Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Řecko – toulky po Peloponésu

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
29. 5. – 6. 6. 20219 dní17290102
Základní cena
25. 9. – 3. 10. 20219 dní15450103

Na co se můžete těšit?

  • Unikátní koncentrace různorodých starověkých i středověkých památek
  • Překrásná horská krajina i pobřežní scenérie
  • Výtečná a pestrá kuchyně i typická řecká vína
  • Možnost každodenního koupání i relaxace na pláži

Popis

Mnozí z nás každoročně zavítají do Řecka na svoji dovolenou. Většina zamíří na řecké ostrovy, na krásné písečné pláže, jiní za antickými památkami metropole země, velkolepých Athén. Řecko však nabízí mnohem více a opravdovou pestrou mozaiku nabízí poloostrov Peloponés. Naše cesta vám umožní poznat známá i méně známá místa Peloponésu, které všechny spojuje hluboká historie, nádherná horská příroda, tyrkysové moře a pláže. Bydlet budeme v příjemných hotelech se snídaní, vyrážíme v malé skupině mikrobusem a poznávací program si na mnoha místech můžete zaměnit za relaxaci na mořské pláži.

Program

1. den

Letecky Praha – Athény, transfer na Peloponéský poloostrov do městečka Náfplio, malebně rozloženého kolem mořského zálivu; ubytování a prohlídka starého města s výhledy na benátské pevnosti obklopující město.

2. den

Dopoledne výlet do světoznámých starověkých Mykén, někdejšího palácového komplexu z doby bronzové a sídla krále Agamemnona; odpoledne volno v Nafplio (odpočinek, koupání) nebo výlet do starověkého antického naleziště Epidaurosu, jemuž dominuje monumentální amfiteátr a Asklepiuv posvátný okrsek.

3. den

Cesta vnitrozemím poloostrova na jih až do Monemvasía, opevněného středověkého městečka ležícího na monumentální osamělé mořské skále a zvaného též „řecký Gibraltar“; prohlídka zachovalého dolního města s mnoha křivolakými uličkami a poté i neobydleného Horního města z období Byzance v čele s chrámem svaté. Sofie. 

4. den

Tento den věnujeme návštěvě divokého poloostrova Mani protkaného slavnými obytnými věžemi. Návštěva nejtypičtějšího zdejšího kamenného městečka Areópoli, plavba lodičkou nejkrásnější řeckou jeskyní Dirou, plné úchvatných jezer, jezírek a krápníků, prohlídka některé ze zdejších vesnic plné obytných věží, které působí dojmem velkolepých hradů, často čnějících nad rozeklaným pobřežím.

5. den

Dopoledne návštěva byzantské Mystry, trosky středověkého města v pohoří Taygetos ozdobené mnoha byzantskými kostely a kláštery a korunované velkolepým Palácem Despotů; odpoledne ubytování a buď relaxace spojená s koupáním nebo výlet do starověké Messénie, kde lze obdivovat mimo jiné devět kilometrů dlouhé monumentální hradby antického města.

6. den

Cesta na západní výběžek Peloponéského poloostrova do Methoni, prohlídka rozlehlého vodního hradu s prvky benátské, turecké a i francouzské architektury, výlet podél úžasných písečných pláží a kolem legendární laguny Voidokoiliá proslulé  tyrkysovou vodou a pláží s možností koupání.

7. den

Cesta do samotného srdce poloostrova Peloponés; divokou horskou krajinou vyjedeme až k jedinečně zachovalému chrámu Apollona Epikura ve Vasses (Bassai); zpět skoro až na pobřeží a náývštěva slavné Olympie proslulé od starověku jako centrum náboženství a sportu, návštěva zdejšího muzea, ruiny stadionu a zdejších chrámů zasvěcených Diovi a Héře.

8. den

Jízda unikátní ozubnicovou dráhou úchvatným kaňonem řeky Vouraikos, vláček překonává strmou trasu dlouhou 22 km s mnoha tunely a mosty až do horského městečka Kalávryta; návštěva Jeskyně jezer s podzemními jezery pod horou Chelmós (2 355 m), zastávka u kláštera Moní Megálou Spilaiou, považovaném za nejstarší klášter v Řecku.

9. den

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Podmínky