ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Toulky po Kykladách

Termíny zájezdu

TermínPočet dníObj. číslo
30. 6. – 9. 7. 202310 dní16300301

VOLNÁ MÍSTA POUZE NA DOTAZ!!!

Letenky z Prahy na ověření, a s příplatkem. S blížící se sezonou letenky o Řecka nejen mizí, ale také významně zdražují. 

1. 9. – 10. 9. 202310 dní16300303

Tento zájezd pro vás připravíme i na zakázku.

Na co se můžete těšit?

  • Théra, Náxos, Délos, Mykonos a Páros
  • Za bájnou Atlantidou i legendárními větrnými mlýny
  • Vyhlídková pěší turistika i privátní plážičky
  • Jedinečná harmonie překvapivě neznámého Řecka

Popis

Již mnoho let vás zveme do úžasného světa Egejských ostrovů a ostrůvků. Tento typ zájezdu je určen především pro svobodymilovné povahy, neboť se pohybuje na hranici organizované a individuální turistiky. Budeme se plavit mezi osobitými ostrůvky Kyklad a zažívat jedinečný pocit volnosti a nezávislosti. Poznáme podobné, a přece tak rozdílné ostrovy, kde kontrast oslnivě bílých domků a blankytného moře vytváří typické obrázky, napovídající, proč jsou národními barvami Řecka právě modrá a bílá. Příjemně mírné zdejší klima v jinak horkém řeckém létě je způsobeno všudypřítomným mořem a stále vanoucím severním větrem "meltemi".

Program

1. den

Letecky Praha - Santorini, přejezd na ubytování.

2.–3. den

Théra (Santorini) – nejjižnější z kykladských ostrovů, který je v současné podobě pouze zbytek z někdejší sopky, sněhobílé domky a kostelíky rozložené na strmém svahu hlavního města Fira, nezapomenutelné vyhlídkové trasy podél hrany kráteru, možnost fakultativní výpravy na málo osídlený ostrůvek Thirassia, koupání na barevných sopečných plážích.

4.–6. den

Naxos – největší a nejhornatější ostrov Kyklad s vyhlášenými písečnými plážemi; starověké mramorové lomy s nedokončenými sochami tzv. kouros, městečko Naxos/Chora s benátskou pevností, možnost výstupu na nejvyšší vrchol Kyklad (Zas - 1007 m); ochutnávka zdejšího likéru Kitron, vesničky vnitrozemí, malebné bývalé hlavní město ostrova Apirathos, pláže východního pobřeží.

Fakultativní celodenní výlet na ostrovy Mykonos a Délos: 1) Muzeum pod širým nebem na ostrově Délos - starověké posvátné místo s velkou koncentrací antických památek (slavná Lví terasa, Dům delfínů, Dům masek, amfiteátr..., nenáročný výstup na vrcholek Kythnos s panoramatickým výhledem na celé souostroví;  2) ostrov a město Mykonos, proslulé větrnými mlýny, bělostnými domy a kostelíky s modrými doplňky.

7.–9. den

Paros – výlet do bělostného městečka Naussa a bývalého hlavního města Lefkes, starobylou byzantskou stezkou k moři (cca 7 km), nejvýznamější křesťanská památka Kyklad - kostelní komplex Ekatontapiliani ze 6. století, zvaná také jako "naše paní stodvéřová", fakultativně možnost výstupu (nebo cyklo- či motovýjezdu) na nejvyšší horu ostrova (Profitis Illias – 771 m), klidné vesničky vnitrozemí a hledání tichých plážiček; Antiparos: návštěva místní jeskyně, mořský pěší výlet na severní ostrůvky, mlýny a pláže.

10. den

Letecký návrat do Prahy.

Podmínky