Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Irsko – za poznáním a tradicemi 2021

Hrady, vřesoviště a hory zeleného ostrova
poznávací zájezdy★★★ chci cestovat pohodlně

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
19. 7. – 26. 7. 20218 dní17651101

AKTUÁLNĚ PLNO

Základní cena
16. 8. – 23. 8. 20218 dní17651103

AKTUÁLNĚ PLNO

23. 8. – 30. 8. 20218 dní17651104

AKTUÁLNĚ PLNO

Na co se můžete těšit?

  • Krásné památky i přírodní zajímavosti
  • Významné hrady, malebné vesničky, zajímavá panství
  • Ubytování v příjemných penzionech s vydatnou irskou snídaní

Popis

Irsko je věčně zelený ostrov na okraji Evropy. Návštěvníky láká především svou malebností, spoustou přitažlivých památek a také přírodních zvláštností. Během naší cesty si prohlédneme nejvýznamnější památky Irska, poznáme irský venkov i vydatnou kuchyni. Naše putování můžeme zakončit ochutnávkou známého piva Guiness nebo si dát sklenku dobré whisky Jameson. 

Program

1. den

Letecky Praha – Dublin

2. den

Hrabství Tipperery – návštěva nejvýznamnější památky Irska Rock of Cashel, někdejší opevněný klášter s hradem; přejezd do Cahiru a prohlídka stejnojmenného monumentálního hradu, místa natáčení mnoha historických filmů (například Statečná srdce); Ladies view na Ring of Kerry.

3. den

Dingle  – okružní cesta po poloostrově; cestou zastávky v rázovitých vesničkách a prohlídka tradičního irského venkova, vyhlídky na členité pobřeží, prohlídka Gallarus Oratory a dalších prehistorických staveb. Výjezd na Connor pass (nejvýše položené horské sedlo v celém Irsku).

4. den

NP Killarney – výlet s lehkou turistikou; návštěva Muckross house a přilehlých zahrad na břehu jezera Lough Leane, přejezd do oblasti Ennistimonu.

5. den

Cliffs of Moher – západní pobřeží s monumentálními útesy, zvláštní kamenná měsíční krajina Burren; megalitické památky, a dolmeny v hrabství Clare, NP Connemara – divoký kraj plný rašenilišť s hlubokých mořských zátok, zastávky na vyhlídkách, tradiční městečko Clifden obklopené horským pásmem Twelve Bens.

6. den

Clonmacnoise – nejdůležitější irský klášterní areál s typickými kulatými věžemi a keltskými kříži; návštěva megalitického tumulu, monumentu Newgrange v údolí řeky Boyne, dle časových možností návštěva dalších památek v okolí.

7. den

Wicklow Mountains – pahorkatina na jih od Dublinu; návštěva kláštera a vesnice Glendalough založené svatým Kevinem v 6. století, honosný palác a zahrady Powerscourt.

8. den

Dublin – prohlídka města (univerzita Trinity College, Dublinský zámek, katedrála sv. Patrika), návštěva pivovaru Guinness či palírny whiskey Jameson; odlet do Prahy.

Podmínky