ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Napříč Kanadou

Od Atlantiku po Pacifik
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
23. 7. – 6. 8. 202215 dní40150240
27. 8. – 10. 9. 202215 dní40150250
24. 9. – 8. 10. 202215 dní40150260

POSLEDNÍ VOLNÉ MÍSTO (pouze s příplatkem za jednolůžkový pokoj)

Na co se můžete těšit?

  • To nejlepší z obou pobřeží
  • Historická i moderní velkoměsta
  • Niagárské vodopády a oblast Tisíce ostrovů
  • Přírodní krásy Rocky Mountains a jeho NP

Popis

Seznamte se s nejznámějšími metropolemi, národními a státními parky Kanady od východu na západ! Od frankofonního Quebecu po anglosaský Vancouver, od Niagarských vodopádů po pacifické fjordy… poznejte historickou Ottawu a Quebec City, moderní metropole východu Montreal a Toronto, propojené linkou řeky sv. Vavřince a kořeněné tisíci ostrůvky. K tomu přidejte neskutečnou krásu přírody provincií British Columbia a Alberta – smaragdová jezera, hluboké lesy, bohatství divokých zvířat…to vše zažijete v našem atraktivním zájezdu!

Program

1. den

Letecky Praha – Montreal, setkání na letišti s průvodcem a transfer do Quebec City, ubytování a informativní meeting (v případě pozdního příletu odjezd do Quebecu druhý den časně ráno).

2. den

Quebec City  – celodenní prohlídka města a okolí. Prohlídka historického centra Quebecu s dominantou Chateau Frontenac. Návštěva jedinečných vodopádů Montmorency a slavné katedrály sv. Anny v Beaupré, dle časových možností prohlídka soutěsky řeky St. Anne s divokými peřejemi a visutými mosty.

3. den

Montreal  – Ottawa; po raním příjezdu do Montrealu prohlídka města, společná návštěva slavné katedrály Notre-Dame a dostatek času k indiv. prohlídce centra města, návštěva Mt. Royal. V podvečer přejezd do hlavního města Kanady Ottawy.

4. den

Ottawa – prohlídka na palubě obojživelného autobusu! Následuje pěší prohlídka historického centra města, kanadské státní mincovny a budovy parlamentu. Volný večer v centru města.

5. den

Thousand Islands region – časně odjezd do oblasti Tisíců ostrovů na řece sv. Vavřince. Zde je pro Vás připravena plavba lodí malebnými kanály mezi ostrovy. Po krátké zastávce v městečku Kingston se rozjedeme do Toronta.

6. den

Toronto – dopoledne Vás čeká orientační prohlídka centra města. Následovat bude společná návštěva donedávnanejvyšší stavby světa – věže CN Tower. Fakultativně Vám nabízíme jedinečný let helikoptérou nad městem a poté volno v centru města do večerních hodin.

7. den

Niagara Falls – ráno návštěva pitoreskního městečka Niagara on the Lake ležícího na březích jezera Ontario, a pak už se rozjedeme k Niagarským vodopádům! Prohlídka vodopádů do večerních hodin, včetně plavby lodí pod vodopády (v ceně zájezdu květen – září).

8. den

Dopoledne se rozloučíme s Niagarou, následuje odjezd na letiště a přelet do Calgary. Po příletu a uvítání průvodcem transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting.

9. den

Calgary – Canmore – NP Banff: dopoledne prohlídka centra Calgary, poté odjezd přes Kananaskis Valley do Canmore. Zde Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad horskými ledovci. Pokračování cesty podél Bow River do slavného letoviska Banff. Doporučujeme Vám v podvečer navštívit zdejší horké prameny s jedinečnou vyhlídkou na okolní horské štíty!

10. den

NP Banff – NP Yoho: dopoledne návštěva jedinečných jezer Lake Louise a Moraine Lakenárodním parku Banff, krátké výlety podél jezer. Odjezd do národního parku Yoho, prohlídka peřejí Kicking Horse a impozantních vodopádů Takakkaw. Závěrem dne návštěva jedinečného Peyto Lake známého neskutečně sytě zelenou barvou.

11. den

NP Jasper – PP Mt. Robson: ráno Vám nabídneme fakultativní let helikoptérou nad pohořím Rocky Mountains. Následuje prohlídka národního parku Jasper. Začneme návštěvou ohromného ledovce Columbia – krátký výlet k čelu ledovce, budeme pokračovat návštěvou peřejí Athabasca, následuje návštěva městečka Jasper a nedalekého Maligne Canyonu vyhloubeného stejnojmennou ledovcovou říčkou. Odpoledne navštívíme provinční park Mt. Robson, kterému vévodí stejnojmenný štít s ledovci, a absolvujeme procházku k jezeru Kinney. V podvečer ubytování v Blue River.

12. den

Whistler – celodenní putování krásnou přírodou kanadských hor a jezer Vás zavede do dějiště zimní Olympiády 2010horského střediska Whistler – prohlídka centra Whistleru, pokračování do Squamish.

13. den

Vancouver – ráno odjezd do Vancouveru, kde nejprve navštívíte Lynn Valley s visutým mostem nad údolím, a potom se už rozjedete přes mořskou úžinu Lions Gate do Stanley Parku, kterým vede vyhlídková silnice poloostrovem. Prohlídka Vancouveru zahrnující největší atrakce tohoto velkoměsta, včetně návštěvy Canada Place a Gas Townu. Fakultativně Vám nabídneme nezapomenutelný let hydroplánem nad městem a mořskou zátokou, a návštěvu kina IMAX 4D nové generace s filmem „Fly Over Canada“.

14.–15. den

Do odjezdu na letiště volno v centru Vancouveru, možnost posledních nákupů. Dle Vašeho letového plánu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy. Návrat 15. den.

Podmínky