ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Národní parky západu USA

Pořádná dávka přírody, národních parků a atrakcí!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 6. – 18. 7. 202422 dní40400430

AKTUÁLNĚ PLNO

18. 7. – 8. 8. 202422 dní40400440
8. 8. – 29. 8. 202422 dní40400450
29. 8. – 19. 9. 202422 dní40400460
19. 9. – 10. 10. 202422 dní40400470
16. 5. – 6. 6. 202422 dní40400410

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Nejkrásnější parky západu USA
  • NP Yellowstone, NP Grand Canyon, NP Arches a mnoho dalších
  • Slavná města Los Angeles a San Francisco
  • Jedinečná příležitost podívat se do Las Vegas a zkusit ruletu!

Popis

Zájezd, jenž nabízí milovníkům přírody průřez tím nejlepším, co může americký západ nabídnout. Od pouští po ledovce, od mořských pláží po horské štíty. Nechte se zlákat k poznání jedinečné rozmanitosti přírodních zajímavostí západu USA, doplněných o největší a nejzajímavější města oblasti!

Program

1. den

Letecky Praha – Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu na trase k horským národním parkům Sierry Nevady, ubytování a orientační meeting.

2. den

NP Sequoia a Kings Canyon – velmi časný odjezd na sever, prohlídka parku do večerních hodin, ubytování na cestě do San Francisca.

3.–4. den

San Francisco – po příjezdu prohlídka hlavních atrakcí města včetně plavby lodí po zálivu pod Golden Gate. Další den pokračování prohlídky s dostatkem času k samostatným vycházkám; fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad San Franciscem a Golden Gate; v podvečer odjezd na sever a nocleh v motelu na trase.

5. den

NP Redwood – při průjezdu slavné „Avenue of the Giants“ si na klikaté silnici mezi obřími sekvojemi budete připadat jako trpaslíci! Návštěva národního parku na pobřeží Pacifiku, domova nejvyšších stromů na Zemi; po prohlídce pokračování do NP Crater Lake v Oregonu. Nocleh v motelu na trase.

6. den

NP Crater Lake – prohlídka parku průjezdem kolem jezerem zatopeného vulkanického kráteru s mnoha vyhlídkami a pokračování cesty na sever; nocleh v motelu na trase.

7. den

Seattle – návštěva NP Mt. Rainier se zastávkami na vyhlídkách na krásný vulkán a v odpoledních hodinách příjezd do Seattlu, indiv. prohlídka centra města; ubytování ve večerních hodinách.

8. den

NP Olympic – časný odjezd do národního parku na stejnojmenném poloostrově; celodenní okruh parkem, odpoledne odjezd lodním trajektem na pevninu a ubytování v motelu.

9. den

NP North Cascades – dopoledne návštěva ve výrobním závodě Boeing v Everettu, kromě muzea letectví navštívíme výrobní linku, kde se montují Boeingy řady 747, 777 a 787; poté průjezd pohořím NP North Cascades; nocleh ve Spokane.

10. den

Coeur D'Alene NF – přejezd do NP Yellowstone, v podvečer ubytování v blízkosti parku.

11. den

NP Yellowstone – celodenní prohlídka a okruh parkem nejatraktivnějšími místy, pozorování bizonů, jelenů a další zvěře.

12. den

NP Grand Teton – průjezd přírodou tohoto parku kolem jezera Jenny, poté odjezd do Denveru. Nocleh v motelu na trase.

13. den

Denver – po příjezdu ubytování, prohlídka centra města a indiv. volno k odpočinku po první polovině zájezdu.

14. den

NP Rocky Mountain – průjezd parkem, pozorování zvířat a pěší výlet; odpoledne odjezd pohořím na západ, nocleh v Grand Junction.

15. den

NP Arches – celodenní návštěva parku, pěší výlety k jedinečným skalním obloukům, zejména doporučujeme návštěvu světoznámého divu přírody Delicate Arch. Večer příjezd do Green River.

16. den

NP Capitol Reef, Bryce Canyon – putování na jih přírodou státu Utah; průjezd zemí divokých kaňonů přes NP Capitol Reef a Canyon Escalante; odpolední prohlídka NP Bryce Canyon, známého tisíci pískovcových věžiček; ubytování ve večerních hodinách.

17. den

NP Zion, Lake Powell – návštěva NP Zion; průjezd parkem, traily, poté odjezd přes Kanab k jezeru Lake Powell; dle počasí možnost koupání v tomto pouštním jezeru vzniklém přehrazením kaňonu řeky Colorado; nocleh v Page.

18. den

NP Grand Canyon – průjezd po jižní terase kaňonu s vyhlídkami s časem k individuálním krátkým výletům; doporučujeme fakultativní let nad Grand Canyonem letadlem nebo helikoptérou – nezapomenutelný zážitek; odpoledne pokračování cesty do Las Vegas, orientační okruh nočním městem a ubytování.

19. den

Las Vegas – celodenní volno v Las Vegas! Využijte volna k odpočinku, nebo Vám nabízíme celodenní fakultativní výlet do národního parku Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího bodu západní polokoule. Večer Vám nabídneme další lahůdku – fakultatovní let helikoptérou nad zářícím Las Vegas.

20. den

Los Angeles – časný odjezd do Los Angeles, kde Vás čeká prohlídka města zahrnující největší atrakce této metropole – Hollywood, Beverly Hills, Griffith Observatory, Rodeo Drive a další... Prohlídku obvykle zakončíme zhlédnutím západu slunce na molu v Santa Monica Beach.

21.–22. den

Dle letového řádu dopoledne volno, transfer na letišti a odlet do Prahy. Přílet druhý den v odpoledních hodinách.

Podmínky