ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Velký okruh východní Kanadou

Nejlepší z přírody a měst východu Kanady
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 6. – 11. 7. 202415 dní40200420
8. 8. – 22. 8. 202415 dní40200430
12. 9. – 26. 9. 202415 dní40200440
10. 10. – 24. 10. 202415 dní40200450
16. 5. – 30. 5. 202415 dní40200410

Na co se můžete těšit?

  • Tisíc jezer a ostrovů
  • Niagarské vodopády
  • Olympijské město Montreal 
  • Historický Québec a moderní Toronto

Popis

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů ve východní Kanadě s originální trasou, která Vás nadchne! Nejen oblasti Georgian Bay a NP Bruce Peninsula Vás přesvědčí, že východ Kanady je oblastí krásné přírody s jedinečnými scenériemi. Dozvíte se něco o příchodu prvních Evropanů do Kanady a jejich boji s huronskými kmeny, uvidíte, jak se získává proslulý javorový sirup, zhlédnete divoké soutěsky a Niagarské vodopády, budete se plavit po řekách, jezerech a fjordech, budete pozorovat velryby, projdete se po ulicích Québec City, Montrealu a Toronta, stanete na vyhlídce donedávna nejvyšší věže Ameriky… a ještě mnohem více! Bohatý program v zemi „tisíců jezer a ostrovů“ obsahuje zejména mnoho plaveb… a Vy si odvezete domů spoustu krásných cestovatelských zážitků!

Program

1. den

Letecky Praha – Toronto, setkání na letišti s průvodcem a transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

2. den

Toronto – celodenní prohlídka včetně návštěvy CN Tower – donedávna nejvyšší stavby světa, a plavby lodí po jezeře Ontario; fakultativně možnost letu helikoptérou nad Torontem.

3. den

Georgian Bay – odjezd na sever do městečka Midland. Zde Vás čeká prohlídka historického skanzenu, přesné kopie první bělošské misijní stanice na huronském území. Odpoledne pokračování cesty do města Collingwood, ubytování a návštěva Blue Mountain Village, lyžařského rezortu alpského stylu.

4. den

NP Bruce Peninsula – ráno vyhlídka na vrcholu Blue Mountain s jedinečným výhledem na Georgian Bay; přejezd na poloostrov Bruce oddělující Huronské jezero od Georgian Bay, návštěva NP Bruce Peninsula a v podvečer příjezd do rybářské osady Tobermory.

5. den

Bridal Veil Falls – ranním trajektem Chi-Cheemaun na Manitoulinnejvětší sladkovodní ostrov na světě, jehož obyvatelstvo tvoří převážně původní obyvatelé Kanady. Návštěva vodopádů Bridal Veil, poté po mostě zpět na pevninu do města Sudbury, v jehož okolí se těží cenné kovy, které sem před miliony let zanesl dopad obřího meteoritu. Zde společně navštívíte hlavní atrakci Sudbury – The Great Nickel (největší pěticent) s muzeem dobývání niklu a dalších kovů v okolí města, včetně praktické ukázky a prohlídky hlubinného dolu. Ubytování ve večerních hodinách.  

6. den

Sudbury – Ottawa: přejezd do hlavního města Kanady Ottawy přírodou severně od národního parku Algonquin. Ottawu si prohlédnete z paluby obojživelného autobusu, místní atrakce Lady Dive! Pod vedením průvodce poté dokončíte pěší prohlídku centra.

7. den

Ottawa – Montreal: ráno navštívíte Royal Canadian Mint státní mincovnu. Cestou do Montrealu navštívíte typický „Sugar Shack“ – farmu na výrobu kanadského javorového sirupu – a poučíte se o jeho výrobě a použití. Poté jsme pro Vás přichystali návštěvu Parku Omega, kde se formou safari setkáte se zvířaty obývajícími lesy a pláně Kanady. Ve večerních hodinách dorazíte do Montrealu.                                      

8. den

Montreal – prohlídka downtownu, olympijského komplexu a shlédnutí města z vrcholu Mont Royal, odpoledne odjezd do Shawiniganu.

9. den

Lac Saint-Jean – celodenní putování velkolepou přírodou plnou hlubokých lesů a krásných jezer. Odpoledne příjezd k ohromnému jezeru St-Jean a městečku Saguenay, průjezd provinčním parkem Saguenay do městečka Saint-Siméon.

10. den

Dopoledne nás čeká návštěva krásného městečka Tadoussac. Zde Vás pozveme k plavbě lodí za velrybami do ústí řeky St. Lawrence – nezapomeňte si s sebou vzít kamery a fotoaparáty, neboť toto místo je známé největším výskytem mnoha druhů velryb! Pokračování cesty podél řeky St. Lawrence do Québec City. Cestou navštívíme soutěsku divoké řeky St. Anne s visutými mosty a také se zastavíme v katedrále St. Anne de Beaupré – známém poutním místě s dvoupatrovou chrámovou lodí. V podvečer dorazíme do historického Québec City, jediného opevněného města Severní Ameriky.

11. den

Québec City – prohlídka centra tohoto krásného historického města, kterému vévodí monumentální hotel Chateau Frontenac. Návštěva mohutných vodopádů Montmorency, v odpoledních hodinách odjezd směr Kingston, ubytování ve večerních hodinách.

12. den

Thousand Islands – proti proudu St. Lawrence River do oblasti Tisíců ostrovů, plavba lodí mezi ostrovy, při které uvidíte mimo jiné i zámeček Boldt´s Castle. Po zastávce v Kingstonu přejezd podél jezera Ontario k Niagara Falls, kam dorazíte ve večerních hodinách.

13. den

Niagarské vodopády – prohlídka mohutných vodopádů s výletem lodíaž do jejich dosahu, odpoledne výlet do městečka Niagara on the Lake. Zde Vám fakultativně nabídneme vzrušující plavbu tryskovým člunem do peřejí Whirlpool na řece Niagara. Po návratu Vám též nabídneme nezapomenutelný fakultativní let helikoptérou nad Niagarskými vodopády. Závěrem společného programu s průvodcem Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panorama vodopádů z věže Skylon Tower. V podvečer budete mít volno k relaxaci u vodopádů…

14.–15. den

Dle Vašeho letového plánu volno v Niagara Falls, poté transfer na letiště spojený s návštěvou outletového obchodního centra. Odlet do Prahy, přílet 15. den.

Podmínky