ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Křížem krážem Spojenými státy

Výběr nejlepšího z přírody a měst USA
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
6. 6. – 25. 6. 202420 dní40515420
18. 7. – 6. 8. 202420 dní40515430
29. 8. – 17. 9. 202420 dní40515440
19. 9. – 8. 10. 202420 dní40515450
25. 4. – 14. 5. 202420 dní40515410

AKTUÁLNĚ PLNO!

Na co se můžete těšit?

  • Z východního pobřeží USA až na západní
  • Přírodní krásy i města
  • Niagarské vodopády, Grand Canyon a Yosemity
  • Zábavní parky Sea World a Universal Studios

Popis

Lahůdka v nabídce, která Vám umožní absolvovat tři tématické poznávací okruhy během jedné dovolené. Pulzující východní pobřeží s New Yorkem, Niagarskými vodopády a Washingtonem, tropickou Floridu s centrem zábavy Orlandem, kosmickým střediskem Cape Canaveral, přírodní rezervací Everglades a symbolem rekreace Miami Beach a západní pobřeží USA a jeho metropole, úchvatné národní parky a přírodní krásy. Bohatý program obsahuje vše k prožití jedinečné aktivní dovolené!

Program

1. den

Letecky Praha – New York, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu, ubytování a společná večeře s průvodcem na účet CK.

2. den

New York – celodenní prohlídka Manhattanu a jeho největších atrakcí: nejprve plavba lodí kolem Manhattanu, poté prohlídka Lower Manhattanu, Battery Park, Wall Street, South Street Seaport, Brooklynský most, Čínská čtvrť, v podvečer pak oblast Central Parku, Time Square a 5. a 6. Avenue. Závěrem společná návštěva vyhlídky Rockefellerova centra, odkud je nejlepší výhled na svítící New York. Návrat do hotelu v pozdních hodinách.

3. den

Časný odjezd k Niagarským vodopádům. Průjezd oblastí Finger Lakes a farmářskou oblastí státu New York. Odpoledne společná plavba lodí pod vodopády na lodi Maid of the Mist a poté již volno k samostatné prohlídce světoznámých vodopádů.

4. den

Volné dopoledne k vychutnání atmosféry vodopádů a poté se již rozjedeme do Washingtonu. Amish county: krajem Amishů – lidí odmítajících výdobytky pokroku a techniky dorazíme do hotelu ve večerních hodinách.

5. den

Celodenní prohlídka Washingtonu D.C. zahrnující největší atrakce hlavního města USA – White House, Capitol, slavný Mall s muzei a galeriemi, Arlingtonský hřbitov, památníky... Návrat do hotelu ve večerních hodinách.
(Dle možností v konkrétním termínu je možný odlet do Orlanda již v pozdních hodinách tohoto dne.)

6. den

Časný transfer na letiště a odlet do Orlanda. Nejprve se seznámíme s atrakcemi International Drive v Orlandu a po ubytování je v programu návštěva zábavního parku Sea World, který je kromě seznámení s mořskou faunou vyhlášený vystoupeními cvičených kosatek, lachtanů, delfínů, lvounů a vyder a celou řadou horských drah. Návrat do hotelu očekávejte pozdě večer.

7. den

Ráno odjezd do Kennedyho kosmického střediska na Cape Canaveral. Prohlídka střediska do večerních hodin (kosmodrom, řídící středisko, odpalovací rampy busem, kino IMAX, setkání s astronautem – vše v ceně). Návrat do hotelu v podvečer.

8. den

Časný odjezd do Miami jihozápadní stranou Floridy, oblastí přírodních rezervací Big Cypress a Everglades. Cestou budeme pozorovat aligátory ve volné přírodě lužního pralesa během průjezdu speciálním trailem, který chybí na mapách. Uvidíte také kuriozní nejmenší poštovní úřad v USA. Večer po orientační návštěvě downtownu Miami ubytování v hotelu na Miami Beach.

9. den

Užijte si relaxační půlden po první části Vašeho zájezdu – na pláži, u bazénu či vycházkou po rušné Collins Avenue… Odpoledne Vás čeká transfer na letiště a odlet do Los Angeles. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. (Dle situace v konkrétním termínu je možný odlet do Los Angeles až ráno následujícího dne.)

10. den

Na úvod Vašeho pobytu na západě USA Vás čeká prohlídka Los Angeles, Beverly Hills a Hollywoodu, zakončená večerní návštěvou Santa Monica Beach.

11. den

Los Angeles: návštěva jedné z největších atrakcí USA – filmových studií Universal v Hollywoodu. V odpoledních hodinách potom odjezd do městečka Laughlin v Nevadě, plného hotelů s kasiny a hernami; ubytování.

12. den

Časný odjezd do Grand Canyonu – celodenní návštěva tohoto skvostu přírody, fakultativněmožnost letu nad kaňonem letadlem nebo helikoptérou. Večer příjezd do Page, ubytování.

13. den

Časně ráno vám nabídneme fakultativní let nad jezerem Lake Powellk největšímu skalnímu oblouku na světě Rainbow Bridge. Dopoledne návštěva přehradní hráze Glen Dam, poté odjezd podél severní hrany Grand Canyonu přes Kanab do NP Zion, dalšího klenotu severoamerické přírody. Prohlídka do pozdních hodin, následuje odjezd do Las Vegas. Po orientačním okruhu městem ubytování v hotelu na slavném "Stripu".

14. den

Las Vegas – volný den v městě zábavy! Můžete ležet a relaxovat u bazénu, procházet kasina, zkoušet štěstí ve hře, navštívit koncert nebo kabaret – zkrátka v Las Vegas můžete vše! Fakultativně Vám večer nabídneme některou ze zdejších skvělých show /bezvýhradně doporučujeme!!/.

15. den

Časný odjezd do NP Death Valley, nejnižšího a nejteplejšího místa západní polokoule. Pokračování přes Bakersfield přejezdem k hranici národního parku Yosemite, ubytování.

16. den

Celodenní návštěva NP Yosemite, domova slavné skalní stěny El Capitan, úchvatných vodopádů a obřích sekvojí. Během prohlídky překročíte přes Tioga Pass pohoří Sierra Nevada; ubytování ve večerních hodinách v hlavním městě Nevady Carson City.

17. den

Odjezd k jedinečnému horskému jezeru Lake Tahoe. Okruh kolem jezera začneme v South Lake Tahoe, kde Vám nabídneme fakultativně možnost výjezdu lanovkou na jeden z vrcholů nad jezerním kráterem (Fantastická vyhlídka od oceánu po Skalisté hory!) Pokračujeme podél jezera se zastávkami na mnoha úchvatných vyhlídkách. Odpoledne příjezd do hlavního města Kalifornie Sacramenta. Orientační prohlídka centra města a Old Town, v podvečer přejezd do San Francisca, ubytování.

18. den

Závěrem zájezdu Vás čeká celodenní prohlídka San Francisca. Absolvujete orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Golden Gate, Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Street..., poté Vás pozveme na projížďku lodí po zálivu pod slavný Golden Gate a kolem ostrova Alcatraz. Do večerních hodin pak budete mít volno k prohlídce Fischerman's Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca.

19.–20. den

Dle Vašeho cestovního plánu odjezd na letiště a letecky zpět do Prahy. Přílet do Prahy 20. den. (V případě odletu zpět z Los Angeles opustíte San Francisco časně ráno a následuje přejezd do Los Angeles na letiště a odlet.)

Podmínky