway lemovaná štíty hor a ledovci
  • NP kanadských Rocky Mountains
  • Kanadský Vancouver i aljašský Anchorage

Popis

Nejlepší dovolená pro milovníky přírody. Tento zájezd nabízí průřez přírodou západní Kanady a Aljašky, od pacifického pobřeží přes národní parky Rocky Mountains až po aljašské hory a mořské fjordy. Drsná severská příroda plná divokých zvířat nikoho nemůže zklamat!

Program

1. den

Letecky Praha – Vancouver. Po uvítání na letišti průvodcem transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting. (V některých termínech může být přílet směrován do Seattlu.)

2. den

Vancouver – prohlídka zahrnující největší atrakce města: Gas Town, Canada Place, Stanley Park, Lions Gate a slavný visutý most Lynn Bridge… V podvečer společně navštívíme vyhlídkovou věž, odkud je jedinečný rozhled po celém centru Vancouveru.

3. den

Dopoledne volno v centru města. Fakultativně Vám nabízíme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a okolím a novou atrakci Vancouveru„Fly Over Canada“ – simulovaný let nad krásami Kanady v rozměru, který můžete vnímat všemi smysly. Odpoledne odjezd přes Horseshoe Bay k úchvatným vodopádům Shannon Falls, v podvečer ubytování v podhorském letovisku Squamish.

4. den

Návštěva letoviska Whistler, známého jako dějiště Zimní olympiády 2010. Pokračovat budeme krásnou horskou přírodou do města Kamloops, ubytování v hotelu v Revelstoke.

5. den

V úvodu dne navštívíme horský NPMt. Revelstoke, známý neskutečně barevnými horskými loukami a krásnými horskými túrami. Jeden z těchto výletů absolvujeme společně a poté se rozjedeme krásnou přírodou Rockies do horského městečka Golden. Podél řeky Columbia dorazíme odpoledne do Radium Hot Springs. Určitě neodmítnete naše pozvání k večernímu posezení v horkých termálních pramenech… Ubytování v podvečer.

6. den

Průjezd NP Kootenay se zastávkami na jedinečných vyhlídkách. Po příjezdu do NP Banff absolvujeme nejprve pěší výlet Johnstonovým kaňonem podél horské bystřiny ke krásným vodopádům, poté se rozjedeme do letoviska Banff. Prohlídka městečka a okolí, pokračování cesty do místa ubytování v předhůří Rocky Mountains.

7. den

Den naplněný krásou kanadských Rockies. Ráno Vám nabídneme dech beroucí fakultativní let helikoptérou nad horským masivem Three Sisters a Spray Valley. Poté vyrazíme k jezerům Moraine Lake a Lake Louise. Dále nás čeká návštěva peřejí Kicking Horse, fascinujících vodopádů Takakkaw a jezera Emerald Lake, kde si „odskočíme“ do sousedního NP Yoho. Šňůru jezerních perel završíme návštěvou sytě modrozeleného ledovcového jezera Peyto Lake, obklopeného sytě zelenými lesy. Nocleh nás čeká v rezortu ležícím v údolí mezi dvěma horskými masivy.

8. den

Celodenní průjezd po tzv. Glacier Highway, lemované přírodou plnou horských štítů a alpinských ledovců. Čeká Vás návštěva ledovce Columbia /krátký trail k čelu ledovce/ a zastávka u vodopádů Sunwapta a Athabasca na stejnojmenné ledovcové řece. Po příjezdu do NP Jasper nás čeká trail kaňonem Maligne kolem divoké říčky; návštěva Pyramid Lake, a závěrem návštěva městečka Jasper. Ubytování ve večerních hodinách.

9. den

Dopoledne Vám nabídneme fakultativní plavbu na raftu po řece Athabascapoté se přesuneme do NP Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít. Doporučíme Vám tu trail podél Robson River k jezeru Kinney. Poté se rozjedeme do místa ubytování v Prince George.

10. den

Časný odjezd přes Fort Fraser a New Hazelton na západ. Celodenní putování kanadskými horami po kdysi zapadlé zlatokopecké cestě; nocleh v osadě Dease Lake. Připravte se na setkání s černými medvědy, jejichž množství je ve zdejší přírodě udivující…

11. den

Průjezd liduprázdnými horami podél Dease River na Alaska Highway, pozorování zvěře ve volné přírodě, návštěva Watson Lake a proslaveného „lesa tabulí“. Odpoledne dorazíme po stopách zlaté horečky do slavného městečka Skagway (USA) na břehu hlubokého fjordu. Po ubytování prohlídka historického downtownu Skagway a návštěva výchozího místa trailu k průsmykům Chilcoot a White Pass.

