ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Perly východu USA a Kanady

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
22. 6. – 7. 7. 202416 dní40300420
3. 8. – 18. 8. 202416 dní40300430
7. 9. – 22. 9. 202416 dní40300440
5. 10. – 20. 10. 202416 dní40300450
18. 5. – 2. 6. 202416 dní40300410

Na co se můžete těšit?

  • Vyhlášená města východu USA i Kanady
  • Jedinečné Niagarské vodopády
  • Návštěva oblasti Tisíce ostrovů

Popis

Tento zájezd Vás seznámí s městy a přírodou oblasti východu USA a Kanady. Nabitý program Vás nenechá vydechnout, vrátíte se zpět obohaceni o množství poznatků a spoustu báječných zážitků. Připravte se na skvělou dovolenou!

Program

1. den

Letecky Praha – New York. Po uvítání na letišti průvodcem transfer do Philadephie. Ubytování ve večerních hodinách.

2. den

Philadephia, Washington D.C. – prohlídka centra historické Philadelphie, včetně návštěvy slavných Rockyho schodů a Liberty Bel. Pokračování cesty do Washingtonu, zde do večerních hodin prohlídka zahrnující největší atrakce a pamětihodnostiCapitol, White House, Lincolnův a Washingtonův památník, Arlingtonský hřbitov… Ubytování večer.

3. den

Washington D.C. – pokračování prohlídky Washingtonu formou volna k návštěvě některých z bezpočtu muzeí a galerií lemujících slavný „Mall“; odpoledne odjezd do Pittsburghu – prohlídka města a návštěva vyhlídky na downtown a individuální volno v centru. Ve večerních hodinách ubytování.

4. den

Cleveland, Lake Erie – ráno pokračování do města Cleveland ve státě Ohio; prohlídka centra města a mariny u jezera Erie; odpoledne cesta podél jezera přes Toledo do Detroitu, kde nás čeká prohlídka Fordova muzea.

5. den

Detroit, Lake Huron – dostatek času k samostatné prohlídce „downtownu“ města Detroit; v odpoledních hodinách kolem jižního cípu Huronského jezera městem Sarnia na území Kanady; v podvečer příjezd do Niagara Falls – návštěva večerních vodopádů.

6. den

Niagarské vodopády – plavba lodí až pod hlavní vodopád, slavnou „Podkovu“ (v ceně květen–září); fakultativně nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády; odpoledne navštívíte městečko Niagara on the Lake, kde Vám nabídneme fakultativně vzrušující atrakci – plavbu tryskovým člunemdo peřejí Whirlpool na řece Niagara. Večer Vás již očekává Toronto.

7. den

Toronto – prohlídku zahájíme výjezdem na donedávna nejvyšší stavbu světa – CN Tower s jedinečným výhledem na město; fakultativně let helikoptérounad městem a jezerem Ontario; prohlídka centra Toronta motorovou tramvají stylem "hop-on hop-off" (v ceně květen–září). Závěrem volného času v centru města Toronto opustíte a vydáte se do hlavního města Kanady – Ottawy. Nocleh v motelu na trase.

8. den

Thousand Islands, Ottawa – plavba lodí územím „Tisíce ostrovů“ mezi stovkami ostrůvků s honosnými rezidencemi v čele se slavným Boldt's Castle; odpoledne historické město Ottawa – návštěva centra s budovou parlamentu a dostatek času k samostatné prohlídce. Ubytování ve večerních hodinách.

9. den

Montreal – časný odjezd do Montrealu, návštěva slavné baziliky Notre-Dame a zhlédnutí města z vrcholu hory Mt. Royal; ubytování a odpoledne samostatná prohlídka centra města až do večerních hodin.

10. den

Québec City – perla ve šňůře měst „navlečených“ na řece St. Lawrence se svojí dominantou – Chateau Frontenac; po příjezdu do města ubytování, poté prohlídka historického centra města až do večerních hodin.

11. den

Montmorency, Beaupre – dopoledne návštěva jedinečných vodopádů Montmorency a pozoruhodné baziliky St. Anne de Beaupré; soutěska řeky St. Anne s četnými vodopády a visutými mosty nad divokou říčkou; večer ubytování na trase do Bostonu.

12. den

Boston – po přejezdu jedinečnou přírodou států Vermont a New Hampshire absolvujeme krátkou orientační prohlídku centra, následně budete mít prostor k samostatnému poznávání města do pozdních hodin. Ubytování ve večerních hodinách.

13. den

New York City – časný odjezd do cíle zájezdu; po příjezdu do New Yorku plavba lodí kolem slavného Manhattanu, během které se seznámíme s místopisem Manhattanu a přilehlých čtvrtí; výhled na Sochu Svobody; fakultativní možnost letu helikoptérou nad Manhattanem; orientační okruh po Manhattanu zakončený vyhlídkou ze střechy mrakodrapu Rockefellerova centra. Den zakončíte přejezdem do hotelu a ubytováním.

14. den

Manhattan – celodenní volno; možnost vyrazit za poznáním samostatně, nebo s průvodcem absolvovat okruh zahrnující největší atrakce Manhattanu – Sochu Svobody, budovu Burzy, Wall Street, Freedom Park, China Town, Brooklyn Bridge... (vstupy a jízdné nejsou v ceně).

15.–16. den

Dopoledne individuální volno, poslední nákupy a poté odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy. Přílet do ČR 16. den.

Příp. fakultativně odlet k pobytu v některé z nabízených plážových destinací.

Podmínky