ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Západ USA – klasický okruh

Zájezd nabitý atrakcemi!
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
27. 6. – 12. 7. 202416 dní40500430
25. 7. – 9. 8. 202416 dní40500440
22. 8. – 6. 9. 202416 dní40500450
5. 9. – 20. 9. 202416 dní40500460
19. 9. – 4. 10. 202416 dní40500470
3. 10. – 18. 10. 202416 dní40500480
2. 5. – 17. 5. 202416 dní40500410
30. 5. – 14. 6. 202416 dní40500420

Na co se můžete těšit?

  • NP Grand Canyon a NP Death Valley
  • Světoznámé westernové Monument Valley
  • Domov obřích sekvojí – NP Sequoia
  • Města Los Angeles, San Francisco i Las Vegas

Popis

Během dvou týdnů se na tomto zájezdu seznámíme se všemi místy, která prostě nesmíme vynechat během své návštěvy západního pobřeží USA. Tato oblast skýtá tolik turistických lákadel, že není snadné se v nich orientovat. Zájezd Vás bezpečně provede těmi nejzajímavějšími a nejkrásnějšími partiemi Kalifornie, Arizony, jižního Utahu a Nevady, přičemž ve Vás zanechá nesmazatelné zážitky a vzpomínky. 

Program

1. den

Letecky Praha – Los Angeles, setkání na letišti s průvodcem, transfer do hotelu a orientační meeting. /V případě časného příletu je možný přejezd do San Diega ještě v tento den./

2. den

San Diego, Yuma – časný odjezd do San Diega, orientační prohlídka centra města a ostrova Coronado – hotel Del Coronado, který sloužil jako exteriéry při natáčení slavného filmu „Někdo to rád horké“; zhlédnete krásné pacifické pláže. Návštěva letadlové lodi USS Midway, která po vyřazení z aktivní služby zakotvila v San Diegu a stala se muzeem námořního letectva; fakultativně návštěva skvělého zábavního parku Sea World tématicky zaměřeného na mořskou faunu, ale nabízejícího i dostatek vzrušujících atrakcí. Večer poté dorazíte cestou podél hraničních hor s Mexikem do města Yuma ležícího na řece Colorado za hranicí Arizony.

3. den

Ajo, Tucson – putování krajem obřích kaktusů saguaro do města Tucson; cestou návštěva malebného městečka Ajo s mexickou architekturou a průjezd rezervací indiánů kmeneTohono O'odham; po příjezdu do Tucsonu návštěva „pohřebiště“ letadel a muzea letecké techniky Pima Air Museum.

4. den

Apache Trail, Sedona – cesta povede krajem jako vystřiženým z westernových příběhů, uvidíme divoké kaňony porostlé kaktusy, jezera v horách, „město duchů"... V podvečer navštívíme mýty opředené městečko Sedona v kraji rudých skal a poté se ubytujeme v hotelu ve Flagstaffu.

5. den

NP Grand Canyon – celodenní návštěva; nezapomenutelný fakultativní let letadlem nebo helikoptérou nad Grand Canyonem a společná návštěva kina IMAX s filmem o historii Grand Canyonu; odpoledne průjezd podél terasy Grand Canyonu se zastávkami na vyhlídkách; ubytování ve večerních hodinách v pouštním městečku Page uprostřed rezervace indiánů Navaho.

6. den

Lake Powell, Monument Valley – časně ráno fakultativně letecký výlet nad pouštní jezero Lake Powell k největšímu skalnímu oblouku světaRainbow Bridge; odjezd do Monument Valley, známého jako kulisa mnoha westernů, fakultativně prohlídka v jeepech s indiánským průvodcem. Průjezd jednou z nejúžasnějších scenérií, jakou kdy příroda stvořila – nejprve obří skalní „klobouk“ Mexican Hat, poté neuvěřitelné meandry řeky San Juan ve státním parku Goosenecks, zhlédneme Valley of Gods – panorama skalních „tyčí“ a „prstů“ a projedeme napříč kaňonem řeky Colorado v místě, kde končí jezero Lake Powell v zemi rozervané rudými kaňony. Ubytování ve večerních hodinách.

7. den

NP Capitol Reef, NP Bryce Canyon – přírodou jižního Utahu přes NP Capitol Reef a oblastí Grand Staircase of Escalante do NP Bryce Canyon; prohlídka parku do večerních hodin (zájemci mohou sestoupit do kaňonu a projít si jedinečný trail); závěrem návštěva Inspiration Point – jedinečného místa za pozdního světla.

8. den

NP Zion – jeden z nejkrásnějších národních parků USA; prohlídka do odpoledních hodin, poté přejezd do Las Vegas; po orientačním okruhu zářícím městem se ubytujete a večer v centru města poznáte, proč je Las Vegas nazýváno hlavním městem nikdy nekončící zábavy!

9. den

Las Vegas – celodenní volno; možnost na vlastní pěst poznávat atrakce města či relaxovat u hotelového bazénu; fakultativní výlet k nejvyšší přehradní hrázi světaHoover Dam na řece Colorado(vč. elektrárny a visitor komplexu – cca 5 h); večer po návratu fakultativní let helikoptérou nad rozzářeným nočním Las Vegas.

10. den

NP Death Valley – časný odjezd do NP Death Valley. Průjezd nejnižším a nejteplejším místem západní polokoule Vás přesvědčí, že tato pouštní oblast není mrtvou pustinou, ale má svoje kouzlo a zajímavou historii. V podvečer ubytování v hotelu v podhůří Sierry Nevady v Kalifornii.

11. den

NP Yosemite – celodenní návštěva; úchvatné vodopády, mnohasetmetrové žulové velikány, výskyt obřích sekvojí a jedinečná vysokohorská příroda; s trochou štěstí potkáme typického obyvatele hor Sierry Nevady – černého medvěda baribala. V podvečer se ubytujete v hotelu na cestě do San Francisca.

12. den

San Francisco – po příjezdu do města absolvujeme orientační okruh městem zahrnující největší atrakce a jedinečné vyhlídky na město – Twin Peaks, Coit Tower, China Town, Lombard Stree, Alamo Square, zájemci mohou pěšky přes slavný Golden Gate; projížďka lodí po zálivu pod Golden Gate a kolemostrova Alcatraz a okusíte nejnovější atrakci města The Flyer – simulovaný let městem v kině IMAX (4D); večerní volno k prohlídce Fisherman's Wharf – nejživějšího turistického místa San Francisca. Večer ubytování v hotelu.

13. den

San Francisco – volný den, nezapomeňte se projet slavnou pozemní lanovkou a projít si hlavní ulici neméně slavné čínské čtvrti; fakultativně let helikoptérou nad San Franciscem, Golden Gate a Alcatrazem. Nepromeškejte příležitost vidět toto krásné město nejen ze země a z lodi, ale i ze vzduchu! Odpoledne odjezd do místa ubytování na cestě do Los Angeles.

14. den

Los Angeles – časný odjezd do LA. Po příjezdu následuje prohlídka města a okolí – downtown LA, Hollywood, Beverly Hills, Rodeo Drive, Sunset a Hollywood Boulevard, Santa Monica Beach...

15.–16. den

Los Angeles – v poslední den před odletem do Prahy Vám fakultativně nabídneme návštěvu filmových studií Universal v Hollywoodu, jedné z největších zdejších atrakcí, ostatní si užijí volno před odletem, případně poslední nákupy… Dle času Vašeho odletu transfer na letiště a letecky zpět do Prahy, přílet 16. den.

Fakultativně odlet k pobytu na Havajské ostrovy.

Podmínky