Menu

Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Speciální nabídka

Datum odjezdu nejdříve:
Datum příjezdu nejpozději:
Zájezdy s datem odjezdu ve vybraném měsíci nebo roce:

UbytováníUbytování

UbytováníStravování

UbytováníDoprava

UbytováníKategorie cestovního komfortu

UbytováníFyzická náročnost (aktivní dovolená)

CenaCena

Vybrané filtry:nic nebylo zvolenozrušit všechny filtry

Bhútán na kole

Cesta snů přes 10 himálajských průsmyků
dovolená na kole★★★ chci cestovat pohodlně3 náročný program

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
13. 10. – 28. 10. 201916 dní-1%124 641 Kč125 900 Kč21321903
Základní cena -1%124 641 Kč125 900 KčFirst-minute sleva do 13.7.2019.
19. 4. – 4. 5. 201916 dní125 900 Kč21321902

AKTUÁLNĚ PLNO!!!

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Výjimečné cyklistické putování přes celý Bhútán
  • Opevněné dzongy, buddhistické kláštery i tradiční vesnice
  • Turistická západní část i obtížně dostupný, avšak dechberoucí východ
  • Hluboká údolí, původní pralesy, vodopády a divoké řeky
  • Hotely, plná penze, doprovodný minibus, místní průvodce

Popis

Bhútánské království nese právem nádech tajemna a exkluzivity. Země vyznávající tradiční hodnoty přistupuje k turistice unikátním a trvale udržitelným způsobem, který jí umožňuje chránit svou kulturu i přírodu před negativními dopady cestovního ruchu. Zatímco svět bojuje s kácením pralesů, vymíráním živočišných i rostlinných druhů a celkovou devastací přírody, bhútánská nekonečná údolí jsou porostlá nedotčenými původní lesy a pralesy (více než 70% plochy je zalesněno), jež jsou domovem pro rostoucí populaci tygrů, leopardů nebo pandy červené (více než 50% plochy země je biologickou rezervací). Divoké řeky jsou dosud nezkrocené přehradami a obrovské vodopády jsou běžnou součástí majestátních výhledů, jež turisté zažívají.

Cyklistické putování napříč celým královstvím je způsobem, jak Bhútán poznat v celé šíři a zároveň za sebou zanechat pouze minimální stopu. Vždyť i oblíbený, v pořadí čtvrtý bhútánský král Džigme Singye Wangčhug je nadšeným cyklistou.

Během naší cyklovýpravy uvidíme nejen nejznámější turistická lákadla západního Bhútánu, ale projedeme si i mnohem odlehlejší a opuštěnější východní část země. Jako zlatá nit se horami vine cesta, jež překonává několik sedel a údolí, aby cestovatele dovedla přes celý bhútánský Himaláj až do indické nížiny.

Po cestě si prohlédneme několik nejnavštěvovanějších i málo známých buddhistických klášterů, potěšíme se výhledy na zasněžené himálajské vrcholy a strávíme příjemné chvíle mezi místními obyvateli. Po celou dobu budeme mít místního anglicky mluvícího průvodce, který nás bude zásobovat zajímavostmi a historkami ze života obyčejného Bhútánce a také nám umožní vstup do všech klášterů a pevností po cestě. Turistická infrastruktura v zemi je na velmi vysoké úrovni, a tak ačkoliv budeme zmoženi cyklistikou, budeme mít možnost relaxovat v zázemí kvalitních hotelů a restaurací.

Prozkoumejte s námi zemi, jejíž král měří "národní štěstí" jako hodnotu určující spokojenost obyvatel. Zemi, která se před lety vydala svou vlastní cestou navzdory moderním trendům turismu a vypravte se s námi na tuto bezesporu nejunikátnější výpravu ze všech! Pokud je pro vás dovolená synonem odpočinku a zapomenutí na každodenní stres, který moderní civilizace zažívá, pak Bhútán je ta nejlepší terapie.

Program

1.–2. den

Let Praha–Dillí–Paro: přelet nad majestátním hřebenem Himálaje s viditelností všech osmitisícových vrcholů; vzrušující přistání v "zemi hřmícího draka" na letišti v údolí Paro (2250 m); ubytování na dvě noci a sestavení kol; podle času příletu pěší procházka po starém městě: Ta dzong–Národní muzeum (ve středověku strážní věž), pevnost Rimpong dzong, kde se natáčel Malý Buddha.

