ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Východ USA – klasický okruh

Zájezd nabitý atrakcemi!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
12. 10. – 20. 10. 20239 dní40450380
7. 12. – 15. 12. 20239 dní40450390
27. 7. – 4. 8. 20239 dní40450350
31. 8. – 8. 9. 20239 dní40450360
14. 9. – 22. 9. 20239 dní40450370

Na co se můžete těšit?

  • New York – nejznámější metropole východu USA
  • Historická Philadelphie a návštěva vyhlídky One Liberty Building
  • Výlet lodí pod Niagarské vodopády
  • Jezernatá oblast Finger Lakes

Popis

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů obsahuje vše, co nesmíte minout během vaší návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který vás seznámí s největšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou. Přejeme vám skvělé zážitky a báječnou dovolenou!

Program

1. den

Letecky Praha – New York. Po uvítání na letišti následuje transfer na Manhattan a ubytování. Dle časových možností do večera stihneme vycházku po 5. Avenue a Broadway, a návštěvu vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra na večerní rozzářený Manhattan.

2. den

New YorkCity – projedeme se lodí kolem Manhattanu po řekách Hudson a East River, během které se seznámíme s místním místopisem a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Nevynecháme také novou „nejvyšší“ atrakci – vyhlídku ze 104. patra nové věže One World Observatory! Fakultativně let helikoptérou nad Manhattanem. Prohlídka bude poté pokračovat návštěvou finančního distriktu se slavnou Wall Street a budovou Newyorské burzy, návštěvou Čínské čtvrti, přechodem Brooklynského mostu (dle počasí) s bezpočtem působivých pohledů na panoráma manhattanských mrakodrapů. Odpoledne se metrem přesuneme do oblasti Central Parku a Upper Manhattanu. Prohlídku zakončíme návštěvou nočního rozzářeného srdce Manhattanu – Times Square. (jízdné hromadnou dopravou není v ceně).

3. den

NY – Philadelphie – dopolední volno na Manhattanu; odpoledne přejezd do historické Philadelphie, kde absolvujeme orientační prohlídku centra, včetně návštěvy vyhlídky One Liberty Building a proslulých Rockyho schodů.

4. den

Odjezd do Washingtonu D.C., hlavního města USA a prohlídka města a jeho největších atrakcí – prohlédneme si CapitolWhite House, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na arlingtonském kopci, řeku Potomac a mnohem více… Odpoledne volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin.

5. den

Pittsburgh – dopoledne ještě volno v centru Washingtonu (doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum), poté přejezd státem Pennsylvania na sever, do města Pittsburgh. Individuální prohlídka centra města a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio.

6. den

Niagarské vodopády – cestou spatříme rozlehlé jezeroErie s vinařskou oblastí; dle počasí je možná zastávka na vykoupání; průjezd městem Buffalo. Po příjezdu do Niagara Falls Vás pozveme k plavbě lodí pod Niagarské vodopády – přímo do centra slavného vodopádu „Horseshoe“. Závěrem programu Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panoráma vodopádů z věže Skylon Tower. Po ubytování v podvečer můžete třeba vyrazit na vycházku podél řeky…(díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů).

7. den

Finger Lakes – dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů (fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády); odpoledne odjezd farmářskou oblastí jezera Ontario do oblasti Finger Lakes, protkané sítí jezer. V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína. Ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.

8.–9. den

Poslední etapa naší cesty zpět do New Yorku, cestou zastavíme v ohromném outletovém nákupním centru a odtud již na letiště. Odlet do ČR a přílet 9. den. Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

Podmínky