12. den

Dopoledne přejezd do Whitehorse, hlavního města provincie Yukon. Průjezd jedinečnou přírodou s velmi pravděpodobným setkáním s medvědy a dalšími obyvateli zdejší přírody. Navštívíme také nejsevernější poušť světa u městečka Carcross. Odpoledne příjezd do Whitehorse. Po ubytování prohlídka v okolí – navštívíme Miles Canyon na řece Yukon a seznámíme se se způsobem migrace lososů přes peřeje a umělá vodní díla /tah lososů začíná cca v polovině srpna/.

13. den

Ráno odjezd do Dawson City, městečka proslaveného těžbou zlata na soutoku řek Yukon a Klondike – cestou uvidíte kdysi lodníky obávané peřeje Five Fingers. V odpoledních hodinách po příjezdu do Dawson City následuje ubytování a prohlídka městečka. Doporučujeme Vám večerní návštěvu kabaretu a kasina Diamond Tooth Gerties – nejdéle nonstop funkčního kasina a kabaretu v Severní Americe, a nezapomeňte ochutnat dawsonskou specialitu – sourtoe cocktail!

14. den

Dawson City – relaxační den po náročných zážitcích! Dopoledne si vychutnejte volno v Dawsonu – nezapomeňte navštívit některého ze zlatníků a potěžkat si v ruce pravý zlatý nugget, doporučujeme též posedět na břehu veletoku Yukon a pokochat se jeho silou, nebo si při procházce podél řeky Klondike představit tisíce lidí, kteří kdysi dno tohoto údolí obrátily mnohokrát naruby… Odpoledne absolvujete s průvodcem okruh po nejslavnějších místech zlaté horečky: navštívíte proslulé zábory na potocích Bonanza a Eldorado, na záboru č. 6 si dokonce s vypůjčenou pánví můžete vyzkoušet vlastní štěstí! Údolím potoka Hunker Creek podél dosud funkčních zlatonosných záborů se vrátíte zpět do Dawsonu. Dalším z navštívených míst bude hrob slavného českého dobrodruha a polárníka Jana Welzla na městském hřbitůvku a závěrem stanete na vrcholu hory Dome, odkud je nejlepší vyhlídka na Dawson City a okolí.

15. den

Volné dopoledne v Dawsonu. Po překročení Yukonu trajektem Vás dnes čeká krásná cesta – Top of the World Highway,po hřbetech vysokých hor s fantastickými výhledy stovek mil daleko na území USA s průjezdem přes nejsevernější hraniční přechod do USA – Poker Creek. Územím zlatokopů přes osadu Chicken do městečka Tok ležícího na Alaska Highway, ubytování.

16. den

Odjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty – města Fairbanks se zastávkami v osadách Delta Junction a North Pole (domov Santa Clause, kterého navštívíme!). Prohlídka centra města, ubytování.

17. den

Odjezd do NP Denali výlet busem správy národního parku. Pozorování divoké zvěře v neporušené přírodě a vycházky horskou přírodou do večerních hodin. Ubytování.

18. den

Přejezd do Anchorage s návštěvou Talkeetnu, výchozího místa horolezeckých výprav k masivu Denali nejvyšší hory Severní Ameriky. Možnost jedinečného fakultativní let nad masivem Denali.  Příjezd do Anchorage – prohlídka města, návštěva největšího přístavu hydroplánů na světě na Lake Hood. Po ubytování indiv. volno.

19. den

Celodenní výlet do přístavního a rybářského městečka Seward, výchozího místa k návštěvě NP Kenai Fjords. Po prohlídce městečka fakultativně možnost plavby lodí do NP Kenai Fjords domova nepřeberného množství mořských savců a ptáků, známého též krásnými ledovci v hlubokých fjordech (cca 6 h plavby). Návrat do Anchorage v pozdních hodinách.

20.–21. den

Dle cestovního plánu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy (obvyklý je odlet ve velmi časných hodinách); přílet do Prahy 21. den.

Podmínky