3. den

První aklimatizační vyjížďka malebným údolím řeky Paro: na kole a posléze pěšky k významnému klášteru Taktshang Goemba ("Tygří hnízdo"), jenž je doslova přilepen k žulové skále ve výšce 3100 m; cestou zpět zajížďka k pevnosti Drugyel Dzong, jež historicky strážila starou obchodní stezku do Tibetu přes průsmyk Tremola (35 km); možnost návštěvy jednoho z nejstarších bhútánských chrámů Kichu Lakhang; v podvečer procházka/projížďka městem.

4. den

Opouštíme Paro a a přes soutok řek Paro a Thimpu míříme do nejmenšího asijského hlavního města Thimpu, které si i dodnes zachovalo svojí venkovskou malebnost; cestou zastávka u malebného Tamchog Lhakang (55 km); v podvečer vyjížďka/procházka po Thimpu: k nezapomenutelným zážitkům patří návštěva královského paláce Tašičho dzongu a také nedávno dostavěné Buddhovy sochy Dordenma.

5. den

Na kole mírným stoupáním do sedla Dočula (3100 m) s výhledy na okolní sedmitisícovky, kterým vládne nejvyšší bhútánská hora Gangkar Punsum (7497 m); 42km sjezd ke klášteru plodnosti Čimi Lhakhang; v podvečer dojezd do zimního sídla nejvyššího opata a někdejšího hlavního města Punákha (1200 m) a večerní prohlídka největšího bhútánského buddhistického kláštera Punákha dzong (81 km) položeného těsně nad soutokem řek Mo Ččhu (řeka Matka) a Pho Ččhu (řeka Otec).

6. den

Stoupání nejdříve mezi rýžovými políčky a poté hustě zalesněnou krajinou kolem Wangdue - někdejší pevnosti, jež kopíruje strmý okraj pahorku vysoko nad řekou až do sedla Lawala (3300 m); nocleh v zapadlém ledovcovém údolí Phobdžikha (2900 m) v Černých horách - sem každoročně z Tibetu přilétají vyvést mladé tisíce chráněných jeřábů černokrkých (72 km).

7. den

Ráno si prohlédneme autentický klášter Gangtey Gonpa s početnou komunitou mnichů; na kole přejedeme průsmyk Pelela (3400 m) a 65-ti km sjezdem se spustíme cestou vedoucí otevřenou vysokohorskou krajinou s rozkvetlými alpskými loukam až do Trongsy (78 km).

8. den

Trongsa (2100 m) – od věků nejdůležitější pevnost v zemi chránící vstup do východní části Bhútánu nesoucí jméno Ta dzong zasvěcená mýtickému hrdinovi Gesovi Langovi; průsmyk Yotungla (3400 m) a nekonečný sjezd do širokého údolí Jakar (68 km).

9. den

Odpočinkový den v malebném Džakaru (2600 m) - správním středisku provincie Bumthang a domově jednoho z velikých buddhistických učitelů Pemalingpy; procházka nebo projížďka po údolí, jež se pyšní četnými buddhistickými svatyněmi a stavbami, ale také okouzlující polohou uprostřed borovicemi porostlých vrcholků.

10.–12. den

Ze středního Bhútánu se postupně přesouváme na vdálený a obtížně dostupný východ země; přes tři 3500 m vysoká sedla, z nichž nejvyšší je Thrumshingla - se svými 3980 m je to zároveň nejvyšší silniční sedlo v Bhútánu, postupně dojedeme až do Mongaru; cesta, po které jedeme patří k nejkrásnějším v celých Himalájích: hluboká údolí porostlá vysokou džunglí, ze které nám občas do cesty vyskočí opice, daleké výhledy ze sedel, bezpočet vodopádů, vesničky přilepené na příkrých úbočích.

13.–14. den

Závěrečné dva dny na kole, kdy přejedeme z hor do nížiny: v pohádkovém městě Trashigang (1200 m) se rozloučíme s vysokým Himalájem; vystoupáme do posledního průsmyku na naší trase - Kanglung (2500 m) a naše cyklistické putování zakončíme v Khalingu (140 km/2 dny); dalších 100 km na bhútánsko-indickou hranici v Samdrupjongkharu se popovezeme busem.

15.–16. den

Přejezd hranice do Indie a transfer na letiště v Guváhátí; letecky přes Dillí do Prahy.

Podmínky