ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Východ USA – klasický okruh

Zájezd nabitý atrakcemi!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
3. 8. – 11. 8. 20249 dní40450450
7. 9. – 15. 9. 20249 dní40450460
12. 10. – 20. 10. 20249 dní40450470
7. 12. – 15. 12. 20249 dní40450480
28. 6. – 6. 7. 20249 dní40450440

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • New York – nejznámější metropole východu USA
  • Historická Philadelphie a návštěva vyhlídky One Liberty Building
  • Výlet lodí pod Niagarské vodopády
  • Jezernatá oblast Finger Lakes

Popis

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů obsahuje vše, co nesmíte minout během své návštěvy východního pobřeží USA. Zájezd, který vás seznámí snejvětšími metropolemi a přírodou oblasti. Zájezd, který kombinuje poznávání se zábavou. Přejeme vám skvělé zážitky a báječnou dovolenou!

Program

1. den

Letecky Praha – New York. Po uvítání na letišti následuje transfer na Manhattan a ubytování. Dle časových možností do večera stihneme vycházku po 5. Avenue a Broadway, a návštěvu vyhlídky ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra na večerní rozzářený Manhattan (případně Vás tato vyhlídka čeká následující večer).

2. den

New YorkCity – projedeme se lodí kolem Manhattanu po řekách Hudson a East River, během které se seznámíme s místním místopisem a naskytne se Vám bezpočet jedinečných scenérií města a sochy Svobody. Nevynecháme také novou „nejvyšší“ atrakci – vyhlídku ze 104. patra nové věže One World Observatory! Fakultativně let helikoptérou nad Manhattanem během osobního volna na Lower Manhattanu. Prohlídka bude poté pokračovat návštěvou finančního distriktu se slavnou Wall Street a budovou Newyorské burzy, návštěvou Čínské čtvrti, přechodem Brooklynského mostu (dle počasí) s bezpočtem působivých pohledů na panorama manhattanských mrakodrapů. Odpoledne se metrem přesuneme do oblasti Central Parku a Upper Manhattanu. Prohlídku zakončíme návštěvou nočního rozzářeného srdce Manhattanu – Times Square. (jízdné hromadnou dopravou není v ceně).

3. den

N.Y. – Philadelphia – dopolední volno na Manhattanu; odpoledne přejezd do historické Philadelphie, kde absolvujeme orientační prohlídku centra, včetně návštěvy Liberty Bell a proslulých Rockyho schodů. Ubytování v podvečerních hodinách.

5. den

Pittsburgh – dopoledne ještě volno v centru Washingtonu (doporučujeme návštěvu jedinečného Air and Space Museum), poté přejezd státem Pennsylvania na sever, do města Pittsburgh. Individuální prohlídka centra města a místa, kde soutok řek Monongahela a Allegheny dává vzniknout řece Ohio. V podvečer příjezd do hotelu, ubytování.

4. den

Odjezd do Washingtonu D.C., hlavního města USA, a prohlídka města a jeho největších atrakcí – CapitolWhite House, Lincolnův a Jeffersonův památník, slavný hřbitov na arlingtonském kopci, řeka Potomac a ještě mnohem více… Odpoledne volno v centru k samostatné prohlídce muzeí a galerií až do večerních hodin.

6. den

Niagarské vodopády – cestou spatříme rozlehlé jezeroErie s vinařskou oblastí; dle počasí je možná zastávka na vykoupání; průjezd městem Buffalo. Po příjezdu do Niagara Falls Vás pozveme k plavbě lodí pod Niagarské vodopády – přímo do centra slavného vodopádu „Horseshoe“. Závěrem programu Vás pozveme na večeři s jedinečným výhledem na panorama vodopádů z věže Skylon Tower. Po ubytování v podvečer můžete třeba vyrazit na vycházku podél řeky… (díky bezvízovému styku je naše ubytování zpravidla na kanadské straně vodopádů).

7. den

Finger Lakes – dopoledne individuální volno u Niagarských vodopádů (fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády); odpoledne odjezd farmářskou oblastí jezera Ontario do oblasti Finger Lakes, protkané sítí jezer. V podvečer naše zájezdy obvykle navštíví některou ze zdejších vinic k ochutnávce vína (není v ceně). Ubytování v hotelu na cestě do New Yorku.

8.–9. den

Poslední etapa naší cesty zpět do New Yorku – cestou zastavíme v ohromném outletovém nákupním centru, a odtud již na letiště. Odlet do ČR a přílet 9. den. Fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

Podmínky