Výsledky vyhledávání fráze "{{ query }}"

{{ group.group }}

Nic nebylo nalezeno :(

přejít na podrobnější hledání »

Nerozhoduje,
Speciální nabídka
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Nerozhoduje,
Rozšířené hledání Zjednodušené hledání

Prodloužené léto na Krétě

Ostrovní perlou Středomoří za relaxem i poznáním
poznávací zájezdyturistické zájezdy★★ jsem ochoten cestovat skromněji1-2 nenáročný / středně náročný

Termíny zájezdu

TermínPočet dníAktuální cenaObj. číslo
16. 9. – 26. 9. 202111 dní16302102
Základní cena

Na co se můžete těšit?

  • Lehká pěší turistika ve středomořské přírodě
  • Relax na plážích severního i jižního pobřeží
  • Mínojské památky i středověké metropole
  • Středomořská "dieta" – ryby, víno, olivy 

Popis

"... neboť radost ze života a požitek nejsou nikde tak upřímné a rozmarné jako na Krétě."
Mika Waltari: Egypťan Sinuhet

Závěr léta nám na našem zamilovaném ostrově dává příležitost užít si jej ve všech podobách. Moře je teplé ažaž, příroda láká k výletům, historie i legendy dýchají ze všech stran... A fíky a víno už také dozrály... Návštěva Kréty je prostě vždycky dobrý nápad...

V malé skupince se zkušeným průvodcem navštívíme i projdeme známá i utajená místa a pokud už jste někdy na Krétě byli, možná vás překvapí, co jste tam ještě nestihli...

Program je uspořádán polohvězdicovým způsobem, 11 noclehů tak strávíme na 4 pečlivě vybraných místech. Toto nám umožní zažít relaxační atmosféru ostrova i přizpůsobit si program individuálně aktuálním chutím či potřebám s plnou podporou průvodce.

Program

1. den

Letecky ČR – Héraklion, přejezd do blízkého ubytování.

2. den

Návštěva mínojského paláce Knossos a Národního archeologického muzea v Héraklionu s odborným českým průvodcem,  muzeum – rodný dům N. Kazantzakise - autora románu Řek Zorba, procházka po rušném hlavním městě Héraklion (benátská pevnost, národní muzeum s proslavenými archeologickými nálezy, Kazantzakisův hrob na hradbách s panoramatickou vyhlídkou).

3. den

Planina větrných mlýnů Lassithi, přejezd rustikálním vnitrozemím k antickému místu Gortys a dojezd do romantického městečka Matala.

4. den

Matala – půldenní výlet mikrobusem: pozůstatky mínojských paláců Festos a Agia Triada, etnografické muzeum ve Vóri, odpoledne pláže v Matale nebo blízkém okolí.

5. den

Vyhlídkový přejezd ostrovem na jihozápadní pobřeží se zastávkou v podhorských lázních Spili (benátská fontána se 17 lvy), odbočka do Préveli (fotogenický klášter s významnou epizodou z 2. sv. války a vyhlášená palmová pláž), ubytování v městečku Sougia na jižním pobřeží.

Sougia je centrem pěší turistiky se spoustou značených tras,  výlety následujících 3 dnů lze proto velmi individuálně kombinovat (anebo zcela vypustit a věnovat se místní nádherné oblázkové pláži).

6.–8. den

Půl- až celodenní pěší výlety ze Sougie s podporou lodi nebo mikrobusu:
1) největší evropskou soutěskou Samaria do pobřežního městečka Agia Roumeli (14 km/ 5 h), návrat lodí;
2) kratší, ale velmi malebná soutěska Agia Irini (7 km/ 3 h). 

3) Kozími stezkami podél jižního pobřeží s návštěvou antické památky Lissos, četnými výhledy a možnostmi koupání po trase (11 km/ 4 h), zastávka v městečku Paleohora, jedna z nejkrásnějších světových pláží Elafonissi a dojezd do ubytování nedaleko historického města Chania, kde strávíme závěrečné 3 noci.

9. den

Dopolednepěší výlet po stopách Řeka Zorby (7 km/ 2,5 h) od kláštera Moni Kathóliko na pláž ve vesnici Stavros, kde se točily legendární filmové scény, odpoledne sladkovodní jezero Kournas s "alpskou" atmosférou.

10. den

Celodenní mikrobusový výlet na pirátský poloostrov Gramvussa s legendární pláží Tigani Bálos, v podvečer při návratu návštěva Chanie.

11. den

Přejezd na letiště v Héraklionu se zastávkou na prohlídku města Rethymno v a letecký návrat do Česka.

Podmínky