ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Napříč Kanadou

Přírodní krásy a metropole od Kanady
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
29. 6. – 13. 7. 202315 dní40150330

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO (pro muže možnost doplnění)

27. 7. – 10. 8. 202315 dní40150340

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA

24. 8. – 7. 9. 202315 dní40150350
21. 9. – 5. 10. 202315 dní40150360
4. 5. – 18. 5. 202315 dní40150310
1. 6. – 15. 6. 202315 dní40150320

Na co se můžete těšit?

  • To nejlepší z obou pobřeží
  • Historická i moderní velkoměsta
  • Niagárské vodopády a oblast Tisíce ostrovů
  • Přírodní krásy Rocky Mountains a jeho NP

Popis

Seznamte se s nejznámějšími metropolemi, národními a státními parky Kanady od východu na západ! Od frankofonního Quebecu po anglosaský Vancouver, od Niagarských vodopádů po pacifické fjordy… poznejte historickou Ottawu a Quebec City, moderní metropole východu Montreal a Toronto, propojené linkou řeky sv. Vavřince a kořeněné tisíci ostrůvky. K tomu přidejte neskutečnou krásu přírody provincií British Columbia a Alberta – smaragdová jezera, hluboké lesy, bohatství divokých zvířat…to vše zažijete v našem atraktivním zájezdu!

Program

1. den

Letecky Praha – Toronto, setkání s průvodcem a transfer do hotelu na trase do oblasti Thousand Islands, ubytování a informativní meeting.

2. den

Thousand Islands region – časně odjezd do oblasti Tisíců ostrovů na řece sv. Vavřince. Po krátké zastávce v městečku Kingston je pro Vás připravena plavba lodí malebnými kanály mezi ostrovy. Následně se rozjedeme do Montrealu. Nabídneme Vám podvečerní pohled na město z kopce Mt. Royal, který mu dal jméno, a orientačně projedeme centrum města.

3. den

Montreal – ráno společně navštívíme slavnou katedrálu Notre-Dame, a budete mít dostatek času k indiv. prohlídce centra města. Následuje přejezd do Quebec City. Po ubytování se jistě rádi projdete historickým centrem jediného opevněného města Severní Ameriky s dominantou Chateau Frontenac.

4. den

Quebec City  – dopoledne navštívíme mohutné vodopády Montmorency a slavnou dvoupodlažní katedrálu sv. Anny v Beaupré, dle časových možností prohlídka soutěsky řeky St. Anne s divokými peřejemi a visutými mosty. Závěrem se rozjedeme do Ottawy, hlavního města Kanady. Cestou nemůžeme vynechat návštěvu typického „sugar shack“ – provozu produkujícího javorový sirup.

5. den

Ottawa – prohlídka na palubě obojživelného autobusu! Následuje pěší prohlídka historického centra města, kanadské státní mincovny a bude-li to možné, podíváme se i do budovy kanadského parlamentu. Po ubytování volný večer v centru města.

6. den

Toronto – časně ráno vyrazíme do Toronta. Po příjezdu Vás čeká orientační prohlídka centra města, včetně výjezdu na vrchol donedávna nejvyšší stavby světa – věže CN Tower. Odpoledne Toronto opustíme a vydáme se podél jezera Ontario k Niagarským vodopádům. Po příjezdu ve večerních hodinách ubytování.

7. den

Niagara Falls – ráno navštívíme pitoreskní městečko Niagara on the Lake ležící na březích jezera Ontario, a pak už se budeme věnovat vodopádům! Společně absolvujeme plavbu lodí přímo do srdce hlavního vodopádu (v ceně zájezdu květen – září), fakultativně Vám nabídneme nezapomenutelný let helikoptérou nad vodopády a městem Niagara Falls. Odpoledne pak využijte volno k vycházkám v okolí světoznámých vodopádů…

8. den

Dopoledne se rozloučíme s Niagarou, následuje odjezd na letiště a přelet do Calgary. Po příletu a uvítání průvodcem transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

9. den

Calgary – Canmore – NP Banff: dopoledne prohlídka centra Calgary, poté odjezd přes Kananaskis Valley do Canmore. Zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad horskými ledovci. Pokračování cesty podél Bow River do slavného letoviska Banff. Doporučujeme Vám v podvečer navštívit zdejší horké prameny s jedinečnou vyhlídkou na okolní horské štíty!

10. den

NP Banff – NP Yoho: dopoledne návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lakenárodním parku Banff, krátké výlety podél jezer. Odjezd do národního parku Yoho, prohlídka peřejí Kicking Horse a impozantních vodopádů Takakkaw. Závěrem dne návštěva jedinečného Peyto Lake známého neskutečně sytě zelenou barvou.

11. den

NP Jasper – PP Mt. Robson: ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains. Následuje prohlídka národního parku Jasper. Začneme návštěvou ohromného ledovce Columbia – krátký výlet k čelu ledovce, budeme pokračovat návštěvou peřejí Athabasca, následuje návštěva městečka Jasper a nedalekého Maligne Canyonu vyhloubeného stejnojmennou ledovcovou říčkou. Odpoledne navštívíme provinční park Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít s ledovci, a absolvujeme procházku k jezeru Kinney. V podvečer ubytování v Blue River.

12. den

Whistler – celodenní putování krásnou přírodou kanadských hor a jezer Vás zavede do dějiště zimní Olympiády 2010horského střediska Whistler – prohlídka centra Whistleru, pokračování do Squamish.

13. den

Vancouver – ráno odjezd do Vancouveru, kde nejprve navštívíte Lynn Valley s visutým mostem nad údolím, a potom se už rozjedete přes mořskou úžinu Lions Gate do Stanley Parku, kterým vede vyhlídková silnice poloostrovem. Prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Canada Place a Gas Townu. Fakultativně Vám nabídneme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou, a návštěvu kina IMAX 4D nové generace s filmem „Fly Over Canada“.

14.–15. den

Do odjezdu na letiště volno v centru Vancouveru, možnost posledních nákupů. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a odlet do Prahy. Návrat 15. den.

Podmínky