ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Velký okruh východní Kanadou

Nejlepší z přírody a měst východu Kanady
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
5. 10. – 19. 10. 202315 dní40200360
13. 7. – 27. 7. 202315 dní40200330
10. 8. – 24. 8. 202315 dní40200340
7. 9. – 21. 9. 202315 dní40200350

Na co se můžete těšit?

  • Tisíc jezer a ostrovů
  • Niagarské vodopády
  • Olympijské město Montreal 
  • Historický Quebec a moderní Toronto

Popis

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů ve východní Kanadě s originální trasou, který Vás nadchne! Nejenom oblasti Georgian Bay a národního parku Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s Huronskými kmeny, uvidíte, jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Quebec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce nejvyšší věže Ameriky…a mnohem více! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb… a Vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků.

Program

1. den

Letecky Praha – Toronto, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu.

2. den

Toronto – celodenní prohlídka včetně návštěvy CN Tower – donedávna nejvyšší stavby světa, a plavby lodí po jezeře Ontario; fakultativně možnost letu helikoptérou nad Torontem.

3. den

Georgian Bay – odjezd na sever do městečka Midland. Zde Vás čeká prohlídka historického skanzenu, přesné kopie první bělošské misijní stanice na huronském území. Odpoledne pokračování cesty do města Collingwood, ubytování a návštěva Blue Mountain Village, lyžařského resortu alpského stylu.

4. den

NP Bruce Peninsula – ráno vyhlídka na vrcholu Blue Mountain s jedinečným výhledem na Georgian Bay; přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, návštěva NP Bruce Peninsula a v podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory.

5. den

Bridal Veil Falls – ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulin – největší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří převážně původní obyvatelé Kanady. Návštěva vodopádů Bridal Veil, poté po mostě zpět na pevninu do města Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoritu. Zde společně navštívíte hlavní atrakci Sudbury – The Great Nickel /největší pěticent/ s muzeem dobývání niklu a dalších kovů v okolí města, včetně praktické ukázky a prohlídky hlubinného dolu. 

6. den

Sudbury – Ottawa: přejezd do hlavního města Kanady Ottawy přírodou severně od národního parku Algonquin. Ottawu si prohlédnete z paluby obojživelného autobusu, místní atrakce Lady Dive! Pod vedením průvodce poté dokončíte pěší prohlídku centra.

7. den

Ottawa – Montreal: ráno navštívíte Royal Canadian Mint – státní mincovnu. Cestou do Montrealu navštívíte typický „Sugar Shack“ – farmu na výrobu kanadského javorového sirupu, a poučíte se o jeho výrobě a použití. Poté jsme pro Vás přichystali návštěvu Parku Omega, kde se formou safari setkáte se zvířaty obývajícími lesy a pláně Kanady. Ve večerních hodinách dorazíte do Montrealu.                                      

8. den

Montreal – prohlídka downtownu, olympijského komplexu a shlédnutí města z vrcholu Mont Royal, odpoledne odjezd do Shawiniganu.

9. den

Lac Saint-Jean – celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Odpoledne příjezd k ohromnému jezeru St-Jean a městečku Saguenay, průjezd provinčním parkem Saguenay do městečka St.Simeon.

10. den

Dopoledne nás čeká návštěva krásného městečka Tadoussac. Zde Vás pozveme k plavbě lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence – nezapomeňte si s sebou vzít kamery a fotoaparáty, neboť toto místo je známé největším výskytem mnoha druhů velryb! Pokračování cesty podél řeky St. Lawrence do Quebec City. Cestou navštívíme soutěsku divoké řeky St. Anne s visutými mosty a také se zastavíme v katedrále St. Anne de Beaupré – známém poutním místě s dvoupatrovou chrámovou lodí. V podvečer dorazíme do historického Québec City, jediného opevněného města Severní Ameriky.

11. den

Quebec City – prohlídka centra tohoto krásného historického města, kterému vévodí monumentální hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency, v odpoledních hodinách odjezd směr Kingston.

12. den

Thousand Islands – proti proudu St. Lawrence River do oblasti Tisíců ostrovů, plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i zámeček Boldt´s Castle. Po zastávce v Kingstonu přejezd podél jezera Ontario do Niagara Falls.

13. den

Niagarské vodopády – prohlídka mohutných vodopádů s výletem lodíaž na jejich dosah, odpoledne výlet do městečka Niagara on the Lake a plavba tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara (pro zájezdy od 1. 6.). Možnost fakultativního letu helikoptérou nad Niagarskými vodopády; závěrem programu Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledemz věžeSkylon Tower. V podvečer volno k relaxaci u vodopádů.

14.–15. den

Dle Vašeho letového plánu volno v Niagara Falls, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového shoppingu. Odlet do Prahy. Přílet 15. den.

Podmínky