ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národní parky západu USA

poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 7. – 7. 8. 202223 dní98 990 Kč40400240
Základní cena 98 990 Kč
Služby za příplatek
pojištění storna zájezdu2 500 Kč
připojištění Covid-19590 Kč
připojištění Covid-19 EXTRA PLUS1 090 Kč
registrace ESTA700 Kč
jednolůžkový pokoj nepovinný29 700 Kč
vstup do Universal Studios v Hollywoodu3 500 Kč
let helikoptérou nad San Franciscem4 950 Kč
let helikoptérou nad Grand Canyonem5 200 Kč
let letadlem nad Grand Canyonem3 800 Kč
let nad jezerem Lake Powell a Rainbow Bridge3 500 Kč
Polodenní výlet k přehradě Hoover Dam1 300 Kč
let helikoptérou nad nočním Las Vegas2 700 Kč
5. 8. – 27. 8. 202223 dní98 990 Kč40400250

AKTUÁLNĚ PLNO

27. 8. – 18. 9. 202223 dní89 990 Kč40400260

AKTUÁLNĚ PLNO

17. 9. – 9. 10. 202223 dní87 990 Kč40400270
25. 6. – 17. 7. 202223 dní40400230

UZAVŘENO

Na co se můžete těšit?

  • Nejkrásnější parky západu USA
  • NP Yellowstone, NP Grand Canyon, NP Arches a mnoho dalších
  • Slavná města Los Angeles a San Francisco
  • Jedinečná příležitost podívat se do Las Vegas a zkusit ruletu!

Popis

Zájezd, který nabízí milovníkům přírody průřez tím nejlepším, co může americký západ nabídnout. Od pouští po ledovce, od mořských pláží po horské štíty. Nechte se zlákat k poznání jedinečné rozmanitosti přírodních zajímavostí západu USA, doplněných o největší a nejzajímavější města oblasti!

Program

1. den

Letecky Praha – Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu na trase k horským národním parkům Sierry Nevady,  ubytování a orientační meeting.

2. den

NP Sequoia a Kings Canyon – velmi časně odjezd na sever, prohlídka parku do večerních hodin, ubytování na cestě do San Francisca.

3.–4. den

San Francisco – po příjezdu prohlídka hlavních atrakcí města včetně plavby lodí po zálivu pod Golden Gate. Další den pokračování prohlídky s dostatkem času k samostatným vycházkám; fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad San Franciscem a Golden Gate a v podvečer odjezd na sever a nocleh v motelu na trase.

5. den

NP Redwood – při průjezdu slavné „Avenue of the Giants“ si na klikaté silnici mezi obřími sekvojemi budete připadat jako trpaslíci! Návštěva národního parku na pobřeží Pacifiku, domova nejvyšších stromů na Zemi; po prohlídce pokračování do NP Crater Lake v Oregonu. Nocleh v motelu na trase.

6. den

NP Crater Lake – prohlídka parku průjezdem kolem jezerem zatopeného vulkanického kráteru s mnoha vyhlídkami a pokračování cesty na sever, nocleh v motelu na trase.

7. den

Seattle – návštěva NP Mt. Rainier se zastávkami na vyhlídkách na krásný vulkán a v odpoledních hodinách příjezd do Seattlu, indiv. prohlídka centra města.

8. den

NP Olympic – časně odjezd do národního parku na stejnojmenném poloostrově; celodenní okruh parkem, odpoledne odjezd lodním trajektem na pevninu.

9. den

NP North Cascades – dopoledne návštěva ve výrobním závodě Boeing v Everettu, kromě muzea letectví navštívíme výrobní linku, kde se montují Boeingy řady 747, 777 a 787; poté průjezd pohořím NP North Cascades, nocleh ve Spokane.

10. den

Coeur D´Alene NF – přejezd do národního parku Yellowstone, v podvečer ubytování v blízkosti parku.

11. den

NP Yellowstone – celodenní prohlídka – okruh parkem nejatraktivnějšími místy, pozorování bizonů, jelenů a další zvěře.

12. den

NP Grand Teton – průjezd přírodou tohoto parku kolem jezera Jenny, poté odjezd do Denveru. Nocleh v motelu na trase.

13. den

Denver – po příjezdu ubytování, prohlídka centra města a indiv. volno k odpočinku po první polovině zájezdu.

14. den

NP Rocky Mountain – průjezd parkem, pozorování zvířat a pěší výlet; odpoledne odjezd pohořím na západ, nocleh v Grand Junction.

15. den

NP Arches – celodenní návštěva parku, pěší výlety k jedinečným skalním obloukům. Zejména doporučujeme návštěvu světoznámého divu přírody Delicate Arch; večer příjezd do Green River.

16. den

NP Capitol Reef, Bryce Canyon – putování na jih přírodou státu Utah; průjezd zemí divokých kaňonů přes NP Capitol Reef a Canyon Escalante; odpolední prohlídka NP Bryce Canyon, známého tisíci pískovcových věžiček.

17. den

NP Zion, Lake Powell – návštěva NP Zion; průjezd parkem, traily, poté odjezd přes Kanab k jezeru Lake Powell; dle počasí možnost koupání v tomto pouštním jezeru vzniklém přehrazením kaňonu řeky Colorado; nocleh v Page.

18. den

NP Grand Canyon – průjezd po jižní terase kaňonu s vyhlídkami s časem k individuálním krátkým výletům; doporučujeme fakultativní let nad Grand Canyonem letadlem nebo helikoptérou – nezapomenutelný zážitek; odpoledne pokračování cesty do Las Vegas, orientační okruh nočním městem.

19. den

Las Vegas – celodenní volno, možnost samostatné návštěvě kasin a atrakcí města, či k relaxaci u hotelového bazénu. Protože však „to pravé“ poskytuje teprve noční rozzářené město, nabízíme tento den fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam na řece Colorado (včetně vstupu a prohlídky přehradní elektrárny a visitor komplexu, celkem cca 5 hodin). Večer fakultitavně nabídneme let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas – jedinečný zážitek!

20. den

NP Death Valley – časně odjezd do slavného Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího bodu západní hemisféry; prohlídka, poté pokračování cesty do Los Angeles.

21. den

Los Angeles – celodenní prohlídka zahrnující největší atrakce této metropole – Hollywood, Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive; odpoledne fakultativní možnost návštěvy filmových studií Universal.

22.–23. den

Dle letového řádu dopoledne volno, transfer na letišti a odlet do Prahy. Přílet druhý den v odpoledních hodinách.

Podmínky